Windows 10, Windows 10 Upgrade, Win 10 Upgrade, installing Windows 10, Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır, Windows 10 Kurulumu Rehber, Windows 10 Yükseltme,
Windows 10, Windows 10 Upgrade, Win 10 Upgrade, installing Windows 10, Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır, Windows 10 Kurulumu Rehber, Windows 10 Yükseltme,

Windows 10 Kurulumu Nasıl Yapılır Temiz Kurulum

Satın aldığınız cihazda keylogger veya diğer zararlı programlar olabilir. Bu yüzden Sıfırdan Windows 10 Kurulumu hakkında bilgi vereceğiz.

Ama hala yükleme için bildirim almadıysanız ve beklemek istemiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyerek Sıfırdan Windows 10 Kurulumunun Nasıl Yapıldığı ile ilgili detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Bildiğiniz birinden, D-Market, n11, Vatan Bilgisayar, Amazon veya eBay gibi satıcılardan kullanılmış veya yenilenmiş bir masaüstü, dizüstü bilgisayar veya tablet satın aldığınızda, ne olduğuna güvenemeyeceğiniz için doğru şekilde ayarlamak çok önemlidir. Bilgileriniz varsayılan ayarları kullanarak yanlış ellere geçebilir.

Satın aldığınız şirket ya da kişi, kullanamayacağınız, bazıları meşru yazılım olamayabilecek uygulamalar kurmuş olabilir ve aygıta virüs, Trojan, casus yazılım, reklam yazılımı gibi kötü amaçlı yazılım bulaşmış olma ihtimali vardır. Keylogger veya diğer zararlı programlar olduğunu var sayabilirsiniz.

Genellikle, tanınmış bir şirketten önceden sahip olunan bir PC almak, sıfırlamak için uygun prosedürleri izlemiş olabilirler. Ancak, asla kesin olarak bilemezsiniz. Bazen büyük şirketler bile sorun yaşayabilir. Lenovo’nun Superfish adware tartışmasını hatırlıyor musunuz?

Temiz Windows 10 Kurulumu

Bu Sıfırdan Windows 10 Kurulumu kılavuzunda, sisteminizi ve verilerinizi kötü amaçlı yazılımlardan ve bilgisayar korsanlarından korumak için kullanılmış bir bilgisayarı güvenli bir şekilde kurma adımlarını inceleyeceğiz.

 • USB önyüklenebilir medyası nasıl oluşturulur
 • PC’niz bir USB flash sürücüden önyüklenecek şekilde nasıl yapılandırılır
 • Windows 10 temiz bir kurulum nasıl yapılır
 • Windows 10’un kullanıma hazır deneyimi (OOBE) nasıl yapılandırılır

USB Önyüklenebilir Medyası Nasıl Oluşturulur

Kullanılmış veya yenilenmiş bilgisayarınızı güvenli bir şekilde kurmanın en iyi yolu, Windows 10’un güvenli bir kopyasıyla sıfırdan başlamak için USB önyüklenebilir bir ortam kullanarak temiz bir kurulum gerçekleştirmektir.

Windows 10 kurulum dosyalarıyla önyüklenebilir bir sürücü oluşturmak için, en az 8GB depolama alanına sahip bir USB flash sürücü bağlamanız gerekir ve tercihen farklı bir bilgisayar kullanarak aşağıdaki adımları atmanız gerekir:

 • Medya Oluşturma Aracını, bağlantıyı tıklayarak indirin.
 • Deneyimi başlatmak için MediaCreationTool.exe dosyasına çift tıklayın.
 • Yasal şartları kabul etmek için Kabul Et butonuna tıklayın.
 • Başka bir PC seçeneği için Kurulum ortamı oluştur (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) seçin
 • İleri butonuna tıklayın.
 • Bu PC için önerilen seçenekleri kullan seçeneğinin işaretini kaldırın.
 • Doğru dili, mimariyi ve sürümü gerektiği gibi seçin.
 • İleri butonuna tıklayın.
 • USB flash sürücü seçeneğini seçin.
 • İleri butonuna tıklayın.
 • Listeden USB sürücüsünü seçin. (Bu işlem, devam etmeden önce gereken dosyaları başka bir konuma yedeklediğinizden emin olarak, flash sürücüdeki her şeyi silecektir.)
 • İleri butonuna tıklayın.
 • Son butonuna tıklayın.

Windows 10 Kurulumu Araci 32 bit

 

Windows 10 Kurulumu Araci 64 bit

 

Şimdi Aşağıdaki Video bağlantısını tıklayarak Kurulum Rehberine Erişebilirsiniz.

Windows 10 Kurulumu Video

Genellikle, Windows 10 ile önceden yüklenmiş kullanılmış bir PC satın alırken, her şeyin düzgün bir şekilde yapılandırılması ve herhangi bir sorun yaşanmaması ihtimali vardır. Ancak, hiçbir zaman emin olamayacağınız için kişisel bilgilerinizi (e-posta, kişisel dosyalar, resimler, çevrimiçi bankacılık ve alışveriş verileri vb.) tehlikeye atmak mantıklı olmayacaktırç

Önyüklenebilir bir ortam kullanan temiz yükleme işlemiyle, bölümler ve makinede depolanan dosyalar da dahil olmak üzere her şeyi silmenize yardımcı olur ve Windows 10’un güvenli bir kopyasını kurmanızı sağlar.

Temizleme işlemi bazı insanlar için biraz korkutucu ve bunaltıcı gibi görünse de, zamanınızın iki saatinden fazla sürmemesi gereken, üstesinden gelmek nispeten basit bir iştir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.