TP-Link TD-W9970 Port Açma Oyun Kamera

TP-Link TD-W9970 Port Açma, işlemini yazılı ve resimli olarak anlatacağız. Makalemizi inceleyerek Tp Link modem port açma sorularınıza çözüm olabilir.

TP Link TD W9970 Port Açma işlemi gerçekleştirebilmeniz için port açacağınız cihazın IP adresini ve açacağınız Portu veya portları bilmeniz gerekiyor. Bu bilgileri biliyorsanız modem arayüzüne giriş yapabilmeniz için modeme bağlı olarak görünen cihaz olması gerekiyor. Leptop, bilgisayar, tablet veya telefon cihazın ne olduğu önemli değil sadece uzak masa üstü Portu açacaksanız.

Uzaktan bağlantı kurulacak bilgisayarda Portu açmanız gerekiyor. Bilgisayarın IP adresini komut sisteminden öğrendikten sonra IP sabitlemesi yapılacağı için farklı cihazda modem arayüzünde port açtığınızda port açılmayacaktır. Ancak güvenlik kamarası için açacaksanız DVR ‘ın Ip adresini ve portları biliyorsanız. Akıllı telefondan veya tabletten port’u açabilirsiniz.

Oyun için açacaksanız akıllı telefon veya tabletten de Port açabilirsiniz. TP-Link TD-W9970 modeme bağlı olarak görünen cihaz olması yeterli  Yalnız playstation için açacaksak yada playstation ekranından önce playstation IP adresini sabitlememiz gerekiyor. Uzak masa üstü için port açacaksak uzaktan bağlantı kurulacak bilgisayarın Ip adresini sabitlememiz gerekiyor.

TP-Link TD-W9970 Port Açma

Kamera için Port açacaksak DVR cihazını ayarlar bölümünden DVR cihazının Ip adresini ve Port numaralarına ulaşmamız gerekiyor. Bu bilgilere ulaştıktan sonra TP Link TD W9970 modeme bağlı olarak görünen cihazdan, tarayıcıya giriş yapıyoruz.

(İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

Kullanıcı adına: admin Şifre: turktelekom yazıyoruz Oturum Aç Butonuna tıklayınız. TP Link TD W9970 modemin arayüzüne giriş yapmaz ise;

Kullanıcı adına: admin Şifre: ttnet yazarak Oturum aç seçeneğine tıklıyoruz.

 

Yeni Şifre: Şifre Doğrula bölümü açılacaktır. Geç seçeneğine tıklıyoruz.

TP Link TD W9970 modem arayüzüne geçiş yaptıysak modemin güvenlik duvarını pasif hal getiriyoruz kaydet seçeneğine tıklıyoruz.

TP-Link TD -W9970 Port Açma Nasıl yapılır
TP-Link TD-W9970 Port Açma

Ağ seçeneğine tıklayarak WAN Ayarları seçeneğine tıklıyoruz. Bu alanda yer alan bağlantılar bölümünde bağlı olduğumuz Port un adını kontrol ediyoruz.

İletişim alanına tıklıyoruz. Sanal Sunucu seçeneğine tıklıyoruz. Arayüz seçeneğinden bağlı olarak göründüğümüz Port un adını yazıyoruz.

Servis Portu alanına kullanacağımız cihazın Port numarasını yazıyoruz. IP Adresi alanına Port açacağımız cihazın IP adresini yazdıktan sonra Dahili Port alanına yine aynı Port numarasını yazıyoruz.

Protokol alanına açacağımız Port görüntü için ise TCP ses İçin ise UDP ikisi için ise TCP UDP seçeneğini seçiyoruz. Kaydet butonuna tıklıyoruz.

 

Açılmasını istediğiniz farklı Port numaraları var ise Yeni Ekle bölümünden ekleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Seçilenleri Etkinleştir seçeneğine tıklıyoruz.

TP-Link TD-W9970 modemde yapılan işlemler doğrultusunda Port lar kapalı görünüyorsa ve Port açtığınız başka cihaz yoksa son olarak DMZ seçeneğini aktif hale getirebiliriz. İletişim seçeneğine tıklayarak DMZ seçeneğine tıklıyoruz. DMZ Durumu: Etkin seçeneğine tıklıyoruz. DMZ Host IP Adresi bölümüne Port açtığımız cihazın IP adresini yazarak Kaydet butonuna tıklıyoruz.

TP-Link TD-W9970 Port Açma işlemini gerçekleştirdiniz Portlarınızı kullanım şeklinize göre kullanabilirsiniz. Port larınız kapalı görünüyorsa Port açtığınız cihazın Ip adresini ve Portları kontrol ediniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.