Android kodlama öğrenmenize yardımcı olacak bazı harika uygulamalar.

Android Kodlama Öğretici En iyi Uygulamalar

Temel bilgileri kullanarak android kodlama öğrenmenize yardımcı olacak bazı harika Android uygulamaları için bu makaleye göz atın.

Kodlamayı öğrenmek bugünün çağında oldukça önemlidir. Teknoloji hayatımızın her alanına girdiğinde, bilgi kariyerinizde önemli bir artış sağlayabilir veya bir program yardımıyla işleri daha verimli yapmanın yollarını bulmanıza yardımcı olabilir.

Android için kodlama öğrenmeye başlamanın birkaç yolu vardır. Kitap alabilir, YouTube‘da video izleyebilir veya geleneksel rotaya girebilir ve bir eğitim kurumunda derslere katılabilirsiniz. Ancak yolculuğunuza başlamanın en uygun yolu avucunuzun içindedir.

Android Kodlama

Google Play Store‘da kod öğrenmeye başlamanıza yardımcı olacak birkaç şaşırtıcı uygulama bulunuyor. Bu makalede, Android Kodlama öğrenebilmeniz için hemen denemeniz gereken en iyi beş uygulama listesini hazırladım. Öyleyse hemen haklayalım ve kodlamayı öğrenmek için en iyi android uygulamaları listesine göz atalım.

Programming Hero

Mutlak bir acemiyseniz, kodlamayı öğrenecek en iyi uygulamalardan biri olan Programming Hero ile başlayalım. Uygulamayla, sıfırdan basit bir android oyun kodlama kodlayarak programlama temellerini öğrenebileceksiniz. Kulağa zor mu geliyor? İnan bana, değil.

Uygulama, en temel düzeyde başlar. Bu, daha önce deneyime sahip olmayanlar için mükemmeldir ve daha sonra gelişmiş konseptlere geçer. Diğer dilleri kullanarak uygulayabileceğiniz temel programlama kavramlarını size öğretmek için Python3 dilini kullanır.

Tüm temel bilgileri öğrendikten sonra, diğer temel bilgileri, veri yapısını, nesne yönelimli programlama ve algoritmaları da öğrenebilirsiniz. Sonunda, basit bir oyunu kodlamak için öğrendiğiniz her şeyi kullanabilirsiniz.

Grasshopper

Grasshopper, programlamanın temellerini öğretmek için JavaScript kullanan yeni başlayanlar için mükemmel bir alternatiftir. Uygulama, temelleri öğretmek için daha pratik bir yaklaşım gerektiriyor ve kodlama oyunları yerine, kodu kullanarak nasıl şekil çizileceğini öğreniyorsunuz.

Programming Hero sınavlar sırasında kodu yazmanızı sağlarken, Grasshopper uygulaması eğitim sırasında size birçok seçenek sunar. Böylece, kavramları almak için biraz daha basit hale getirmeye çalışır. Yeteneklerinizden emin olduğunuzda, daha sonra uygulama bölümüne geçebilir ve yeni temel bilgilerinizi pratikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Grasshopper: Learn to Code for Free
Grasshopper: Learn to Code for Free

Grasshopper‘ın en güzel yanlarından biri, kodunuzu çalışırken görmenizi ve oynamanızı sağlamasıdır. Bunun da ötesinde, uygulamanın kursu tamamladıktan sonra kod parçacıklarını yazabileceğiniz ve öğrendiklerinizle yapabileceklerinizi öğrenebileceğiniz bir Kod Bahçesi bölümü vardır.

Encode

Programming Hero ve Grasshopper, size belirli bir dili kullanarak kodlamanın temellerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Ancak, Encode size temelleri ile birlikte, üç farklı dil öğretmeyi amaçlayan bir uygulamadır. Python, JavaScript ve HTML‘yi başlangıç seviyesinden öğrenebilirsiniz.

Uygulama, hemen hemen her şeyi kapsar. Bu, önceki herhangi bir deneyime sahip olmadan bir dilde gelişmiş kodlamayı öğrenebileceğiniz anlamına gelir. Her dil için yapılandırılmış bir kurs düzeni bulacaksınız. Kursu tamamladığınızda gelişmiş işlemlerle çalışacağınızdan emin olabilirsiniz.

Encode: Learn to Code
Encode: Learn to Code
Developer: Upskew Pty. Ltd.
Price: Free

Her bir modül, şu ana kadar öğrendiğiniz her şeyi test edecek, bu da size iyi bir uygulama sağlayacak bir meydan okuma izliyor. Uygulamadaki seviyelerin tümü ücretsizdir. Uygulamanın ücretli sürümü, yeteneklerinizi test etmenize yardımcı olacak bazı ekstra zorlukların kilidini açar.

Enki

Şimdi eğer tam bir acemi değilseniz ve sadece programlama dünyasına daha derinden dalmak istiyorsanız, Enki‘ye bakmalısınız. İlk kurulum sırasında, uygulama size mevcut seviyenizi belirlemek için bir anket sunar ve ardından sizin için ilgi alanlarınıza göre bir kurs düzenler.

Enki ile kodlamanın temelleri veya sadece bir dil seçmekle sınırlı kalmazsınız. Ve uygulamanın içinden SQL‘den Blockchain‘e kadar her şeyi keşfedebileceksiniz.

Android Kodlama uygulaması aynı zamanda, her gün yeni bir şeyler öğrenme alışkanlığı kazanmanıza yardımcı olacak günlük görevlerin yanı sıra, yeteneklerinizi test etmenize yardımcı olacak ilgi çekici egzersiz programı sunar. Ve öğrendiğiniz her şeyi takip etmek istiyorsanız, uygulamada sizi güncel tutmak için bir Beceri Haritası özelliği de bulunmaktadır.

Mimo

Listemizi tamamlayan Mimo, kaldığınız yerden tam olarak kod almanıza yardımcı olacak kişiselleştirilmiş bir müfredat sunan bir başka harika uygulamadır. Uygulama, çok sayıda farklı dil, kullanım çantası ve platform içeren Enki‘den daha geniş bir kurs kütüphanesine sahiptir.

Ne öğrenmek istediğinize bağlı olarak, kolayca bir kursa başlayabilir ve başlayabilirsiniz. Ancak, uygulama sadece ücretsiz sürümde her ders için mutlak temellerine erişim sağlar. Gelişmiş seviyelerini takip istiyorsanız, ağır bir prim ödemek gerekecek.

Uygulamaya yatırım yapmaya karar verirseniz, kursu ve eğitimi tamamladığınızda şaşırtıcı projeler üreteceğinizden emin olabilirsiniz. Diğer uygulamalar gibi, Mimo da şu ana kadar öğrendiklerinizi test etmenize yardımcı olacak zorluklar ve sınavlar sunuyor.

Kodlama Öğretici En iyi Uygulamalar

Böylece kodlamayı öğrenmek için en iyi Android uygulamalarından bazılarının listesini çıkardık. Mevcut yetenek seviyenize bağlı olarak bir tane seçebilir veya bir tanesine karar vermeden önce hepsini deneyebilirsiniz. Yeterince çalışkansanız ve her gün pratik yapmaya devam ederseniz, temel bilgileri alacağınızdan eminim.

Android geliştirici seçenekleri çıkmıyor yazımıza baktınız mı?

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.