Xiaomi Kayıp Telefon Bulma ve Veri Koruma

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma ve Çalıntı Koruma

Telefonunuzu kaybetmediyseniz çok geç olmadan önlem almanız iyi olur. Çünkü xiaomi kayıp telefon bulma bir takım ayarları yapmanız durumda mümkündür. Xiaomi hesabınızla ilişkili Xiaomi telefonunuzu kaybettiyseniz, MI Cloud‘daki Cihaz Bul özelliği telefonunuzu bulmanıza ve verilerinizi çalınmasına karşı güvende tutmanıza yardımcı olabilir.

Kendinize yepyeni bir Xiaomi akıllı telefon aldığınızı ve günlük hayatınızda olması gerektiği gibi yanınıza aldığınızı düşünün. Ama bir gün, eve geldiğinde, telefonunun kaybolduğunu gördünüz. Herkes bir şeyi kaybetme hissini bilir, bu şey bir cep telefonu olduğunda, çok daha fazla acı çekilir. Bu noktada daha önce açtıysanız MI Cloud size yardım edecektir.

Telefonunuzdaki Mi Cloud ayarlarında “Cihaz Bul” seçeneğinin etkinleştirildiğinden emin olun. Çünkü, “Xiaomi Cihaz Bul“, telefonunuzu MI Cloud üzerinden bulmanın temel şartıdır.

Xiaomi Cihaz Bul Açma

Telefonunuzu kaybetmediyseniz ve bilgi amaçlı bu makaleyi okuyorsanız, çok geç olmadan önlem alsanız iyi olur. Şimdi telefonunuzda Cihaz Bul özelliğini kontrol edin ve hemen etkinleştirin! Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, aşağıdaki talimatları okuyun. (Kendi Xiaomi Mi 8 SE cihazımda test ettim ve gaye iyi çalışıyor.)

  • Ayarlar > MI Hesabı seçeneğini bulun ve telefonunuzda MI hesabınız yoksa, lütfen Hesap Oluştur seçeneğine dokunun. Mi hesabınızda oturum açın.
Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Xiaomi Cihaz Bul Açma. Xiaomi Cihazı Bul Özelliği Nasıl Aktif Edilir. Xiaomi Cihaz Bul Açma. Xiaomi Cihazı Bul Özelliği Nasıl Aktif Edilir.

  • Bir sonraki adım MI Cloud‘a giriş yapmaktır. Eğer bunu ilk kez yapıyorsanız, “MI Cloud İzinlere İhtiyaç Duyar” ifadesini göreceksiniz, sadece “Anladım” a dokunun.

Xiaomi Cihaz Bul Açma. Xiaomi Cihazı Bul Özelliği Nasıl Aktif Edilir.

  • Son olarak, menünün bulunan “Cihaz Bul” u etkinleştirin. Artından Devam butonuna dokunun.

Xiaomi Cihaz Bul Açma. Xiaomi Cihazı Bul Özelliği Nasıl Aktif Edilir.

Xiaomi Cihazınızı Bulun

Telefonunuzda mobil veri veya Kablosuz bağlantı olduğundan emin olun. Telefonunuz çevrimdışıysa, bir Mobil veri veya Kablosuz bağlantı kurulana kadar Cihazı Bul özelliği telefonu uzaktan kontrol edemez. MI Cloud telefonunuzu çevrimiçi olarak algıladığında, telefonunuzu uzaktan bulabilir, çalabilir, kilitleyebilir ve silebilirsiniz.

MI Cloud web sitesine i.mi.com cihazimi bul sayfasına gidin (buraya tıklayın) ve MI hesabınızda oturum açın.

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma Mi Cloud Giriş

MI Cloud’un ana sayfasında Cihazı Bul‘u tıklayın.

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma Adımları

Bir süre sonra cihazınızın yaklaşık konumunu ve geçerli saati harita üzerinde görebilirsiniz. Telefonunuzu daha önce bulduysanız, telefonun yaklaşık konumunu Google Haritalar’da görmeniz gerekir. Ancak, “Cihaz Bul” işlevini ilk kez kullanıyorsanız haritayı görmezsiniz.

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma Harita Görünümü

Dahası, sağ üst köşedeki “Geçmiş” i tıklayarak cihazınızın geçmişini kontrol edebilirsiniz. Konum komutunuzun kesin çalışma tarihini alabilirsiniz. Mobilde işlem yaparken Gelişmiş seçeneğine Sağ Alt köşedeki Üç yatay noktadan ulaşabilirsiniz.

Xiaomi Cihaz Bul Ekranında Başka Hangi İşlemleri Yapılabilir

Telefonunuzu yaklaşık konuma göre bulmak kolay değildir, ancak en azından yapabileceğiniz bazı iyileştirici önlemler vardır.

  • Cihazınızı Uzaktan Çaldırın

Bu, telefonunuzu maksimum ses seviyesinde alarmlandıracaktır. Ses seviyesi tuşu çalışmaz, sadece ekranın kilidini açmak gürültüyü durduracaktır. Bu sesi duyabiliyorsanız, telefonunuz telefonunuzun hemen yanınızda demektir.

Ayrıca Bakınız:  Android Telefonda Simgelerin Boyutu Nasıl Değiştirilir

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma ve Ses Çalma

  • Kayıp Modu Uzaktan Etkinleştirme

Cep telefonunuzu kaybettiyseniz, SIM kart kaybını operatörünüze bildirmeniz daha iyi olur, aksi takdirde MI hesabınızı kaybedebilirsiniz.
Kayıp mod etkinleştirildikten sonra, cihazınız çevrimiçi olduktan sonra kilitlenir ve ancak doğru MI hesabı parolası yazıldıktan sonra kilidi açılır ve cihazda SIM kart değiştirilirse size bildirilir. Cihazı bulmak için bazı veriler tüketir ve MI Cloud, cihazınız çevrimdışıyken operatörünüzün ücretlendirilmesine neden olabilecek kısa mesajları kullanmaya çalışır.

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma Kayıp Modu

  • Cihazınızın Verilerini Silin

Kişisel bilgilerinizin veri sızmasını önlemek için MI bulut, cihazınızdaki verileri silmenizi sağlar.

Xiaomi Kayıp Telefon Bulma ve Veril Silme

Bu işlem, telefonunuzdaki kişiler, fotoğraflar ve postalar ve SD kart gibi tüm verileri siler, bu da telefonunuz ve MI Cloud arasındaki senkronizasyonu durduracak.

Xiaomi Cihaz Bul Kapatma

Şimdi her zaman açık olması faydalı olacağı anlamına gelmiyor. Bazı durumlarda Xiaomi Cihaz Bul Özelliğini Kapatmak gerekir. Örneğin cihazınızı servise gönderdiğinizde kapatmanız gerekir. Aksi halde cihazda işlem yapılamaz ve iade edilir.

  • Ayarlar > Mi Hesabı bölümüne giriş yapın.
  • Xiaomi Bulut > Cihazı Bul seçeneklerine dokunun.
  • Cihazı bul özelliğini kapat butonuna dokunun.

Xiaomi Cihaz Bul Kapatma Adımları

Bu özelliği kapatırsanız cihazınız kaybolması durumda cihazınızı bulamazsınız uyarısına Yinede Kapat butonuna dokunarak işlemi tamamlayın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.