Klavye Çalışmıyor Ne Yapabilirim

Klavye Çalışmıyor Ne Yapabilirim

Klavye Çalışmıyor, bilgisayar klavyenizde sorun mu var? Çalışmamasına neden olabilecek etkenler ve sorun giderme adımlarını gelin öğrenin.

Hiçbir şey bilgisayar çevre birimlerinde ki kırık bir cihazdan daha sinir bozucu değildir. Bazen şanslı olursunuz ve düzeltmek oldukça basit olur. Bazende düzelmez kendinizi küfrederken bulursunuz. O an cihazın değiştirilmesi gerektiğini anlarsınız.

Klavyenizin çalışmadığı zaman çok sinir bozucu olabilir. Klavye, bilgisayarınıza girişin birincil modudur. Klavyeniz yoksa, işletim sisteminize giriş yapmak veya bilgisayarınızın BIOS kurulumuna girmek gibi basit görevleri gerçekleştiremezsiniz.

Bu nedenle, her zaman kullanışlı bir klavyeye sahip olmanızı tavsiye ederiz. USB arabirimli kablolu klavye, bu binyılda üretilen herhangi bir dizüstü bilgisayar veya masaüstü bilgisayarında güvenle kullanılabilen güvenli bir seçenektir. Genellikle yerel ofis tedarikinizde veya elektronik mağazanızda yaklaşık 20 TL karşılığında yepyeni bir tane alabilir veya internette kullanılmış, yenilenmiş klavyeler bulabilirsiniz. Yana daima yedek bir klavye bulundurmaya çalışın!

 

İşte kırılmış gibi görünen bir klavye için basit sorun giderme önerilerinin bir listesi. Yeni bir tane klavye almadan önce bunları deneyin. Aşağıda verilen bilgiler Laptop Klavyesi Çalışmıyor ile ilgili değildir. Masaüstü cihazlar için yazılmıştır.

Klavye Çalışmıyor Ne Yapabilirim

1. Adım: Pilleri kontrol edin. Bu kulağa basit geliyor, ama her zaman başlamak için en iyi yedir. Kablosuz klavyeniz varsa pilleri değiştirin.

2. Adım: Bağlantıyı kontrol edin. Kablolu bir klavyeniz varsa, kablonun USB bağlantı noktasından çıkmadığından emin olun. Kablosuz klavye için bir USB alıcınız varsa, bunun doğru şekilde takıldığından emin olun.

3. Adım: Bluetooth teknolojisini kullanıyorsanız, klavyeyi yeniden eşleştirin. Çoğu şirket bir kerelik eşleştirmeyi vaat etse de, zaman zaman yinelemeye ihtiyaç duyulur. Bluetooth cihazlarını eşleştirmek için üreticinin kullanım kılavuzunda ilettiği adım adım talimatları izleyin.

4. Adım: Yazarken tuşlar çok fazla atıştırmadan yapışırsa, bu sizin sorunlarınızdan biri olabilir. Yapabileceğiniz temizlik türü, cihazınızın sağlamlığına bağlı olacaktır. Suya dayanıklı ise fırçalama yapabilirsiniz.

5. Adım: Belirli tuşlardan biri kırılmışsa, nasıl değiştireceğiniz, sahip olduğunuz klavyenin türüne bağlı olacaktır. Mekanik klavye, sessiz anahtar bir cihazdan farklı olarak tasarlanmıştır. Standart bir ve yaygın olarak bulunan Microsoft klavyesinde, normal bir plastik pipet kullanarak yanıt vermeyen bir anahtarı düzeltme konusunda yardımcı olabilir.

Hala Klavye Çalışmıyor mu? O zaman yapacak birşey yok. Yeni bir klavye almanın zamanı gelmiş demektir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.