Xiaomi Telefonlarda Push Bildirim Sorunu Çözümünü Paylaşıyoruz

Xiaomi Telefonlarda Push Bildirim Sorunu

Birçok kişi Xiaomi telefonlarda push bildirim sorunu yaşadığını, cihaz bildirimleri göstermemesinden şikayet etmektedir. Gmail, Whatsapp,  Outlook, Sahibinden, Amazon vb. uygulamalardan anlık bir bildirim alamamanız aslında bir Çin işidir. Yani Mi 8, 9 veya Redmi serisinde bu durum vardır. Çinli menşeli üretilen akıllı telefonların çoğu, pil ömrünü uzatmak için anlık bildirimlerini bastırır. Telefonunuza bir mesaj geldiğinde anında bilmek istiyorsanız bu biraz rahatsız edici olabilir.

MIUI arayüzünü çalıştıran Xiaomi cihazlardaki xiaomi bildirim gelmiyor sorunu çözmek ve normal bir şekilde anlık bildirim almak için aşağıda paylaştığımız 5 küçük adımı uygulayın.

1. Adım: Ayarlara > Pil ve Performans > Ayarlar > Uygulama Pil Tasarrufu bölümüne girin. Burada, anlık bildirimleri almak istediğiniz tüm uygulamalara dokunun ve “Kısıtlama Yok” u seçin.

2. Adım: Ayarlar > Uygulamalar > İzinler > Otomatik Başlat bölümüne girin. Buradan, bildirim almak istediğiniz uygulamaları seçin ve açmak için on/of butonunu değiştirin.

3. Adım: Ayarlara > Bildirimler bölümüne girin. Bildirim almak istediğiniz uygulamaları seçin, ardından “Öncelik” seçimini açın.

4. Adım: Uygulamayı “Son Uygulamalar” veya “Uygulamaya Genel Bakış” düzleminde kilitleyin. İlk önce bildirim almak istediğiniz uygulamaları açın. Ardından “Son Uygulamalar veya Uygulamaya Genel Bakış” butonuna basın (Stok Android’deki Kare Buton veya Mi Mix’te üç yatay çizgiye sahip buton veya MIUI 10 ve üst bir sürüm kullanıyorsanız ekranı yukarı doğru kaydırın). Oradan, bildirim almak istediğiniz uygulamayı bulun, “kilitlemek” için aşağı çekin, böylece asla ön belleği ve ayarları temizlenmez.

5. Adım: Geliştirici Seçenekleri ayrıcalıklarını gerektirir. Bunu etkinleştirmek için ayarlara gidin (adam… “Ayarlara git” yazmaktan sıkıldım…) – Telefon hakkında. MIUI sürüm sekmesine sekiz kez dokunun. Daha sonra “artık geliştiricisiniz” diyen küçük bir mesaj almalısınız. Ekran görüntüleriyle işlemin nasıl yapıldığını öğrenmek için Xiaomi Geliştirici Seçenekleri Açma başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdi Ayarlara geri dönün, Ek Ayarlar > Geliştirici Seçeneğine gidin, neredeyse alta gidin, Bellek Optimizasyonu seçeneğini bulun ve ve kapatın.

Evet yukarıdaki işlemlerin tamamı xiaomi bildirim sorunu olarak adlandırılan ancak cihazın pil performansını daha iyi hale getirmek için şirket tarafınca yapılan bir işlemi günlük hayatımız uygun hale getirmek için yapılan bir kaç ayardır. Umarım böylece sorununuz çözülür. İşlemler hakkında daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa yorumlarda belirtin.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.