Yumatu Sinyal Yok Hatası için Hazırladığımız Çözüm Makalesi Görselleri

Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır

Sinyal yok veya sinyal zayıf sorunu yaşanması durumunda Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü nasıl yapılır Sorusuna Cevap bulabilirsiniz.

Çanak anten sistemi ile dijital yayın izlenen ev yada iş yerlerinde kanaların silinmesi durumunda Yumatu uydu alıcınız da sinyal yok yada sinyal zayıf uyarısı alabilirsiniz.

Televizyonlarda yaşanılan sinyal yok sinyal zayıf uyarısı sorunu sebebiyle sorun yaşayan Türk sat a ait bütün kanaları izleyemeyen YU-MA-TU IQ uydu alıcısı kullanana kullanıcılara makalemizde yardımcı olmaya çalışacağız.

Sinyal yok hatası çözümü siz değerli takipçilerimiz için incelemeye aldık. Televizyon kumandasından yanlış bir tuşa basılması nedeniyle kanaların silinmesi durumunda yada Yu-ma-tu uydu alıcınız da kanal ekleme işlemi gerçekleştirmeye çalışılırken kanaların silinmesi halinde yapılması gereken işlemler. Türk sat ın yaptığı frekans değişiklikleri nedeniyle sinyal yok uyarısının alınması genelde yaşanılan olaylardandır.

Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Televizyonunuzda sinyal yok sinyal zayıf uyarısı çıkıyorsa yapılması gereken işlemler aşağıda yer aldığı gibidir.

Kumandanın Menü tuşuna tıklayınız. Araçlar seçeneğine tıklayınız.

Yumatu Sinyal Yok Hatası için Hazırladığımız Çözüm Makalesi Görselleri 02
Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır – Fabrika Ayarları

Açılan seçenekler arasında yer alan Fabrika Ayarları seçeneğine tıkladığınızda iki farklı ayar menüsü açılacaktır.

Tüm Kanalları Sil seçeneğine tıklıyoruz.

Yumatu Sinyal Yok Hatası için Hazırladığımız Çözüm Makalesi Görselleri
Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır – Hepsi Silinsin mi? Tamam

Hepsi Silinsin mi? seçeneğine açılacaktır. Tamam butonuna tıklayarak kanal listenizin tamamen silinmesini sağlıyoruz.

Tekrar kumandanın Menüsüne tıklıyoruz. Kurulum seçeneğini Ok seçeneğiyle onaylayalım. Kumanda üstünde yer alan sarı tuşa tıklıyoruz. Tp ekle alanı açılacaktır.

Yumatu Sinyal Yok Hatası için Hazırladığımız Çözüm Makalesi Görselleri
Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır – Frekans

TPFrekans yazan alana Türk sat ın güncel frekansı olan  Frekans:12380 Polarizasyon: Dikey V Sembol Oranı: 27500 olması gerekiyor.

Seviye Kalite göstergeleri % 60 %70 gibi değerler gösteriyorsa sorun yok ancak sinyal sinyal kalitesi yok yada sinyal sıfır (0) olarak gösteriyorsa;

TPFrekans 12423 Polarizasyon: Yatay H Sembol Oranı: 30000 olacak şekilde değişiklik yapınız. Seviye ve Kalite % 60%70 in altında kalıyorsa, kablolar da kopma temassızlık var mı? kontrol edilmesi gerekiyor. Cihazın bozulma ihtimalide olabilir ancak düşük bir ihtimal Kalite sıfır uyarısı veriyorsa gelen sinyalde sorun olabilir.

Sinyal Seviyesi, kalitesi %60-%70 in üstündeyse kanal arama işlemine kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Kumandanız da yer alan Kırmızı Tuşa basarak TP ARA seçenekler alanını açmış oluyoruz. Bu alanda Arama modu: Hepsi Program Tipi: Tv+Radyo

Arama Tipi: Manüel Scan Yeni Kanal Bul Açık olması gerekiyor. Bu alanda televizyonun sürümüne göre Ağ arama yada şebeke arama olarakta geçebilir Açık hale getiriyoruz. Kumandanız da yer alan Ok butonuna tıklayarak kanal aratma işlemini gerçekleştiriyoruz.

Yumatu Sinyal Yok Hatası için Hazırladığımız Çözüm Makalesi Görselleri
Yumatu Sinyal Yok Hatası Çözümü Nasıl Yapılır – Ara

Bir kaç saniye içerisinde Türk sat a dair kanalar yansıyacaktır.  Yapılacak olan işlemler doğrultusunda Yu-ma-tu sinyal yok hatası çözümü ulaşmış olacağız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir Yorum

  1. ıddszkjıdsfkıfdedoodfofrofrde rıeroorır09fıre0ep

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.