airties air 4920 menzil genişletici kurulumu nasıl yapılır.

Airties Air 4920 Menzil Genişletici Kurulumu

Airties Air 4920 Menzil Genişletici Kurulumu, modem gücü yeterli değil ise ek olarak Airties menzil genişletici kullanabilirsiniz.

Airties Air 4920 Menzil Genişletici cihazlar Universal Repeater destekleri olup kablo kullanmanıza gerek kalmadan internet hızını kablosuz olarak alıp tekrar kablosuz verme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İnterneti aldığınız modemden interneti kablosuz olarak alıp, tekrar kablosuz olarak verme işlemi gerçekleştirebilmeniz için, Airties Air 4920 menzil genişletici cihazınızın interneti aldığınız modemin kablosuz ağ adını gördüğü alana konumlandırmamız gerekmektedir.

Airties 4920 menzil genişleticinin kurulumunu gerçekleştirebilmek için menzil genişleticiyi prize takmak ve kablosuz özelliği olan cihazdan Airties Air 4920 menzil genişleticinin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmamız. Menzil genişleticinin arayüzüne giriş yaparak kurulum yapmamıza yeterli olacaktır.

Menzil genişleticinin kablosuz ağ adı görünmüyor yada bağlantı kuramıyorsanız, Laptop yada bilgisayara ethernet kablosunu takıyoruz. Diğer ucunu ise  Airties Air 4920 menzil genişleticinin Lan girişine takıyoruz ve ethernet kablo yardımıyla menzil genişleticinin arayüzüne ulaşabilir ve kurulumunu yapabiliriz.

Airties Air 4920 Menzil Genişletici Kurulumu

Airties Air 4920 menzil genişleticiye bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınız (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.2.254  yazınız ve entere tuşlayınız.

GİRİŞ

ŞİFRE

TAMAM

Bölümleri açılacaktır. ŞİFRE bölümünü boş bırakıyoruz TAMAM seçeneğine tıklıyoruz.

Kurulum Sihirbazı Ayarları

Ekranı açılacaktır, Repeater seçili ise İleri butonuna tıklayınız.

 

Açılan ekranda çevremizde bulunan kablosuz ağ adları yansıyacaktır. Kablosuz ağ adları listesinden bağlanmak istediğiniz kablosuz ağ adını seçiyoruz.

Kablosuz Şifre yazan bölüme İnternet’i aldığımız modemin kablosuz ağ şifresini yazıyoruz.

Bağlan butonuna tıklıyoruz.

 

Bağlanılıyor ekranı açılacaktır.

Airties 4920 Kablosuz Ağ Genişletici

Tebrikler bağlandı mesajın ekrana yansıyacaktır. Yapılan işlemler doğrultusunda Airties Air 4920 menzil genişletici kurulumu gerçekleştirdiniz. İnterneti aldığınız modemin sinyal alanı içindeyken istediğiniz alana menzil genişleticiyi kurarak internetinizin çekim gücünü artırarak internetinizi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.