PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / Windows Virtual Protector Nedir Nasıl Kaldırılır
Windows_Virtual_Protector13

Windows Virtual Protector Nedir Nasıl Kaldırılır

Windows Virtual Protector Nedir Nasıl Kaldırılır.  bilgisayar enfeksiyonlarının Rogue.FakeVimes ailesinden sahte bir anti-spyware programıdır.

Bu program yanlış tarama sonuçlarını, sahte güvenlik uyarılarını görüntüler ve sizin meşru Windows uygulamalarınıza erişmesine izin vermez, çünkü bu program scareware olarak kabul edilir. Windows Virtual Protector bilgisayarınıza sahte online virüs tarayıcısı görüntüleyen web siteleri aracılığıyla dağıtılmaktadır. Bu program sizin izniniz veya bilginiz olmadan bilgisayarınıza virüs yüklemeye çalışır. Yararlanma kodu içeren hacklenmiş web siteleri tarafından teşvik edilmektedir.

Windows Virtual Protector yükledikten sonra, Windows oturum açtığınızda otomatik olarak başlatılacak şekilde yapılandırılmıştır. Bir kez başladığında, bilgisayarınızı taramış gibi yapar ve daha sonra çok sayıda virüs olduğunu belirtecektir. Eğer bu sözde virüslerden herhangi birini kaldırmaya çalışırsanız, program bu işlemi yapmadan önce bir lisans satın almanız gerektiğini belirtecektir. Böylece sizi maddi zarara uğratacaktır. Tarama tüm sonuçlarının tamamı yanlış olduğundan programı satın almayınız.

Bu anti-spyware programının (Windows Virtual Protector) ekran görüntüleri aşağıdaki gibidir.

Windows_Virtual_Protector01

Windows_Virtual_Protector02

Windows_Virtual_Protector03

Windows Virtual Protector çalışırken aynı zamanda bilgisayarınız ciddi bir güvenlik sorunu olduğunu düşünmenizi sağlamak için tasarlanmış sahte güvenlik uyarıları görüntüler. Bu uyarıların bazıları şunlardır:

HATA
Girişimi tehlikeli bir komut dosyası tespit edildi. Tam sistem taraması tavsiye edilir.

HATA
Sistem veri güvenliği risk altındadır. Korumayı etkinleştirme ve tam sistem taraması çalıştırma tavsiye edilir.

Tarama sonuçları gibi gösterilen bu uyarılar sahtedir ve göz ardı edilmelidir.

Gördüğünüz gibi bu virüs, onu satın almanız sizi korkutuyor. Bu, Windows Virtual Protector uygulamasını satın almanız gerektiğini söylemeye gerek yok, ve zaten satın alsanız da bir işe yaramaz. Windows Virtual Protector ve ilgili diğer kötü amaçlı yazılım kaldırmak için, aşağıdaki ücretsiz kaldırma kılavuzu kullanın lütfen.

Windows Virtual Protector Nasıl Kaldırılır

Malwarebytes Anti-Malware kullanarak Windows Virtual Protector için Otomatik Temizleme Talimatları:

 • Bu kaldırma talimatlarının ilk bölümü için bir kaç düzeltme için gereken bazı dosyaları indireceğiz. İndirme işlemini temiz bir bilgisayardan yapmak gerekir.
 • Temiz bir bilgisayardan aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Windows Kayıt Defteri dosyasını bilgisayarınıza kaydedin http://download.bleepingcomputer.com/reg/RemVimes.reg
 • Dosya indirme bittiğinde, bir CD’ye yada USB sürücüsüne kaydedin. Virüslü bilgisayara aktarım işleminde kullanacağız.
 • Şimdi USB yada CD yi virüslü bilgisayara takmadan bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açılmadan sürekli olarak F8 tuşuna basıp bırakın. Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri açılacaktır. Windows 7 veya Vista, da Windows Gelişmiş Seçenekler Menüsü , yazacak ve Windows XP’de ekran aşağıda görüntüye benzer olacaktır. (İngilizce Olabilir).

Windows_Virtual_Protector04

Yukarıdaki ekranında Windows önyükleme için kullanılabilecek çeşitli seçenekler göreceksiniz. Klavyenizdeki ok tuşlarını kullanarak, Komut İstemi ile Güvenli Mod seçeneğinin üzerine gelip Enter tuşuna basıyoruz.

 • Windows şimdi başlayacak ve tek bir hesap üzerinde birden fazla hesap veya bir şifre varsa, Windows giriş isteyen bir ekran ile sunulacak. Hesabınızı seçin ve olabilecek herhangi bir şifre giriniz. Bittiğinde, Windows Komut İstemi açın ve aşağıda benzer bir ekran göreceksiniz.

Windows_Virtual_Protector05

 • Komut istemiyle bilgisayar açıldığında çıkan ekrana explorer.exe yazarak Enter tuşuna basın.
 • Windows masaüstü görünür olacaktır. Masaüstü görüntülenince Komut İstemi penceresini kapatabilirsiniz.
 • Şimdi CD veya USB sürücü takın ve takılı medya ile ilişkili sürücü harfini açın. RemVimes.reg dosyasına çift tıklayarak dosyayı çalıştırın ve istendiğinde verilerin birleştirilmiş izin verin. Veri birleştirme işlemi bittikten sonra OK (Tamam) butonuna tıklayın. Ardından CD yada USB sürücüsünü bilgisayardan çıkarın.
 • Şimdi Normal Windows modunda bilgisayarınızı yeniden başlatın ve virüslü kullanıcı olarak giriş yapın.  Burada şaşırmanıza gerek yok. Eğer bilgisayardan birden fazla kullanıcı varsa ona giriş yapmanız gerekir. Tek kullanıcı varsa normal devam edin.
 • Bilgisayar normal bir şekilde açıldığında Malwarebytes Anti-Malware (MBAM) programını indirerek kurulumu yapın. Malwarebytes Anti-Malware Download Link (İndirme sayfası yeni bir pencerede açılacaktır)
 • Malwarebytes ‘Anti-Malware programının yükleme işlemini  mbam-setup.exe uygulamasına çift tıklayarak başlatın.

Windows_Virtual_Protector06

 • Kurulum başladığında, önce dil seçeneğini soracak kendinize göre artık bunu ayarlayın. daha sonra varsayılan ayarlarında herhangi bir değişiklik yapmadan programın kurulumunu gerçekleştirin. Program yüklemesi bittiğinde, güncellemelerin olup olmadığını kontrol edin, gelen onay kutucuğunu kaldırmayın. Sonra Son butonuna basın. Malwarebytes programı eğer bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isterse sakın bilgisayarı yeniden başlatmayın.

Windows_Virtual_Protector07

Windows Virtual Protector Nedir Nasıl Kaldırılır

Windows_Virtual_Protector08

 • Malwarebytes Anti-Malware şimdi başlayacak ve bir deneme süresi başlatmak için istenir diye bir uyarı gelecek buna Reddet diyerek kapatalım.
 • Program açıldığında Türkçe olarak çalışacaktır. Tarayıcı sekmesini seçin ve Derin tarama gerçekleştir seçeneğini işaretleyin ve sonra olası virüsler için bilgisayarınızda taramayı başlatmak için Tara butonunu tıklayın.

Windows_Virtual_Protector09

 • Malwarebytes ‘Anti-Malware aşağıda gösterildiği gibi Windows Virtual Protector’un ürettiği bilgisayarınızdaki zararlı dosyaları taramaya başlayacak.

Windows_Virtual_Protector10

 • Tarama işlemi bittiğinde bir mesaj kutusu görünecektir Tamam butonunu tıklayın, hemen ardından Sonuçları Göster butonuna tıklayın.

Windows_Virtual_Protector11

 • Malwarebytes Anti Malware bulduğu virüsler resimde gösterilmiştir, tabi sizinki resimde görünenden farklı olabilir. Bütün seçeneklerin işaretli olduğundan emin olun ve Seçilenleri Kaldır butonuna tıklayın.

Windows_Virtual_Protector12

 

Malwarebytes Anti-Malware zararlı dosyaları kaldırarak başlayacak. Kaldırma işlemi sırasında Malwarebytes bilgisayarınızın yeniden başlatılmasını isteyecek. Bu adımda bilgisayarını yeniden başlatmanız gerekiyor.

İşlemler bu kadar, bilgisayar açıldığında kullanıma devam edebilirsiniz. Soru ve sorunlarınız için kesintisiz destek 11820 Hattı.

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]https://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.