PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
12 Aralık 2018 Çarşamba 15:42
AnaSayfa / Blog / Smart TV / Smart TV lerin Yüzde 90’ı Hacklenebilir
smart tv hack, samsung smart tv hack, smart tv cam hack, Smart TV lerin Yüzde 90'ı Hacklenebilir, SmartTv Destek,

Smart TV lerin Yüzde 90’ı Hacklenebilir

Biliyormusunuz Smart TV lerin Yüzde 90’ı Hacklenebilir. Kısa bir süre önce bir güvenlik araştırmacısı, televizyonlarınızın Kötü Amaçlı TV Sinyalleri yoluyla kolayca saldırıya uğradığını. Daha sonra bir saldırganın veya herhangi bir devlet kurumunun casusluk silahı olarak kolayca kullanılabileceğini gösterdi.

Günümüzde İnternet’e bağlı cihazların (Güvenlik Kameraları, Smart TV’ler ve her türlü akıllı ev aletleri) sayısı ve çeşitliliği üst düzey bir oranda büyüyor ve çoğu durumda açıkça yetersiz güvenlik yapılandırmaları yapıyorlar.

Bununla birlikte, bu tür sorumsuzluklar kaçınılmaz olarak bir dizi siber tehditlere neden oluyor. Hepimiz birkaç ay önce binlerce IoT zombi cihazından oluşan Mirai botun tarafından tahrik edilen sayısız DDoS saldırılarını hatırlıyoruz.

Smart TV lerin Yüzde 90’ı Hacklenebilir

smart tv hack, samsung smart tv hack, smart tv cam hack, Smart TV lerin Yüzde 90'ı Hacklenebilir, SmartTv Destek,

Oneconsult firması için bir siber güvenlik danışmanı olan Rafael Scheel,  Uyduya bağlı cihazların (bu durumda Akıllı TV’lerin) ciddi bir güvenlik açığına neden olduğunu iletti. Bunu, Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından düzenlenen bir siber güvenlik düzeni seminerinde canlı bir gösteri ile yapmış. Bu arada siber suçluların geniş bir yelpazede akıllı TV’lerin tam kontrolünü eline alabileceğini açıkça ortaya koymuştur. Satılanların yaklaşık% 90’ı Aynı uç birimlere fiziksel olarak erişime gerek kalmadan yapılıyor. Bu cihazlarda bulunan diğer ciddi güvenlik açıklarının kendilerine fiziksel erişimi gerekli olması hem korsanların erişimini hem de potansiyel olarak etkilenen cihazların sayısını artırıyor.

Scheel tarafından sunulan saldırıda yalnızca İnternet bağlantısı olan tüm terminallerde bulunan bir iletim standardı olan DVB-T (Dijital Video Yayını – Karasal) sinyallerinde kötü amaçlı kod tanıtımına izin veren bir verici kullanılmasını gerektiriyor.

Buradan saldırganların web arabirimleri aracılığıyla TV’ye bağlanmalarına. Cihazın uzaktan kontrol altına almalarına izin veren bilinen iki ayrıcalık yükseltme güvenlik açığı kullanıyor. Ve bir kez ele geçirildiğinde, televizyon sıfırlama veya fabrika ayarlarının geri yüklenmesi sorunun çözümü için şu an yeterli olabiliyor. İlerde bu sorun ne kadar ciddi sonuçlar doğuracağını hep birlikte göreceğiz.

Ayrıca Bakınız: Smart TV Hack Girişimleri Nasıl Engellenir

Smart TV lerin Yüzde 90’ı Hacklenebilir Makalemizi beğendiyseniz farklı kişilere de yardımcı olmak ve bilgilendirmek için paylaşmanızı rica ederiz. Ayrıca farklı bir sorununuz varsa bize yorum olarak iletmekten çekinmeyin. Size yardımcı olmak için Yaparım Ben ekibi burada olacaktır.

Bu yazı size yardımcı oldu mu?
Gönderiyi beğendiyseniz bize bildirin. Bu, makaleleri geliştirebilmemiz için tek yol.
Evet0
Hayır1
Powered by Devhats

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

AnyCast Kurulumu

AnyCast Kurulumu Nasıl Yapılır – AnyCast Nedir

AnyCast Kurulumu Nasıl Yapılır. Any Cast nedir nasıl kullanılır? sorularına makalemizde yazılı ve görsel olarak yanıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.