Windows 11 Valorant Açılmıyor TPM 2.0 Hatası

Pek çok kullanıcı Valorant’ın Windows 11’de açılmadığını iddia ediyor. Bu durumda ya ekran kartı sürücünüzü yükseltebilir ya da oyunu yeniden yükleyebilirsiniz.

Windows 10 kullanıcıları, Windows 11 Valorant yasağı kendileri için geçerli olmadığı sürece Valorant’ı cihazlarında çalıştırmaya devam edebilir.

Valorant’ı bilgisayarınızda sorunsuz çalıştırabilmeniz için, windows 11 valorant tpm 2.0 ve Güvenli Önyükleme özelliklerine sahip olması gerekir.

Valorant, Windows 11 cihazınızda açılmıyor mu? O zaman bu, işletim sisteminize saldıran bir Valorant hatasının sonucu olabilir.

Varolant doğru başlatılamıyor hatası aldığınızda, bu sadece Valorant’ın düzgün şekilde başlayamadığı anlamına gelir.

Böyle bir durumda uygulayabileceğiniz en kolay düzeltmelerden biri, cihazı yeniden başlatmak olacaktır. Bu çözümü uyguladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Kullanıcılar bunu birkaç kez denemeli ve oyunun sıfırdan başlamasına izin vermelidir. İdeal olarak, bunun oyunu düzgün bir şekilde açmanıza izin vermesi gerekiyor. Ayrıca, uygun bir düzeltmeye yol açabilecek başka bir hata da sunabilir.

Bu, tüm programlarınızın yeni bir başlangıç ​​yapmasına, bekleyen güncellemeleri yüklemesine ve hatta Valorant’ın düzgün çalışmasını engelleyebilecek olası engellemeleri kaldırmasına olanak tanır. Ayrıca, Vanguard hile önleme yazılımıyla ilgili sorunları gidermenize yardımcı olacaktır.

Birkaç kişi de oyunu cihazlarına yüklemeye çalıştı. Bu, oyunun geliştiricilerinin, oyunu Windows 11’de oynamak için TPM 2.0 özelliğine ihtiyacınız olduğunu kategorik olarak belirtmesine rağmen.

Oyuncular, özellikle belirlenen sistem gereksinimlerini karşılamazlarsa, desteklenmeyen Windows 11 cihazlarda Valorant’ın keyfini çıkaramayacaklarını unutmayın. Bu nedenle, bu özelliklerden birinin olmaması Valorant’ın açılmasını engelleyebilir.

Ancak, yine de oyunu desteklenmeyen bir cihazda çalıştırmakta ısrar ederseniz, şu şekilde bir hata görünecektir:

Vanguard’ın bu yapısı, oynamak için TPM sürüm 2.0 ve güvenli önyüklemenin etkinleştirilmesini gerektirir.

Şu mesajı da görebilirsiniz:

Valorant’ı başlatmaya çalışırken olağandışı bir şey oldu. Kapatıp yeniden başlatmayı deneyin. Sorun devam ederse, Riot Destek’ten bizimle iletişime geçin.

Windows 11 Valorant tpm 2.0 bypass yapılabilir mi?

İçindekiler

Ayrıca Bakınız:  Windows 11 Yavaş Önyükleme Sorunu Çözümü

Valorant piyasada nispeten yeni bir oyundur. Bu nedenle, bazı kişilerin açmaya çalışırken neden zorluklarla karşılaştıklarına dair net bir açıklama yok.

Ancak, bazı temel özellikleri hala beta aşamasında olduğu için sorun oluşabilir. Sonuç olarak, oyuncular bazı aksaklıklar yaşar ve sonuçta oyunun kendisini bozar.

Windows 11 Valorant destekliyor mu?

Windows 11’in sistem gereksinimlerini karşılamanıza rağmen cihazınızın Valorant’ı başlatamadığı bazı durumlar olabilir.

Bu sorunun ana nedenlerinden bazıları bir Valorant başlatıcı hatası, oyunu oynamaya uygun olmayan bir aygıtın kullanılması, güncel olmayan grafik sürücülerinin kullanılması gibi yazılım hataları ve yanlış yükleme uygulamalarıdır.

Ayrıca, hesabınızı kullanarak birden fazla cihaza giriş yapmanız da oyunun açılmasını engelleyebilir. Hız aşırtma grafik kartları ve Vanguard hile karşıtı sistem aksaklıkları da bu sorunun ortaya çıkmasına katkıda bulunur.

Ancak, cihazınız zaten yukarıdaki bileşenlerle donatılmışsa, sorunu çözmek için aşağıda listelediğimiz yöntemleri kullanarak devam edebilirsiniz.

Windows 11 Valorant Hatası için ne yapabilirim?

1. Oyunu uyumluluk modunda çalıştırın

 1. Valorant’simgesine sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
 2. Uyumluluk sekmesi altında, Bu programın çalışacağı uyumluluk modu kutusunu işaretleyin, ardından daha eski bir işletim sistemi seçin.
 3. Açılır listeye tıklayın ve Windows’un daha eski bir sürümünü seçin.
 4. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a tıklayın.
Ayrıca Bakınız:  Valorant VAN 1067 Hatası Windows 11

Windows’u güncellediyseniz, sisteminizde Valorant’ı çalıştırmanızı engelleyebilir veya hatta bir uyumluluk hatasının ortaya çıkmasına neden olabilir ve sonuçta oyunu oynama çabalarınızı rayından çıkarabilir.

Böyle bir durumda oyunu uyumluluk modunda çalıştırmayı deneyin ve sorunu çözüp çözemeyeceğinizi kontrol edin.

2. Oyunu yönetici olarak çalıştırın

Bu yöntem işinize yararsa Valorant’ı her zaman yönetici haklarıyla çalışacak şekilde kurmanız gerekir.

Oyunu yönetici haklarıyla çalıştırmayı deneyin

 1. Valorant simgesine sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır’ı seçin.
 2. Oyunun bu seçenek etkinken çalışıp çalışmadığına bakın. Varsa, kapatın ve sonraki adımı izleyerek yönetici ayarlarını kalıcı olarak ayarlayın.

Bu oyun için kalıcı yönetici ayarlarını yapın

 1. Yürütülebilir dosyaya sağ tıklayın ve Özellikler öğesini seçin.
 2. Uyumluluk sekmesini tıklayın.
 3. Bu programı yönetici olarak çalıştır kutusunu işaretleyin.
 4. Tamam’a basın.

Başka bir geçici çözüm, oyunu yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırmaya çalışmak olabilir. Ardından oyunu bir kez daha açmayı deneyin.

3. Riot ile ilgili tüm süreçleri kapatın

 1. Arama kutusuna Görev Yöneticisi yazıp sonucu tıklatarak Windows 11’de Görev Yöneticisi’ni başlatın.
 2. İşlemler sekmesi altında, Riot işlemlerini bulun (genellikle bir Valorant veya Riot logosuna sahiptirler). Birini tıklayın ve Görevi sonlandır’ı seçin.

Riot süreçlerinden biri düzgün çalışmıyorsa, Valorant’ın açılmamasının ana nedeni bu olabilir. İşlemleri kapatmak sorunu çözmenize yardımcı olabilir.

4. Grafik kartı sürücünüzü güncelleyin

 1. Arama çubuğunda arayarak Aygıt Yöneticisi’ni başlatın.
 2. Geçişi tıklatarak Görüntü bağdaştırıcılarını genişletin.
 3. GPU sürücüsüne sağ tıklayın ve Donanım değişikliklerini tara öğesini seçin.
 4. Windows’un en son GPU sürücüsünü otomatik olarak aramasına ve bilgisayarınıza yüklemesine izin verin.

Cihazınız güncel olmayan bir grafik kartı sürücüsünde çalışıyorsa, Valorant oyununun gerçekten başlatılmasını engelleyebilir. Bu nedenle grafik kartı sürücünüzü güncellemeniz gerekecektir.

Konu sürücüler olduğunda daha hızlı bir çözüm sağlamak için sürücülerinizi otomatik olarak güncel tutmak için DriverFix gibi özel bir araç kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız:  Windows 11 Kasma Sorunu Nasıl Düzeltilir

5. İşletim Sisteminizi Güncelleyin

 1. Win+X tuş bileşimine basın ve Ayarlar’ı seçin.
 2. Sol bölmeden Windows Update düğmesini seçin.Windows 11 Valorant Açılmıyor
 3. Güncellemeler için kontrol edin düğmesine ve Windows bunları yükleme / kontrol etmek için bekleyin.Windows 11 Valorant Açılmıyor

6. Valorant’ı yeniden yükleyin

 1. Denetim Masası’nı açın.
 2. Programlar’a tıklayın.
 3. Ardından, Programlar ve Özellikler’e tıklayın.
 4. Oyunu seçin ve Kaldır’a tıklayın.

Yukarıdaki yöntemleri denediyseniz ve hiçbiri işe yaramadıysa, oyunu tekrar cihazınıza yüklemeyi deneyebilirsiniz. Oyunu ilk başta kurarken bir hata oluşmuş olabilir.

Oyunu kaldırdıktan sonra resmi web sitesini ziyaret edin ve en son sürümünü indirin. Oyunu cihazınıza yeniden yükleyin ve şimdi oyunu başarıyla açıp açamayacağınızı kontrol edin.

Riot Games, yalnızca Windows 11’de bulunan Güvenli Önyükleme ve TPM 2.0 özelliklerine büyük ölçüde bağımlı olan Vanguard hile önleme sistemini güncelledi.

Bu hamle, oyuncuların bu oyuna erişimleri zaten yasaklanmışsa, donanım veya cihaz kimliğini aldatmaya çalışmamalarını sağlamak içindir.

Ayrıca Güvenilir Platform Modülü 2 (TPM 2) ve Güvenli Önyükleme tamamen güvenlikle ilgilidir. Bu, oyuna erişimi zaten yasaklanmış olan orijinal kimliğinin yerine yeni bir cihaz kimliği kullanamayacakları anlamına gelir.

Ancak yasak, Windows 10 kullanıcıları için geçerli değil. Hem Güvenli Önyükleme hem de TPM 2.0 özelliğinin olmamasına rağmen Valorant’ı cihazlarında çalıştırabilirler.

Windows 11 Valorant TPM 2.0’a bağımlı mı?

Valorant, donanım ve güvenlikle ilgili eylemler nedeniyle büyük ölçüde Windows 11’in sistem gereksinimlerine, özellikle TPM 2.0 özelliğine bağlıdır.

Windows 11, bu özelliğin en son sürümüyle birlikte gelir. Bu, TPM’ye sahip herhangi bir sistemin, virüslerin ve güvenlik özelliklerindeki hataların kötü niyetli saldırılarından korunacağı anlamına gelir.

Windows 11’deki özellik, kullanıcılara ekstra bir güvenlik katmanı sağlar.

Hakkında Fatih ATEŞ

İster iPhone'undaki, ister Android cihazındaki veya Windows'taki ayarlar arasında geziniyor olsun, Fatih her zaman teknolojiye düşkün olmuştur. Teknolojiye, Windows'a ve güç düğmesi olan her şeye tutkuyla bağlı olarak, zamanının çoğunu yeni beceriler geliştirmek ve teknoloji dünyası hakkında daha fazla şey öğrenmek için harcadı. Öğrendiklerini de sizlerle paylaşıyor.

Bir Yorum

 1. Bende 15 gün uğraştım sorunu çözmek için sonunda youtube ta video buldum bir kanal sahibi bana discordtan yardımcı olup çözdü.
  Rejklma olurmu bilmiyorum ama kanal adı : Faydaligiller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.