Herhangi bir yazılım sorununa karşı ayarlarda hiçbir işlem yapamıyorsanız Xiaomi Hard Reset sorununuzu çözebilir. İşte sıfırlama adımları.

Xiaomi Hard Reset Nasıl Atılır?

Herhangi bir yazılım sorununa karşı ayarlarda hiçbir işlem yapamıyorsanız Xiaomi Hard Reset sorununuzu çözebilir. İşte sıfırlama adımları.

Xioami, Çin menşeli bir teknoloji şirketidir. Adını son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bu şirket, herkesin teknolojiden faydalanabilmesi için oldukça kalite ve ucuz cihazlar ve telefonlar üretmektedir. Ülkemizde de oldukça fazla kullanıcısı olan Xioami’nin telefonlarının da, her cihazda olduğu gibi sıfırlanması gerekebilir. Yazının devamını okuyarak Xioami cihazınızı nasıl sıfırlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Xioami Hard Reset Hangi Durumlarda Gerekir

Xioami hard reset, yani sıfırlama işlemi, ancak telefonu açamadığınız zamanlarda, şifrenizi unuttuğunuz zamanlarda ve sıfır bir kurulum yapmak istediğiniz zamanlarda kullanılmalıdır. Telefonun Bios menüsü üzerinden yapılan bu işlem sonucu, cihazınızda bulunan tüm ayarlar, hesaplar, resimler ve videolar silinir. Bu yüzden hard reset atarken dikkatli ve temkinli olmalısınız. Ayrıca bu işlemleri yaparken yaşadığınız bir sorun olursa cihaz garanti kapsamı dışında da kalabilir. Bu nedenle öncelikle garanti belgenizde koşulları inceleyiniz. Yapacağınız işlemlerden YaparımBen.com ekibi sorumlu değildir.

Xiaomi Hard Reset Nasıl Atılır?

Xioami cihazınıza hard reset atmak için ilk önce cihazınızın şarjının olduğundan emin olmalısınız. Ardından cihazı kapatarak hard reset işlemine başlayabilirsiniz. Hard reset için ilk olarak power tuşu ile beraber ses açma tuşuna basılı tutmalısınız. 10 saniye kadar basılı tuttuktan sonra açılan menüden, “wipe data/factory reset” seçeneğini seçin. Ses açma/kapama tuşları ile seçim yapabilirsiniz. Ardından açılan ekranda “wipe data all” seçeneğini seçmeli ve power tuşuna basmalısınız. İşlemin ardından otomatik olarak sıfırlama işlemi başlayacak ve cihazınız bir kaç kez yeniden başlatılacaktır. Kısa süre içerisinde açılacak olan telefonunuz, tamamen sıfır olarak karşınıza gelecektir.

  • Cihazınızı Kapatın.
  • Ses Açma ve Güç tuşuna 10 saniye basılı tutun.
  • Android System Recovery ekranı açılınca parmaklarınızı tuşlardan çekin.
  • Wipe data / factory reset seçeneğini seçin
  • Onay vermeniz istenirse Yes seçeneğini seçin.

Xiaomi Hard Reset Alternatifi

Xioami cihazınıza hard reset atmak için, cihazınızın menüsünde yer alan Yedekle & Sıfırla seçeneklerini kullanabilirsiniz. Daha kolay olan bu işlemin, hard resetten hiçbir farkı yoktur.

Evet yukarıda Xiaomi Hard Reset adımları anlatılmıştır. Bu adımları uygulamanıza rağmen hala cihazınızda sıfırlama olmadıysa sorununuzu bize bildirin detaylı olarak bilgi vermeye çalışalım.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.