WhatsApp, Sesli Arama, Etkinleştirme, WhatsApp Sesli Arama Özelliği, WhatsApp Arama Özelliği, WhatasApp Arama Etkinleştirme, WhatsApp Voice Call,
WhatsApp, Sesli Arama, Etkinleştirme, WhatsApp Sesli Arama Özelliği, WhatsApp Arama Özelliği, WhatasApp Arama Etkinleştirme, WhatsApp Voice Call,

WhatsApp Voice Sesli Arama Konuşma Özelliği Etkinleştirme Saçmalığı

Son zamanlarda WhatsApp bir Sesli Arama Özelliği Şehir Efsanesi dönüp duruyor. Yeni bir APK dan, Etkinleştirme Saçmalığına kadar çok şükür görmediğimiz bir şey kalmadı.  Bu yazıyı bir arayış içinde olup sürekli bu yönde soru soran kişilere yazıyorum.

WhatsApp da Sesli arama özelliğ varmış bakarmısınız dediler, koşa koşa baktım. Araştırdım. Türk ve yancı kaynaklarda bu durumunun cihazın rotolu olması ile mümkün olduğunu yazıyordu. Root hoşlanmadığım bir durum olmasına rağmen 2 farklı model cihazımı da rootladım. Terminal Emulator uygulaması ile bahsedilen kodu am start -n com.whatsapp/com.whatsapp.HomeActivity yazdım denedim sonu. Kocaman bir hiç.

WhatsApp Voice Sesli Arama Konuşma Özelliği Etkinleştirme Saçmalığı

Ya belki de uygulamanın versiyonu ile alakalıdır dedim 4 – 5 farklı versiyon denedim sonuç bir hiç.

Bu bir kaç gün sonra Root olmadan küçük bir APK dosyası ile yapılacağını okudum denedim sonuç bir hiç. Ki bununda ne kadar güvenilir olduğunu tartışmak lazım.

Özetlemek gerekirse. Kim bilir beklide WhatsApp Uygulamasına Konuşma özelliği gelecek. Ama ben görmeyeceğim demiyorum tabii  🙂 Sadece şu an böyle bir özellik yok. Olduğunda kullanırız inşallah.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

2 yorumlar

  1. kelmizili ismail

    kardeşim bizde çoktandır bakıyoruz bizleri o penbe ışıgınla aydınlattıgın için teşekkürü bir borç bilir aykut oğlumada selam ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.