PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
AnaSayfa / Blog / internet Destek / YH Ne Anlama Geliyor
yh ne anlama geliyor, yh ne demek, yh açılımı nedir, yh anlamı,

YH Ne Anlama Geliyor

Son Güncelleme:

YH Ne Anlama Geliyor: Bir soru sorup cevap olarak “YH” aldın mı? Bu kısaltma YH Ne Demek olduğuna dair bir önseziniz olabilir, fakat yoksa, okumaya devam edin! YH Açılımı Nedir öğrenin. Bir dahaki sefere bu basit kısaltma ile kafanızı karıştırmayın.

Alakalı Sorular:

yh ne anlama geliyor, yh ne demek, yh açılımı nedir, yh anlamı,

Asimile olmaya okadar meraklıyız ki, bizden olmayan bir şeyi gördüğümüzde ve duyduğumuzda resmen toplumsal bir yarışa giriyoruz. Bir mesaj gönderiyorum cevap olarak YH geliyor.

YH Ne Anlama Geliyor

YH şu anlama gelir:

Yeah (Evet)

“Yeah” tabiki “yes” demenin daha gayri resmi bir yoludur. Bu kısaltma, asıl kelimeyi sadece dört harfle kısaltmakta, iki sesli harfle iki harfli bir kısaltma haline getirmektedir.

YH Nasıl Kullanılır?

YH, çevrimiçi ve metin sohbetlerinde yüz yüze görüşmelerde kullanılanla aynı şekilde kullanılır.

YH’yi kullanmanın en yaygın iki yolu şunları içerir:

  • Evet veya hayır sorusu sorulduğunda “evet” cevabını vermek
  • Birinin görüşü veya yorumları ile anlaşmak

Daha fazla içerik sunmak için kendi başına veya daha uzun bir cümlenin parçası olarak kullanılabilir.

Benzer Kısa Formlar ve YH Kısaltmaları

“Evet” in İngilizce dilinde en basit kelimelerden biri olabilir, ancak dijital dünyada çok farklı şekillerde ifade edilebilir. Çevrimiçi olarak veya bir metin görüşmesinde “evet” diyebileceğiniz diğer yollardan bazıları şunlardır:

Y:  Bazı insanlar bunu YH’dan daha kolay yorumlamayı düşünebilir – özellikle evet ya da hayır sorusuna cevap vermek için kullanıldığında. Kapak tarafındaki “N”, “hayır” a cevap vermek için de kullanılabilir.

YE:  Y’den daha uzun, ama hala evet’den daha kısa. Aynı zamanda bir argo halkası daha var, sence de öyle değil mi?

YA:  Bu, daha fazla sinir bozucu harfler olmadan, evet demenin bir başka (daha kısa) yoludur. Hala aynı geliyor!

YEA:  Son olarak, en az değil, evet kelimesi kadar uzun ama evet’den daha kısa olan bu varyasyon var (yine yine de tam olarak aynı şekilde geliyor).

Düşüncem:

“Konfüçyüs’ün bilge sözleriyle “bir ülkeyi idare etmeye çağrıldığınızda, yapacağınız ilk iş ne olurdu? Konfüçyüs cevap vermiş: “işe önce dili düzeltmekle başlardım. Çünkü dil bozulursa kelimeler düşünceleri iyi anlatamaz. Düşünceler iyi anlatılmazsa, yapılması gereken işler yapılamaz. Görevler gereği gibi yapılmazsa, töre ve düzen bozulur. Töre ve düzen bozulursa, adalet yoldan sapar. Adalet yoldan çıkarsa, şaşkınlık içine düşen halk ne yapacağını, işin nereye varacağını bilemez. Bunun içindir ki hiçbir şey dil kadar önemli değildir.” demiş. Dilimize sahip çıkalım.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.