AnaSayfa / Blog / Bilgisayar Destek / XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır Çözüm

XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır Çözüm

XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır XP Defender 2013 Geçen yıl binlerce bilgisayara bulaşmış XP Security 2012’nin yeni yüzüdür. XP Defender 2013 çalıştırdığınız işletim sistemine göre adını değiştirir. Windows Vista çalıştırıyorsanız, bu gibi kuracaktır Vista Defender 2013 ve Win 7 kullanıyorsanız, bu adda olacaktır Win 7 Defender 2013 . Bu virüsün adı sürekli değişiyor ve genellikle yıl boyunca çok hızlı dağılır.

Bilgisayarınızda yüklü XP Defender 2013 bilgisayarınızdaki tüm programları ile kendisini ilişkilendirir. Bu pek çok uygulamayı çalıştırmanıza ve bunları otomatik olarak açılmasına izin vermez. Herhangi bir programı (Internet Explorer, Microsoft Word vb gibi.) çalıştırmayı denediğinizde, XP Defender programın çalıştırmasını engeller . XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır

XP Defender 2013 bilgisayarınızda sahte bir tarama yapmak, dosyalarınıza çok fazla virüs bulaşmış olarak gösterir ve temizlik yapmak gerekir olduğunu söyleyecektir. Tüm virüsleri tam bir temizlik yapmak için, satın almak gerekir. Aslında bilgisayarınızdaki herhangi bir virüs yoktur, ancak XP Defender 2013 size yanıltıcı ve bir şey yaparak sahte bir yazılımı satın almanız için ödeme yapmaya sürüklüyor. Eğer XP Defender 2013 alıranız, bu yine de yardım etmeyecek. Sadece sahte olarak gösterdiği virüsleri temizlediğini göstererek sistemin normal olduğunu gösterecek.

XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır Çözüm

Trojan, hacklenmiş web siteler ve zararlı siteler aracılığıyla XP Defender 2013 yayılır. Bu azılım, müzik, video gibi ücretsiz paylaşım yapan sitelerden bulaşır.Eğer birşeyleri ücretsiz indirmeye çalışıyorsanız, bu sitelerde kendinizi bulabilirsiniz çünkü malware gibi kotu web siteleri kurbanlarını böyle çekiyor. Size isteğinizi alacağınız garanti ediliyor ama aslında aldığınız şey bambaşka bir şey çıkıyor. XP Defender 2013 gibi sahte ürünler alabiliyorsunuz. İşte XP Defender 2013 ün sahte virüs taramasından bir görüntü: XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır

XP Defender 2013 Çözüm, Xp Defender 2013 Nasıl Kaldırılır, Xp Defender 2013 Nedir, Xp Ddefender 2013 Virüsü,

XP Defender 2013 aşağıdaki gibi sahte uyarılar gösterir:

XP Defender 2013 Çözüm, Xp Defender 2013 Nasıl Kaldırılır, Xp Defender 2013 Nedir, Xp Ddefender 2013 Virüsü,

XP Defender 2013 Çözüm, Xp Defender 2013 Nasıl Kaldırılır, Xp Defender 2013 Nedir, Xp Ddefender 2013 Virüsü,

XP Defender 2013 Çözüm, Xp Defender 2013 Nasıl Kaldırılır, Xp Defender 2013 Nedir, Xp Ddefender 2013 Virüsü,

XP Defender 2013 Çözüm, Xp Defender 2013 Nasıl Kaldırılır, Xp Defender 2013 Nedir, Xp Ddefender 2013 Virüsü,

XP Defender 2013 Kaldırma Kılavuzu

NOT: Bu talimatları uygularken yada tamamlarken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, Teknoloji Destek Hattı’nı arayarak Uzman Destek Alabilirsiniz. 

 

1. ADIM:

System Progressive Protection eğer bilgisayarınıza yeni bulaştıysa Kaldırmak için Önce Denetim Masası / Program Kaldır bölümünden yazılımın adını bularak kaldırmayı deneyin.

Yazılım kaldırma işleminde başarılı olamazsanız bilgisayarı Güvenli Mod  yada Ağ Desteği ile Güvenli Modda başlatın.

 

Ardından Bilgisayarı sorun yaşanan gün itibari ile geri alarak (Başlat / Programlar / Donatılar / Sistem Araçları / Sistem Geri Yükleme) probleminizi gidere bilirsiniz.

 

2. ADIM:  

a. Her şeyden önce, “Alt + Ctrl + Delete ” tuşlarına basarak Görev Yöneticisi uygulamasını açın. Görev yöneticisi, işlemler menüsünde üç harfli “ddv.exe ” üzerinde tıklayın ve “İşlem ağacını sonlandır” seçeneğini seçin. 3 harflik bir isme sahip diğer yasal uygulamalar da vardır unutmayın başka dosya kaldırırsanız sistem hata verir, bu yüzden lütfen dikkatli olun.  Bu malware yazılım rastgele adını değiştirmediği gibi sabitte kalabiliyor. Verdiğim isim sadece bir örnektir. XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır

b. Şimdi, Başlat -> Çalıştır tıklayın. Vista yada 7 ise. Başlat -> Program ve Dosyaları Ara tıklayın. “http://www.fakeavremovals.com/download.php” (herhangi bir tırnak işaretleri olmadan) yazın ve Tamam düğmesine tıklayın.

c. Dosya indirme ekranı çıkacak. Dosyanın indirme yerini Masaüstü olarak seçmeli ve dosyanın adını explorer.exe olarak değiştirilmeli. Daha sonra Kaydet butonu ile dosyanın inmesini bekleyin.

d. İndirme işlemi (10 saniyeden fazla sürmemelidir) tamamlandıktan sonra, masa üstünde ki “explorer.exe “dosyasını çift tıklayın. Şimdi anti-malware uygulaması (Spy Hunter) yükleyin, önce dil seçeneği gelecek daha sonrada Spy Hunter virüs veri tabanını güncelleyecek.  Uygulama yüklendiğinde gelen ekrandan Scan Complete Now butonuna tıklayın. yani bilgisayarınıza tam tarama yapın.

e. Spy Hunter bilgisayarınızdaki enfeksiyonlar için her dosyayı tarar ve bilgisayarınızdaki zararlı olan kendi çalıştırılabilir dosyaları ve enfekte kayıt defteri girdilerini kaldırır. Tarama tamamlandığında, “Fix Tehditler” butonuna tıklayın. Artık her şey rayına girdi. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın, her şeyi normal çalışmaya başlayacak. XP Defender 2013 Nasıl Kaldırılır

İşlemler Test Edilmiştir. Sonuçlar Başarılı.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

10 yorumlar

  1. bilgiler çok işime yaradı teşekkürler

  2. YENİAY ALDOĞAN

    teşekkürler

  3. Paylaşım için teşekkürler

  4. SADIK BAHRİYE

    Mükemmel

  5. iyi ki varsın teknolojide destek sayenizde yeni birey öğrendim

  6. Paylaşım için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.