Tüm Operatörler için Konferans Arama Yapma

Konferans Arama Yapma Tüm Operatörler

Konferans Arama Yapma: Android cihazda Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone da konferans görüşmesi nasıl ve kaç kişi ile yapılır öğrenelim.

Eğlence amaçlı ya yoğun iş temposu nedeniyle birden fazla kişiyle görüşme yapmamız gerekebilir. Yada birbiri ile görüşmekte güçlük çeken bir aie konferans görüşmesi ile güzel bir görüşme veya kutlama yapabilir.

Konferans görüşmesi yapmak veya bir telefondan birden çok kişiyi aramak, aynı anda birden fazla arkadaşınızla konuşmanız veya konumunuzu terk etmeden bir iş toplantısı yapmanız gerektiğinde önemlidir. Çoğu ev telefonu sistemi ve cep telefonu birden fazla taraf arasında arama yapılmasına izin verir. Ancak, her aramanın ayrı bir arama olarak faturalandırıldığını unutmayın; böylece konferans görüşmeleri bir cep telefonu planında bulunan dakikaları hızlı bir şekilde kullanabilir. Ayrıca, birden fazla çağrı katılımcısı uzun mesafe arama gerektiriyorsa uzun mesafe ücrete tabi olabilirsiniz. Android cihazınızın Arama Ayarları hakkında daha geniş bilgi almak için bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

Konferans Arama Yapma

Bu ve benzeri durumlara karşı android cihazınızda akıllı telefonumuzda birden fazla kişiyle görüşmesi yapabiliriz. Android telefonlar, iPhone telefonlar ve Windows Phone akıllı telefonlar konferans özelliğini desteklemektedir.

Konferans Görüşme Kaç Kişi

Turkcell, Vodafone ve Türktelekom operatörleri konferans aramalarını desteklemektedir. Vodafone ve Türk Telekom (Eski Adıyla AveA) aynı anda 5 kişiyi konferans olarak ekleye bilirsiniz. Turkcell aynı anda 6 kişi ile konferans yapmayı desteklerler. Sizin aradığınız kişilerde operatörüne göre 5 veya 6 kişiyi arayarak bu sayıyı arttırabilirsiniz. Tabi kimin ne konuştuğunu anlamak güç olabilir. 🙂

Görüşmek istediğiniz kişilerden birini arayın telefonu açtıktan sonra arama ekranına gelin Kişi Ekle/Çağrı Ekle konferans butonuna dokunmanız gerekiyor.

Rehberinizden yada doğrudan bir numaraya yazarak Arama butonuna Arama Butonu Tüm Operatörler için Konferans Arama Yapma dokunun.

Aradığınız kişi telefonuna cevap verdikten sonra Çağrı Ekle Konferans Arama Yapma için Çağrı Ekleme Butonu butonuna dokunun.

Konferans eklemek istediğiniz kişinin adını yazınız ve tekrar arama butonuna Arama Butonu Tüm Operatörler için Konferans Arama Yapma dokunun.

Aradığınız kişi telefonu açtıktan sonra konferans konuşmasına eklemek için kişileri birleştir Çağrı Birleştir simgesine dokunun.

Telefonunuzda bu seçenek yoksa İlk kişiyi aradıktan sonra telefonunuzun ekranına geçiniz. Eklemek istediğiniz kişinin cep numarasını arıyoruz. 3(üç) rakamına dokunuyoruz.

Telefon görüşmenize konferans olarak eklemek istediğiniz farklı kişiler varise bu alandan ekleyebiliyorsunuz.

Bu alanda istediğiniz  kişiyle görüşme yaparak istediğiniz kişiyi ekleyebiliyorsunuz. İsterseniz konferans yaptığınız kişilerde farklı kişileri ekleyebiliyor.

Konferans Görüşme Android

Ödeme ücreti ise; Turkcell, Türktelekom ve Vodafone konferans görüşmeleri tarifemiz üzerinden ücretlendirilir. Her arama yaptığınız kişi için tarife üzerinden ücretlendirilir, aradığınız kişiler ücret ödemez.

Netice itibariyle yukarıda yazdığımız bilgileri okuduktan sonra bir Konferans Arama Yapma, Hangi operatörde maksimum kaç kişi ile konferans araması yapılacağı ve bu aramalarda uygulanan ücretlendirme tarifesi ile ilgili detaylı bilgiye ulaşmış olacaksınız. Bilgiyi faydalı gördüyseniz paylaşınız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.