7 Şubat 2018 Çarşamba
AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Corning En Üstün Camı Gorilla Glass 3′ü Duyurdu
Corning En Üstün Camı Gorilla Glass 3

Corning En Üstün Camı Gorilla Glass 3′ü Duyurdu

Bir üstadın dediği gibi; Goril Güçleniyor 🙂 Son yıllarda hepimizin favorisi olan akıllı telefon ve tablet camlarının anahtar çiziklerine ve sürtünmelerden dolayı oluşan çizikle karşı koruyan sertleştirilmiş ve güçlendirilmiş cam piyasasının lideri konumundaki Corning, geçen sene Gorilla Glass 2′yi duyurmuştu. Bu sene ise şimdiye kadar ürettikleri en güçlü ve dayanıklı cam olan Gorilla Glass 3′ü CES 2013 de duyurmaya hazırlanıyor.

Corning in En Üstün Camı Gorilla Glass 3

Corning, kendisinden beklendiği gibi geçen seneyi akıllı telefonları güçlü ve bir yandan da ince olmasını sağlamak için cam teknolojilerini mükemmel hale getirmeye çalışarak geçirmişti. Bu cam tabii ki yüksek bir yerden sert bir zemine düştüğünde kırılmıyor değil ama bu camı özel kılan günlük hayatımızda, cebimizde, çantamızda, masa üzerinde genel aşınmaya neden olacak etkenleri minimuma indirerek daha dayanıklı olmasıdır.

Corning den En Üstün Cam Gorilla Glass 3

 

 

Pekii Gorilla Glass 3’ü Gorilla Glass 2’den farklı kılan ne;

Gorilla Glass 3 şimdiye kadar üretilen tüm camlardan daha da ince olacak, böylelikle telefonlar daha ince, ekranlar ise daha net olacak.

Ayrıca yeni camlarını molekül seviyesinde geliştirip daha iyi hale getirdikleri için, çizikler daha zor görülür hale gelecek ve fark edilme olanağı azalacak. Bu özelliğe verilen isim NDR dir, Açılımı Native Damage Resistance dir ve Türkçesi Doğal Hasar Direnci dir.

Bu demek oluyor ki yeni Gorilla Glass daha hafif, daha ince ve daha dayanıklı olmakla birlikte, aynı zamanda akıllı telefonumuz üzerinde hasar ve çiziklerin belli olmasını engelleyecek.

Gorilla Glass 3, Gorilla Glass 2’den 3 kat daha dayanıklı ve çiziklere ve çiziklerin belirginleşmesine %40 daha dirençli. Bunların yanı sıra camın hasar gören kısımları %50 güçleniyor, yani bir yer çizildikten sonra o çiziğin daha da kötüye gitmesi çok zor.

Gorilla Glass 3, 2013 yılında piyasaya sürülecek birçok akıllı cihazda kullanılacaktır.

Corning’den Bir Video:

Kaynak: Engadget

 

Yazar Hakkında

[author_image timthumb=’on’]http://www.yaparimben.com/profilfoto/fatihates.jpg[/author_image] [author_info]Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.[/author_info]

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

ÖĞRENMEK İSTER MİSİNİZ?

Cep Telefonu Markalari ve Ulkeleri

Kullandığımız Cep Telefonları Hangi Ülkeye Ait

Kullandığımız Cep Telefonları Hangi Ülkeye Ait İşte size Tüm cep telefon markaları, menşei ve hangi ülkenin …

5 yorumlar

  1. Paylaşım için teşekkürler

  2. gündüz vargın

    tşkler

  3. Paylaşım için teşekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir