Kmode Exception Not Handled Hatası ve Çözümü

Kmode Exception Not Handled Hatası ve Çözümü

Windows 10 ve diğer işletim sistemli bilgisayarda Oyun dahil ne yaparsanız yapın Kmode Exception Not Handled Hatası alıyorsanız çözümünü paylaşıyoruz.

KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED hata nedenini belirlemeden önce, istisnayı tanımlamanız gerekir. Üç yaygın istisna kodu 0x80000002, 0x80000003 ve 0xC0000005 dir:

0x80000002 STATUS_DATATYPE_MISALIGNMENT

Bir hizalanmamış veri referans ile karşılaşıldı

0x80000003 STATUS_BREAKPOINT

Sisteme bir çekirdek hata ayıklayıcısı eklenmediğinde bir kesme noktası veya ASSERT ile karşılaşıldı.

0xC0000005 STATUS_ACCESS_VIOLATION

Bir bellek erişimi ihlal edildi.

Temel Sorun Giderme ve Çözüm

Daha basit bir düzeyde, bu temel sorun giderme adımlarıyla başlamalısınız.

  • Sürücü hatalıysa, sürücüyü devre dışı bırakın veya sürücü güncellemelerini kontrol edin.
  • Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için bilgisayarda ekran kartını değiştirmeyi deneyin.
  • BIOS güncellemesi için anakart üreticisinin web sitesini kontrol edin.
  • BIOS’a erişin ve bellek önbelleğe almayı veya bellek gölgeliğini devre dışı bırakın.

Kmode Exception Not Handled Hatası ve Çözümü

Sorununuz çözülmediyse, Windows sürümünüzle uyumlu olduğunu doğrulamak için son yüklenen herhangi bir donanımı Windows Marketplace Test Ürünleri listesine karşılaştırmayı deneyin.

Bir aygıt sürücüsü arızalıysa, bilgisayarınız başlatıldığında (Windows girmeden önce) klavyede F8 tuşlarına basarak Güvenli Mod ortamına erişmek gerekebilir. Görüntülendiğinde başlangıç menüsünden Güvenli Mod’u seçin. Güvenli Modda, hatalı aygıt sürücüsünü silebilir ve bilgisayarı yeniden başlatabilirsiniz. Varsa güncelleştirilmiş bir sürücüyü yüklemekle devam edin.

Herhangi bir hata mesajı olup olmadığını görmek için Olay Görüntüleyicide Sistem Günlüğünü de kontrol edebilirsiniz. Bu hata mesajları, sorunun kaynağını tanımlamaya yardımcı olabilir.

Kmode Exception Not Handled Windows 10 Hatası

Yukarıdaki çözümler sorunu çözmezse, ek, daha karmaşık sorun giderme adımları alınabilir. Bu adımlar, sorunun nedenini belirlemek için yığın izlemeye erişmeyi içerir.

Yığın izi almak için şu adımları izleyin:

  • Yığın izlemedeki parametreleri görüntülemek için kb (Display Stack Backtrace) komutunu çalıştırın. NT için arama yapın! PspUnhandledExceptionInSystemThread.
  • Çağrının ilk parametresi, bir dış bildirime ek işaretçiler içeren bir yapıya işaret eder: Uygun bilgileri almak ve görüntülemek için adres üzerindeki dd (Ekran Belleği) komutunu yürütün.
  • Komutların argümanları olarak önceki adımda alınan iki değeri kullanarak .exr (Ekran Özel Durum Kaydı) ve .cxr (Görüntü Bağlamı Kaydı) komutlarını yürütün.
  • .Cxr komutunu yürüttükten sonra, içerik kaydı verilerine dayanarak yığın izlemeyi görüntülemek için kb komutunu kullanın. Yığın izi işlenmeyen özel durumun oluştuğu yeri gösterir.

Adım 1’de aramayı bulamıyorsanız, bunun yerine ntoskrnl!KiDispatchException konusuna bakın. Trap frame adresini (üçüncü parametre) kullanarak, yığın izlerini ve diğer komutları çalıştırmak için Register Context’i uygun değere ayarlamak için .trap (Display Trap Frame) komutunu yürütün.

Kmode Exception Not Handled Hatası ve Çözümü için yukarıda verdiğimiz bilgilerle çözüme ulaşamıyorsanız bir uzmandan destek alarak cihazınızı servise gönderin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.