Yeni Windows XP 2018 Edition ile Tanışın

Windows XP 2018 Edition‘a hoş geldiniz. Son 20 yılda bir bilgisayar kullandıysanız, mutlaka Windows XP işletim sistemini kullanmış olmalısınız.  Yeni Windows XP 2018 Edition ile Tanışın. Windows XP 2018’de neler var, nasıl oldu mümkün olan tüm detaylar sayfamızda.

Alakalı Sorular:

yeni windows xp 2018, windows xp 2018, windows xp 2018 edition, windows xp 2018 indir,

Son 20 yılda bir bilgisayar kullandıysanız, bir süredir Windows XP işletim sistemini kullanmış olacaksınız.

Windows XP’nin anı zaten on yıl önce oldu, ancak Windows XP 2018’de nasıl olurdu?

Eski bir yazılımı nostaljiyle hatırlamak, inanılmaz romantik bir alıştırmadır, ancak pratik bir faydası yoktur. Bilgisayar bilimlerinde, evrim acımasızdır, çünkü eski yazılıma merhamet yoktur. Eski bir film bir asır sonra tamamen eğlencelidir, ancak 20 yıl önce bir işletim sistemi bugün gerçek bir işkencedir: yavaş, sınırlı ve en ufak bir fırsata asılı olmaya eğilimlidir.

Doğru akıllarında hiç kimse, Windows XP’yi 2018’de kullanacak (iyi, hala kullanan 100 milyon bilgisayar hariç). Ancak, Windows XP, 2018’de piyasaya sürülmüşse neye benziyordu?

Yeni Windows XP 2018 Edition

Ayrıca, Windows 11 veya iOS 12 için kavramsal tasarımlar yarattığı için YouTube’da ünlü tasarımcı Kamer Kaan Avdan, bize bir ütopik Windows XP 2018 Edition vizyonunu gösteriyor. Sonuç, gördüğümüz en güzel Windows’lardan biridir:

Windows XP 2018 Edition‘ın çekiciliği sadeliğinde ve yeniden tasarlanıyor. Windows XP arayüzü ile Windows 10 değildir. Windows XP yeniden yapılandırıldı.

yeni windows xp 2018

Orijinal pencerelerin kare ve yükseltilmiş kenarları, artık modern işletim sistemlerinde taşınan katmanlar ve ana renkler ile düz tasarıma bırakılmıştır.

yeni windows xp 2018

Başlat Menüsü’nün fotoğrafları ve animasyonları kayboluyor. Sadece farklı uygulamaların tek renkli logolarını gösteriyor. Rahatlatıcı, neredeyse şifa veren bir vizyon. Gözlerimize karşı görüntülerin, haberlerin ve tanıtımların yer değiştirmesi, bilginin yerini, tatlandırıcılar olmadan değiştirdi.

yeni windows xp 2018

Windows XP, 2001 yılında piyasaya sürüldü. Windows NT mimarisine dayanan, profesyonel ortamlar için oluşturulan, Windows işletim sisteminden çok daha kararlı ve güvenli olan ilk işletim sistemiydi. Windows XP, daha hızlıydı ve Windows 95’ten daha az asıldı. Ayrıca, diğer Windows sürümlerinden çok daha çekici olan yeni Luna arayüzünü piyasaya sürdü.

yeni windows xp 2018

Windows XP, daha hızlı başlatma, çeşitli hesapların desteklenmesi, Asimetrik dijital abone hattı (ADSL) aracılığıyla Internet bağlantısı veya bilgisayarları yeniden başlatmadan programları ve sürücüleri yükleme yeteneği gibi Windows ortamlarında bazı önemli geliştirmeler yayınladı.

2008’de teknoloji devi Microsoft onu satıştan geri çekti ve 2014’te birkaç ay önce WannaCry yaması gibi acil güvenlik yamaları haricinde desteği ortadan kaldırdı.

Süresi dolmuş bir işletim sistemi olmasına rağmen, Mayıs 2018’de NetMarketshare’ye göre, yıllardır güncellenmemesine rağmen, tüm PC’lerin% 6.13’ü üzerinde çalışıyor.

Dünyada yaklaşık 2000 milyon Windows PC olduğunu göz önünde bulundurarak, 100 milyondan fazla bilgisayar hala Windows XP kullanıyor.

Her ne kadar Kamer Kaan Avdan’ın güzel ütopyasından ayrılsak da. Bu rakamlara bakıldığında, Microsoft’un Windows XP 2018 Edition‘ı başlatmayı düşünmesi çok zor olmayabilir.

Peki siz Yeni Windows XP 2018 Edition hakkında ne düşünüyorsun? Aşağıdaki yorum bölümünde tüm görüşlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

2 yorumlar

  1. link nerde ? görmeden , kullamadan nasıl düşünelim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.