PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Virüs Nedir Nasıl Kaldırılır
Gorseli Olmayan Makaleler

Virüs Nedir Nasıl Kaldırılır

Virüs Nedir,  Virüs kavramı insanlar için ne ise bilgisayarlar ve mobil cihazlar içinde aynıdır. Virüsler insanların sağlığını nasıl bozuyorsa bilgisayar virüsleri de bilgisayarınızın sağlığını Mobil virüsleri de Mobil cihazlarınızı bozmaktadır. Bilgisayar virüsü; bilgisayarınıza zarar vermeye çalışan zararlı bilgisayar programlarına verilen addır. Bu virüslerin genelde  amacı bilgisayarınızı çalışmaz hale getirmektir.

Virüsler birer programdır ve kendi kendilerini kopyalayarak  bir yerden bir yere bulaşırlar. Bilgisayarınız çalıştırıldığında otomatik olarak faaliyete geçerler. Bir virüsün bir diğer dosyaya veya sürücüye geçmesi çok kolaydır. Örneğin virüslü bir disket bilgisayara takıldığında disketin içinde hangi dosyaların olduğuna bakıldığında virüs anında bilgisayarınıza bulaşabilir.

Virüs Nedir

Bilgisayarınıza bulaşan virüsler sadece bilgisayarınızın işletim sistemine değil belgelerinize, dosyalarınıza ve diğer bilgisayarlara da zarar verebilir. Virüsleri etkisiz hale getirip bilgisayarınıza zarar vermesini engelleyen programlara Antivirüs adı verilir.

Eğer bilgisayarınıza bulaşan virüs çok yeni çıkan bir virüs ise, eski antivirüs programları bu virüslerle baş etmede çaresiz kalabilir. Bunun için en önemli şey anti-virüs programınızı sürekli güncel tutmaktır.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

6 yorumlar

  1. RIDVAN ARUHAN

    bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  2. işte ben buna bilgi derim

  3. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  4. BİRİCİK SEL

    Teşekkürler

  5. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  6. Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.