AnaSayfa / Blog / Modem Kurulumu / Everest EWN-155 Modem Kurulumu
everest ewn-155 modem kurulumu, Everest Modem Arayüz Şifresi, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Kurulumu, EWN-155 Modem Kurulumu,

Everest EWN-155 Modem Kurulumu

Son Güncelleme:

Everest EWN-155 Modem Kurulumu, Everest evn-155 router kurulumunu yapmak için DSL kullanıcı bilgilerinizle birlikte bu makaleyi okuyun.

İnterneti olan modeminizi Tp-link TD-w9970 wifi ile laptopa Router olarak kullanacağınız. Modemin lan girişlerinden veya ethernet girişlerinden birine  kablo takarak bir ucunuda leptopa bağlıyorsunuz.Bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı açarak adres çubuğuna Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 enterı tuşluyoruz.

Everest Modem Arayüz Şifresi, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Kurulumu, EWN-155 Modem Kurulumu,

Kullanıcı adı ve şifre yazan kısım açılacak kullanıcı adı admin şifre admin yazıp oturum aç diyoruz.Kullanıcı adı veya şifreyi kabul etmez ise admin ttnet olarak deneyiniz.Tp-link TD-w9970 modemin arayüzüne giriş yaptıktan sonra sol tarafta yer alan kablosuz seçeneğine tıklayıp,kanal şifreleme türü kontrol edilecek ana modemde bulunan kanal şifreleme türü kontrol edilecek. EWN-155 Modem Kurulumu

Everest Modem Arayüz Şifresi, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Kurulumu, EWN-155 Modem Kurulumu,

 

Everest  ewn-155 Router’da bulunan kanal şifreleme türü aynı olması gerekiyor.

EVEREST EWN-155 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Daha sonra bilgisayarımızdan bir internet tarayıcısı açarak,  adres çubuğuna Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’sini yazıyorsunuz eğer bilmiyorsanız. Modemin altında yazar. Yazmıyorsa ip adresini internet simgesinin üzerine sağ tıklayıp ağ ve paylaşım merkezini aç diyorsunuz. Sol kısımda yer alan bağdaştırıcı ayarlarını değiştirine tıklayın.  Ethernet kablosu takılı olduğu için yerel ağ yada ethernetin üzerine mouse ile iki kez tıklıyorsunuz. Ayrıntılar yazan kısıma tıklayıp varsayılan ağ geçici kısmındada cihazın ip adresi yazar.

Everest  ewn-155 Router modemde 192.168.10.1 yazıp enterı tuşluyorsunuz . EWN-155 Modem Kurulumu

Default yazan yere küçük harflerle admin Password yazan yerede küçük harflerle admin yazıp ok seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan sayfada advanced seçeneğine tıklıyoruz.Üst kısımda yer alan wireless seçeneğine tıklayıp,Şifrele türü Tp-link TD-w9970 modem ile aynı seçilir.

sol tarafta yer alan  wireless Extender  seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada extender mod(genişletici mod)kısmına tıklıyorsunuz.

 

Seçeneler arasında yer alan Universal Repeater (Evrensel Tekrarlayıcı)seçiyoruz.Close Scan ‘a tıkladığınız zaman alt alta çevredeki kablosuz wifi ağları görünecek Tp-link TD-w9970 modemin kablosuz ağ adını işaretleyip ok dediğinizde ayarları kaydedecek.

Everest Modem Arayüz Şifresi, Everest Modem IP Adresi, Everest Modem Kurulumu, EWN-155 Modem Kurulumu,

Everest EWN-155 Modem Kurulumu

Security key  seçeneğine Tp-link TD-w9970 modemin kablosuz şifresini yazıp ok seçeneğine tıklıyoruz .Everest  ewn-155 Router kurulumunu gerçekleştirdik. Tp-link TD-w9970 modemin sinyal alanı içerisinde istediğiniz alana Everest  ewn-155 Router modemi kurup,  internet çekim alanını genişlete bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.