PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
14 Kasım 2018 Çarşamba 13:01
AnaSayfa / Blog / Apple Destek / iPhone ve iPad Flash Player Sorunu Çözüm

iPhone ve iPad Flash Player Sorunu Çözüm

Merhaba Arkadaşlar; iPhone cihazlarda flash player yükleyemediğimiz için, flash destegi olan bir browser yükleyelim dedik. iPhone ve iPad Flash Player Sorunu Çözüm. Flash destekli tarayıcı Puffin web browser.

Bir web browser Apple’ın Flash ambargosunu deldi. Puffin web browser ile iPhone ve iPad’lerden flash uygulamaları ve flash altyapısını kullanan siteleri gezebilirsiniz.

iPhone ve iPad Flash Player Sorunu Çözüm

puffon1 puffon2

puffin-03

puffin-04

 

Apple, aldığı radikal bir kararla ürettiği mobil cihazlarda Adobe Flash’a destek vermeyeceğini açıkladığına büyük bir şaşkınlığa sebep olmuştu. Her yeni modelde bu desteğin gelmesini bekleyen kullanıcılar da artık ümitlerini tamamen yitirmiş durumdalar.

Bu yazımızda Apple’ın flash ambargosunu delen Puffin adlı web browser’a bir göz atacağız.

İlk akla gelen soru, Puffin’in iPhone ve iPad’lerin, jailbreak ile kırarak mı yoksa legal işletim sisteminde mi çalıştığı.

Bu soruyu, Puffin’i iPhone ve iPad’lerin orijinal işletim sistemlerine hiçbir müdahale yapmaksızın kullanabileceklerini belirterek cevaplayabiliriz.

Puffin’in Apple Store’da yer alan linki: 

https://itunes.apple.com/us/app/puffin-web-browser/id406239138?mt=8

Uygulama 2,99 dolara satılıyor. Ancak bu linkten ücretsiz sürümüne de ulaşmak mümkün. 

https://itunes.apple.com/tr/app/puffin-web-browser-free/id472937654?l=tr&mt=8

Browser’ın flash performansını denemek için tamamen flash ile hazırlanmış www.WeChooseTheMoon.org sitesini tercih ettik. Apollo 11’in aya inişinin 40. yılını kutlamak için hazırlanan sitede, flash animasyonlar, flash videolar ve flash tabanlı foto galeriler bulunuyor.

Siteye girer girmez loading ekranı açılıyor ve bağlantı hızınıza bağlı olarak yükleme gerçekleştikten sonra görsel şov başlıyor. Apollo’nun tüm seyahatini iPhone’unuzdan izleyebilirsiniz.

Flv videolar ekranda oynarken Puffin size bu videoyu tam ekranda izlemek isteyip istemediğiniz de soruyor.

Puffin ayrıca sizin için, en son gezdiğiniz siteleri ve bookmarklarınız için kullanışlı bir giriş ekranı sunuyor.

Flash’lı sitelerde gezinirken Apple’ın neden Flash’a ambargo koyduğunu da anlayabiliyorsunuz. Cihaz bu animasyon ve videoları gösterebilmek için oldukça yüksek miktarda enerji harcıyor.Bu sebeple alışılmışın üzerinde ısınmaya şahit olabilirsiniz. Pili tüketme hızını da sizin takdirinize bırakıyoruz.

iOS 5’lerde sorunsuz çalışan Puffin’in şu anda 2.2.5 versiyonu Apple Store’da.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırlama

iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırlama

iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırlama Wi-Fi bağlantı sorunu yaşayan kullanıcılar cihazın ağ ayarlarını sıfırlamamız genelde sorunun …

15 yorumlar

  1. teşekkürler

  2. erendiz behin

    sağ olun

  3. sağol

  4. Anlaşılır yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla

  5. Ya sen onu bırakma bunun gecmısını nasıl sılıcez 😀

  6. Puffin güzelde ,açtığın videoları kapatsan bile puffini kapatmadıkça sesler gelmeye devam ediyor ,ayrıca kapatıp açsan bile tekrar kaldığı yerden sesler devamlı geliyor ,sestn kurtulamıyorsun bu yüzdrn sildim

  7. bu artık flash player üst sürüm istio napcaz şimdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.