Whatsapp otomatik indirmeyi kapatma nasıl yapılır.

WhatsApp Otomatik indirmeyi Kapatma

WhatsApp Otomatik indirmeyi Kapatma, En çok kullanılan uygulamalardan bir olan Whatsapp’ ta otomatik indirme özelliğini kapatmanıza yardımcı olacağız.

Whatsapp hesabınızda gruba üyeyseniz ve sürekli yapılan paylaşımlardan dolayı mobil İnternet’ iniz çok çabuk bitiyorsa yada telefonunuz galeride gönderileri görmek istemiyorsanız yapılması gereken işlem oldukça basit olup aşağıdaki adımları takip ederek whatsapp otomatik indirme özelliğini kapatmanız için yardımcı olmaya çalışacağız.

Mobil İnternet’ nizin çok çabuk bitmesini Whatsapp uygulamasından otomatik inen resimlere bağlıyorsanız. Akıllı telefonunuz kablosuz ağa bağlıyken Whatsapp uygulamasından otomatik olarak indirmesine izin verebilirsiniz.

İsterseniz hem Mobil veri hem de kablosuz ağa bağlıyken otomatik olarak indirme özelliğini kapatabilir yada tamamen açabilirsiniz.

WhatsApp otomatik indirme ayarlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. WhatsApp uygulamasını açalım. Sağ üst köşede yer alan … şeklindeki üç nokta simgesine dokunalım.

WhatsApp Otomatik indirmeyi Kapatma

Ayarlar seçeneğine tıkladıktan sonra Veri ve depolama kullanımı bölümüne tıklıyoruz.

Wi-Fi’ ye bağlıyken Whatsapp uygulaması üstünden gönderilen Fotoğraflar, ses, videolar, belgeler gibi seçeneklerin olduğu bölüm olacak bu alanda Wi-Fi’ ye bağlıyken Whatsapp uygulamasından gönderilen işaretlediğiniz seçenekler inecektir. İşaretlemediğimiz seçenekler inmeyecektir.

Aynı sayfada yer alan Arama ayarları

Düşük veri kullanımı Mobil veri kullanırken WhatsApp araması sırasında kullanılan veri miktarını azaltın seçeneğini işaretliyoruz.

WhatsApp Otomatik indirmeyi Kapatma Sorusunda yanıt bulmuş olacaksınız. İzin serdiğiniz seçenekler sadece cihazınıza indirilecek hem mobil veriden tasarruf etmiş olacağız. Hemde galeride görmek istemediğimiz gereksiz videolar resimler olmayacak.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.