Smule Nedir Nasıl Kullanılır

Smule Nedir Nasıl Kullanılır? Şarkı söylemeyi seviyor ancak tek başınıza söylemek istemiyor musunuz? Smule uygulaması sayesinde düet yapabilir.

Smule Nedir Nasıl Kullanılır
Smule Nedir

Stüdyo ortamındaymış gibi şarkılarınızı düzenleye bilirsiniz. Smule uygulaması her zaman ve her yerde karaoke yapmanıza yardımcı olan kullanımı oldukça kolay, erişilebilir ve sınırsız eğlenceli bir müzik platformudur.

Müzik deneyiminiz olsun ya da olmasın herkes tarafından yapılabilir. Smule tarafından Karaoke yapmanızı sağlayarak parmaklarınızın ucunda sanal bir stüdyo ortamı yaratıp beklentilerinizi karşılayarak ihtiyacınız olan her şeyi verir.

Smule Nedir

Klasik Disney şarkılarına, rock müziğine ya da sürekli dinlediğiniz sözlerinden emin olduğunuz şarkıyı söyle. Smule uygulamasında müzik kütüphanesi neredeyse sınırsızdır ve hepsine erişebilirsiniz. Ayrıca uygulama güncellenir, bu yüzden 90′ lar ın şarkılarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
Çevrim içi yaptığınız içeriği arkadaşlarınızla veya yabancılarla paylaşabilirsiniz. 125 milyondan fazla insan, Smule’ u kullandı, bu yüzden, aynı müziği seven insanlar için kesinlikle bir tat sıkıntısı bulunmamaktadır.

Favori sanatçılarınızla işbirliği yapın. Müzikal ikonlarınızla çalışmayı hayal ediyorsanız, Smule bunu isteğe dönüştürür. Jessie J, Jason Derulo, Carly Rae Jepsen ve Charlie Puth gibi video düetlerini tercih ediliyor. Onlarla çalışmak ister misiniz? Bir düşünün – umut etmenin zararı yok, değil mi?

Son zamanlarda Android ve iOS cihazların uygulama marketinden rahatlıkla indirebilirsiniz. Smule uygulaması kullanıcılar tarafından beğeni kazanmış olup kullanımı ise oldukça kolaydır.

Alt yapısı hazır bir şarkıyı arkadaşınızla veya tanımadığınız insanlarla karaoke mantığı ile şarkı söyleyebilir. Şarkı sözleri, müziğe uygun değil ise şarkı akıp giderken, sıranız geldiğinde söylemeniz yeterli olacaktır. iOS ve Android cihazlarda kullanım olarak farklılıklar bulunmaktadır. Her uygulamada olduğu gibi Smule uygulaması içinde var diyebilirsiniz.

Smule uygulamasını Apple akıllı cihazlarının işletim sistemi iOS ise İngilizce olarak App Store‘ dan indirebilirsiniz. Uygulamayı indirerek açtığımızda ilk sekme Recommended(Öneriler) menüsüdür. Açılacak olan diğer diğer sekme ise Yeniler Top Hit (Topluluklar)

Smule Nasıl Kullanılır

Recommended(Öneriler) sekmesinde, kullanıcıların çoğunlukla söylediği şarkılar bulunmaktadır. Bu şarkılar içinde tarzımıza uygun bir şarkı seçerek başlayabiliriz.

Parçayı seçmek için Sing( Şarkını söyle) butonu tıklanır. En üste, seçmiş olduğumuz şarkının ismi bulunuyoruz. Başkaları ile söyle seçeneği ile, daha önce hazırlanmış ve sizin söylemeniz gereken yerler söylenmemiş şekilde, diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş şarkılar bulunuyor.

Alttaki seçeneklerde başkasının sizin şarkınıza eşlik etmesini bekleyebilirsiniz. Yalnız söyleyebilir yada grup halinde de söyleyebilirsiniz. Şimdi, başkalarının hazırlayıp kendilerine eşlik etmemizi bekleyenlere, join someone else for free(ücretsiz olarak başka birine katıl) seçeneği ile bir göz atalım.

İlk çıkan sekme Hepsi (All)‘ dir. Hem sadece sesini duyup eşlik edebildiklerimiz, hem de video olarak katılabilecekler imiz bulunur. Yan tarafındaki diğer sekme ise sadece video olarak söylemiş olanlardır.

Video Only sekmesinde, şarkı ve kullanıcı ile ilgili bilgiler bulunuyor. Kullanıcı şarkıyı söyledikten sonra diğer kullanıcıların görebileceği bir notu, şarkının üst kısmına bırakabilir. Bu, bazı kullanıcıların daha çok tercih edilebilmesi için yazdıklarından ibarettir. Gene “join” seçeneği ile ilerleyelim.

Burada kendi ön izlememizi görebiliriz. Kamera yakınlık, uzaklık ayarı yapılabilir. Ayrıca bu ekrandan sonra kulaklıksız ilerlenmemektedir; cihaza kulaklık takılı olunmalıdır. Kulaklığı takıp kendi sesimizi duyduktan sonra başlayabiliriz. On ve Off seçenekleri ile görüntüyü kapatabilir ya da açık bırakabiliriz.

Kullanıcı, tercih ederse arka kameraya da geçebilir. Ancak şarkı söylerken sözle ekrandan akarak gideceği için, arka kamerayı kullanan kişi şarkıya fazlası ile hakim olmalı ve kendisine sıra gelen yerleri iyi bilmeli, diyebiliriz. Biz fazla zorlanmadan ön kamera ile devam edelim. Start seçeneği ile başlayalım

Smule Nedir Nasıl Kullanılır

Sadece 3 saniye süre ile önümüze gelen ekran, şarkının başlayacağını bize bildiriyor. Ayrıca mavi ile yazan şarkı sözlerini bizim söyleyeceğimizi, sarı ile yazan sözlerin ise diğer kullanıcı ile birlikte söyleneceğini ifade ediyor. Ekranda büyük olarak gelecek olan 3-2-1 geri sayımı ile müzik başlayacak, diğer kullanıcının görüntüsü köşeye gelecektir.

Beyaz yazıları diğer kullanıcı söylerken sıramızı bekleyelim ve mavi yazılar ile gelen şarkı sözlerini biz söyleyelim; yalnız sarı yazıları birlikte söyleyerek, şarkı söylemenin keyfini de çıkartabiliriz. Üst kısımda şarkı süresi bize bildirilmektedir.

Şarkımız bitince diğer kullanıcı ve biz ekranı paylaşmış oluruz. Şarkıyı yalnız söylerken ekranda diğer kullanıcı olacaktır. Uygulama, sesi algılayarak kim söylüyorsa onu ekrana getirmektedir. Birlikte söylendiği zaman ise ekran 2’ye bölünür, birlikte yer alınır. Alt kısımdaki seçenekler ile sesimizi düzenleyebiliriz. İnce ayarlar ya da kalıp ayarlarla sesimizi daha beğenilir hale getirebiliriz. Continue seçeneği ile devam edip klibimizi paylaşabilir ve arkadaşlarımıza, diğer sosyal medya uygulamaları ile gönderebiliriz.

Şarkı söylemeye farklı bir boyut kazandıran başarılı bir uygulama olduğunu söylemek mümkün. Hemen mağazanıza girerek siz de bu eğlenceye katılabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.