WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme Büyütme veya Küçültme (Android ve iPhone) telefonlar için nasıl yapılır sorunuza makalemizde yanıt bulabileceksiniz.

Bugün sizlerle paylaşacağımız makalemizde WhatsApp’ ta Yazı Boyutunu Nasıl Değiştireceğinizi WhatsApp Yazı Boyutunu Küçültme, WhatsApp Yazı Boyutunu Büyütme gibi merak edilen sorularına cevap vereceğiz.

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme

Makalemiz sayesinde (Android ve iPhone) telefonlarda rahatlıkla yazı WhatsApp yazı boyutumuzu değiştir bileceksiniz.

Whatsapp Yazı Boyutu Küçültme iPhone

WhatsApp’da yazı tipi boyutunu değiştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz:

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Menü butonuna dokunun.
  3. Ayarlar > Genel> Metin Banosuna‘na dokunun.
  4. Butonu Sürükleyerek seçim yapabilirsiniz.

 

WhatsApp uygulaması, iPhone telefonunuzun sistemindeki yazı boyutunu kullanır. Android telefonlar gibi WhatsApp uygulamasının ayarlarından yazı boyutunu değiştiremiyorsunuz.  Telefonun kendi ayarlarından yazı boyutunu büyütüp küçülte biliyorsunuz. Yazı boyutunu değiştirebilmek için iPhone telefonun Ayarlar > Genel > Metin Puntosu‘ n dan yazı boyutunu değiştirebilirsiniz.

WhatsApp sohbet mesajlarındaki yazı boyutu yapılan ayarlar doğrultusunda değiştirecektir. Yazı boyutunu daha da büyütmek için iPhone Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Büyük Metin‘ den Büyük Metin‘i açık hale getirmeniz yeterli olacaktır.

 

Whatsapp Yazı Boyutu Büyütme Android

WhatsApp’da yazı tipi boyutunu değiştirmek isterseniz, aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz:

  1. WhatsApp’ı açın.
  2. Menü butonuna dokunun.
  3. Ayarlar > Sohbetler > Yazı Tipi Boyutu‘na dokunun.
  4. Küçük, Orta veya Büyük arasından seçim yapabilirsiniz.

Android telefonlarda WhatsApp sohbet mesajlarındaki yazı boyutunu değiştirmek için değişiklik yapacağınız WhatsApp uygulamasına giriş yapıyoruz.

Sağ üst köşede yer alan üç nokta seçeneğine tıklıyoruz. Açılan seçenekler arasında yer alan Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Sohbet ayarları seçeneğine tıklıyoruz açılan bölümde yer alan Yazı tipi boyutu: bölümünden Android telefonlarda WhatsApp sohbet mesajlarındaki yazı boyutunu istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz.

WhatsApp Yazı Boyutunu Değiştirme makalemizi inceleyerek iPhone ve Android telefonlarda istediğiniz gibi WhatsApp yazı boyutunu ayarlaya bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.