Win 7 Defender 2013 Çözüm

Win 7 Defender 2013 Çözüm Geçen yıl binlerce bilgisayara bulaşmıştır. Win 7 defender 2013 kaldırmak işletim sistemine göre adını değiştirir.

Windows Vista çalıştırıyorsanız, bu gibi kuracaktır Vista Defender 2013 ve XP kullanıyorsanız  XP Defender 2013 adını alacaktır. Bu virüsün adı sürekli değişiyor ve genellikle yıl boyunca çok hızlı dağılır.

Bilgisayarınızda yüklü Win 7 Defender 2013 bilgisayarınızdaki tüm programları ile kendisini ilişkilendirir. Bu pek çok uygulamayı çalıştırmanıza ve bunları otomatik olarak açılmasına izin vermez. Herhangi bir programı (Internet Explorer, Microsoft Word vb gibi.) çalıştırmayı denediğinizde, Win 7 Defender programın çalıştırmasını engeller.

Win 7 Defender 2013 bilgisayarınızda sahte bir tarama yapmak, dosyalarınıza çok fazla virüs bulaşmış olarak gösterir ve temizlik yapmak gerekir olduğunu söyleyecektir. Tüm virüsleri tam bir temizlik yapmak için, satın almak gerekir. Aslında bilgisayarınızdaki herhangi bir virüs yoktur, ancak Win 7 Defender 2013 size yanıltıcı ve bir şey yaparak sahte bir yazılımı satın almanız için ödeme yapmaya sürükler. Eğer Win 7 Defender 2013 ü satın alırsanız, bu yine de size yardım etmeyecek. Sadece sahte olarak gösterdiği virüsleri temizlediğini göstererek sistemin normal olduğunu gösterecek ve programı normal yolla kaldırmanıza olanak tanıyacak.

Win 7 Defender 2013

Trojan, hacklenmiş web siteler ve zararlı siteler aracılığıyla Win 7 Defender 2013 yayılır. Bu azılım, müzik, video gibi ücretsiz paylaşım yapan sitelerden bulaşır. Eğer birşeyleri ücretsiz indirmeye çalışıyorsanız, bu sitelerde kendinizi bulabilirsiniz çünkü malware gibi kotu web siteleri kurbanlarını böyle çekiyor. Size isteğinizi alacağınız garanti ediliyor ama aslında aldığınız şey bambaşka bir şey çıkıyor. Win 7 Defender 2013 gibi sahte ürünler alabiliyorsunuz. İşte Win 7 Defender 2013 ün sahte virüs taramasından bir görüntü:

Win 7 Defender çalıştığı zaman Windows görev çubuğundan sahte güvenlik mesajları gösterecektir. Bu uyarılar bilgisayarınızı uzak kullanıcılar ve bilgisayarınızdaki malware virüsleri tarafından saldırı altında olduğunu düşündürmeye ve sizi korkutmak için oluşturulur. Görebileceğiniz uyarıların bazıları şunlardır:

Win 7 Defender 2013 Uyarısı
İnternet Bağlantısı uyarısı!
Şüpheli ağ etkinliği tespit!
Malware enfeksiyon mümkün!

Güvenlik ihlali!
Dikkat! Spyware enfeksiyon bulundu. Sizin sistem güvenliği risk altındadır. Özel bilgi çalınmış alabilirsiniz ve bilgisayarınız aktivitenin izlendiği alabilirsiniz. Bir anti-spyware taraması için tıklayınız.

Win 7 Defender 2013 Alert
System hacklendi!
Bilinmeyen programları şu anda sistem kayıt defteri tarama! Kimlik hırsızlığı algılandı!

Win 7 Defender 2013 Nasıl Kaldırılır

NOT: Bu talimatları uygularken, tamamlarken herhangi bir sorun veya direk Teknoloji Destek Hattı’nı arayarak Uzman Destek Alabilirsiniz.

İşlem adımlarını sorun çözülmediği sürece yapın.

 

1. ADIM:

Win 7 Defender 2013 bilgisayarınıza eğer yeni bulaştıysa Kaldırmak için Önce Denetim Masası / Program Kaldır bölümünden yazılımın adını bularak kaldırmayı deneyin. Bu işlem çoğunlukla başarısız olur ama denemekte fayda var.

Yazılım kaldırma işleminde başarılı olamazsanız bilgisayarı Güvenli Mod  yada Ağ Desteği ile Güvenli Modda başlatın.

Ardından Bilgisayarı sorun yaşanan gün itibari ile geri alarak (Başlat / Programlar / Donatılar / Sistem Araçları / Sistem Geri Yükleme) probleminizi gidere bilirsiniz.

2. ADIM:  

Bilgisayarınızı Ağ desteği ile Güvenli Modda Başlatın.

RKill, Win 7 Defender 2013 ile ilgili herhangi bir zararlı işlemi sonlandırmak için çalışan bir programdır. RKill sadece bir programın çalışan işlemi sonlandırır. Herhangi bir dosya silmez sadece otomatik olarak başlatılacak şekilde yapılandırılmış  bir zararlı yazılımı bularak etkisiz hale getirir.

Otomatik olarak Win 7 Defender 2013 ile ilgili tüm işlemleri durdurmak için RKill simgesine çift tıklayın.

RKill artık arka planda çalışmaya başlayacak, programın çeşitli zararlı programları ararken bir kaç kere siyah msdos penceresi açılır kapanır. Bunları sonlandırmak için çalışırken lütfen sabırlı olun. Aşağıdaki gibi bir ekran gelecek.

Eğer RKill’in bir virüs olduğunu belirten bir ileti alırsanız, bu Win 7 Defender 2013 tarafından verilen sahte bir uyarıdır. Uyarıları dikkate almayın.

RKill çalışmasında herhangi bir sorun yaşarsanız, RKill ‘ın diğer sürümlerini buradan indirebilirsiniz.

RKill görevini tamamladığında, aşağıdaki gibi bir not ekranı göreceksiniz.

UYARI: Kaldırma süreci düzgün bir şekilde devam edilebilmesi için RKill çalıştırdıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayın.

Lütfen Malwarebytes Anti-Malware nin en son resmi sürümünü indirmek  için aşağıdaki simgeye tıklayın.

Malwarebytes ‘Anti-Malware programının yükleme işlemini mbam-setup uygulamasına çift tıklayarak başlatın.

Kurulum başladığında,  önce dil seçenjeğini soracak kendinize göre artık bunu ayarlayın. daha sonra varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan programın kurulumunu gerçekleştirin. Program yüklemesi bittiğinde, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin şeklinde gelen onay kutucuğunu kaldırmayın. Sonra Son  butonuna basın. Malwarebytes programı eğer bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse sakın bilgisayarı yeniden başlatmayın.

win 7 defender 2013 kaldırmak

Malwarebytes Anti-Malware şimdi başlayacak ve bir deneme süresi başlatmak için istenir diye bir uyarı gelecek buna Reddet diyerek kapatalım.

Program açıldığında Türkçe olarak çalışacaktır.  Tarayıcı sekmesini seçin ve  Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyin ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

Malwarebytes ‘Anti-Malware aşağıda gösterildiği gibi Win 7 Defender 2013’ün ürettiği bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları taramaya başlayacak.

Tarama işlemi bittiğinde bir mesaj kutusu görünecektir  Tamam butonunu tıklayın, hemen ardından Sonuçları Göster butonuna tıklayın

Malwarebytes ‘ Malware nin bulduğu virüsler resimde gösterilmiştir, tabi sizinki resimde görünenden farklı olabilir. Bütün seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın

Malwarebytes ‘Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak.  Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

Bu adımlar doğrultusunda sorun %99 çözülecektir.

 

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

16 yorumlar

 1. Teşekkürler

 2. Arkadaşımda bu sorunu yaşıyor fakat f8 tuşuna bassakta o ekran karşımıza çıkmıyor neden olabilir ?

  • Merhaba Kamil Bey,

   Başlangıç seçenekleri F8 de olmaya bilir.

   F5 – F7 – F6 – F7 – F8 – F9 – F10 – F11 – F12 tuşlarını deneyin. Yanı o seçenekleri açan tuşu bulmanız gerekiyor.

   Selamlar…

 3. İRİS SERRA

  sağ olun

 4. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

 5. Paylaşım için teşekkürler

 6. BERİL GÜLŞAH

  iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

 7. NEVBAHAR BERİVAN

  Teşekkürler

 8. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.