instagram yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etme

Instagram Yaşı Tutmayan Bir Çocuğu Şikayet Etme

Instagram yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etme hakkında makalemizde yer alan adımları kontrol ederek instagram yaşı tutmayan formuna ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya kullanım yaşı 13 olup 13 yaşından küçük instagram kullanıcısı tanıdığınız var ise ve olumsuz etkilendiğini düşünüyorsanız. 13 yaşından küçük çocuğunuzu taklit ettiğini düşünüyorsanız, lütfen kendisinin hesabını bildirmek için aşağıda yer alan formu doldurup gönderebilirsiniz.

Instagram Yaşı Tutmayan Bir Çocuğu Şikayet Etme

 

Tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına help.instagram.com/contact/723586364339719 yazınız ve entere tuşunu tuşlayınız.

instagram yaşı tutmayan bir çocuğu şikayet etme

Instagram yaşı tutmayan formu: Şikayet etmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı şikayet etmek istediğiniz instagram hesabında yer alan kullanıcı adını yazıyoruz. Kullanıcı adının ne olduğunu bilmiyorsanız instagram hesabınız var ise kendi hesabınızdan şikayet etmek istediğiniz hesabı bulduğunuzda kullanıcı adı profil resminin altında yer almaktadır. Instagram hesabınız yoksa muhakkak instagram hesabı olan herhangi bir kullanıcıda şikayet etmek istediğiniz profile ulaşabilir ve şikayet etmek istediğiniz kullanıcı adını iletebilir.
Instagram Yaşı Tutmayan Kullanıcı: Şikayet etmek istediğiniz kişinin adı soyadı şikayet etmek isteğiniz instagram hesabında geçen adı ve soyadı yazıyoruz. Instagram hesabında farklı ad kullanmışsa yine aynı şekilde şikayet etmek istediğiniz instagram hesabında profil resminin hemen altında yer almaktadır.
Şikayet etmek istediğiniz kişinin Doğum Tarihi 13 yaşından küçük olan bireyin doğum yılını seçiyoruz.
Bu kişiyle ilişkiniz Anne Baba Kardeş Geniş aile( Büyük anne, Büyük baba, Teyze, Hala, Dayı/ Amca) yakınlık derecenizi seçiyorsunuz.

Yanlış bir doğum tarihi ile yapılmış bir çocuğun hesabını bildiriyor sanız ve çocuğun yaşı 13 yaşın altında makul olarak doğrulana bilirse, hesabı sileriz. Hesabın silindiğini onaylama hakkınız olmayacak, ancak artık Instagram’da görüntüleye bilmeniz gerekmeyecek. Tam ve ayrıntılı raporların (örnek: rapor ettiğiniz hesabın kullanıcı adını sağlamasının) uygun önlemleri almamıza yardımcı olduğunu unutmayın.

Şikayet edilen biyolojik yaşının 13’ten küçük olduğu doğrulanamazsa, hesapla ilgili işlem yapamayabiliriz.

Gönder Butonuna tıklıyoruz. Instagram yaşı tutmayan form instagrama ulaşacak ve instagram destek ekibi hesapla alakalı inceleme yapacaktır.

Instagram Yaşı Tutmayan Bir Çocuğu Şikayet Etme adımlarını uygulayarak küçük kardeşlerimizin biraz sosyal medyadan uzak kalmasını sağlaya biliriz. Bu konuda duyarlı olarak lütfen bilgiyi çevrenizdekilerle paylaşın.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.