telegram nedir, telegram silme, telegram uygulaması,

Telegram Nedir Nasıl Silinir

Telegram, WhatsApp uygulamasına benzeyen çoklu mesajlaşma imkanı sunan uygulamalar dan bir tanesidir.

Hesabı Pavel Durov isminde Rus bir yazılımcı tarafından geliştirilmiştir. WhatsApp’ a uygulamasına göre daha fazla özelliği olmasına rağmen Whatsapp uygulaması kadar kullanıcı sayısına ne yazı ki ulaşamamıştır.

Günümüz teknolojisinde geliştiriciler tarafından sürekli yeni uygulamalar sunulmaktadır. Sosyal medya hesapları kullanmayan neredeyse yok denecek kadar az olup, bazen bu uygulamaları yıllarca kullanır. Bazende mecburiyetten yada çabuk sıkılarak silmek isteriz.

Bazı uygulamaların hesabı sil seçeneği ayarlar bölümünde yer alırken bazı uygulamaları dışarıdan link ile silmeniz gerekmektedir. Hesabı da bunlardan başlıcaları olup silme işlemini çok rahatlıkla link yardımıyla gerçekleştirebiliriz.

Telegram Silme

Hesabınızı silmeniz için hesabınızın herhangi bir cihazda açık olması gerekiyor. Açık olan hesabı silmek istediğinizde telefonunuza kod gidecek giden kodla hesabı silebilirsiniz. Hesabınıza gidecek olan kodu almanız gerekiyor. Kodu alabilecek konumdaysanız, Hesabınızı silmeniz için tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız ve adres satırına https:// ile başlayan bölüme https://my.telegram.org/auth?to=deactivate yazıyoruz ve entere tuşluyoruz.

Telegram uygulamasına ait bir internet sayfası karşılayacağız ve numaramızı yazmamız için alan açılacak Your Phone Number hesabımıza kayıtlı olan cep numaramızı yazıyoruz.

Next seçeneğine tıklıyoruz. Açık olan hesabına kod gelecektir, gelen kodu Confirmation code bölümüne yazıyoruz. Delete Your Account hesabınızı neden silmek istediğinizi açıklayan metin yazıyoruz ve Done seçeneğine tıklıyoruz.

Besabımızı silmemiz durumunda mesajlarımızı, gruplarımızı, kişilerimiz kesin olarak kaldıracaktır. uygulamaya aynı numarayla yeniden kayıt olana kadar unutmayınız.

Telegram Hesabı Nedir Nasıl Silinir? Gibi bir takım sorulara makalemizde ulaşabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.