Android SD Kart Biçimlendirme için birçok yöntem kullanılabilir.

Android SD Kart Biçimlendirme

Android SD Kart Biçimlendirme için birçok yöntem kullanılabilir. Hasarlı olmayan android sd kart formatlama cihaz veya üçüncü taraf bir ile mümkündür.

Günlük ve sık kullanımda, Android telefonunuzdaki SD Kart, kötü amaçlı yazılım enfeksiyonlarını, dosya depolama hatalarını ve verilerin üzerine yazma eğilimini gösterebilir. Bu nedenle SD Kartı düzgün biçimlendirerek temiz bir sayfadan başlayabilirsiniz. Aslında, SD Kart performansı artırmak ve karışıklığı azaltmak için en iyi yöntem Biçimlendirme olarak kabul edilir. Bir Android telefon için bu etkinliği gerçekleştirmek için aşağıdaki basit prosedürü izleyebilirsiniz.

SD kartın formatlanması tüm hafızasını siler, bu da saklanan tüm bilgilere erişiminizi kaybedeceğiniz anlamına gelir. Öncelikle bu verilerin bir yedeğini almak daha iyidir.

Google, SD kartınızı ve diğer telefon verilerinizi ücretsiz yedekleyecektir. Çok fazla resim ve videonuz varsa , buluttaki Google Fotoğraflar ile otomatik senkronizasyonu etkinleştirebilirsiniz .

Kalan veriler için, telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin ve Samsung Galaxy, Oppo, OnePlus, Xiaomi ve Motorola gibi cep telefonlarında ortak bir özellik olan “Yedekle ve Sıfırla” seçeneğini görüntüleyebilirsiniz.

HTC telefonlarda “HTC Yedekleme” uygulaması var. Aynı şekilde, başka bir cihazın yedeğini alma hakkında talimatlar için kendi el kitabi veya üreticisinin web sitesine de bakmanız gerekir.

Bilgilerinizi Google’ın sunucularında yedeklemek istemiyorsanız, SD kartınızı yedeklemek için üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz.

Android SD Kart Biçimlendirme

Özellikle android sd kart okumuyor sorunu için Telefonun arka panelini çıkarın (veya SIM kart tepsisini çıkarın). SD kartı kolayca burada bulabilirsiniz. Biçimlendirmeden önce, doğru yerleştirildiğinden sadece bir kez emin olun.

Telefonun “Depolama ve USB” seçeneğine gidin.

Tüm Android telefonlar için tek genel bağlantı, SD kart formatı seçeneğini Ayarlar’dan bulabilmenizdir. Telefon modelinize bağlı olarak, farklı bir ad altında bulunabilir.

Örneğin, Samsung Galaxy telefonları için, doğrudan “SD Kartı Formatlama” menüsünden erişebileceğiniz depolama ve USB seçenekleri ayrıdır.

Diğer Android telefonların çoğunda, SD kart ayrıntılarına gidebilirsiniz. Kullanılan veri depolama miktarını açıkça okumalıdır. Daha sonra daha fazla seçenek için “taşınabilir depolama” ya dokunmanız gerekir.

Bir sonraki adımda, SD kart ayarlarına erişebileceğiniz üç noktalı bir simgeyi görebilirsiniz.

Android Marshmallow, Nougat veya Oreo kullanıyorsanız, “Taşınabilir Depolama Biçimlendirme” seçeneğini görmelisiniz. Daha eski Android sürümleri için “Dahili Olarak Biçimlendir” seçeneğini göreceksiniz. “Sil ve Biçimlendir” butonuna dokunup bir kaç dakika bekleyin.

Biçimlendirilecek çok sayıda depolanmış veri varsa, işlem biraz zaman alabilir. Sabırlı olun.

Dahili uygulama belleği programı, telefonunuzdaki toplam alanı biçimlendirilmiş bir SD kart ile hesaplar. Telefon modelinize bağlı olarak, bir “başarı” durumu görebilirsiniz. Toplam SD kart hafızası silindiği sürece, şimdi tamamen yeni bir SD kartınız olduğunu kabul edebilirsiniz.

Hala bir miktar kalan alan varsa, SD kartın bazı bölümlerinin bozulduğunu varsayabilirsiniz. Bu durumda, SD kartınızı değiştirmek veya zaman zaman burada açıklanan prosedürün tamamını tekrarlamak daha iyidir. Ayda bir kez tavsiye edilir.

Android SD Kart Okumuyor

Hasarlı bir SD Kartı belirli bir süre daha kullanabilirsiniz. SD kartınız bir telefonda veya bilgisayarda okunabildiği sürece, düzenli önlemlerle kullanılabilir. Ancak, hasarlı SD kart verilerinizin yedeğini almak ve başka bir tane ile değiştirmek daha iyidir. Cihazınız SD Kart Okumuyorsa hasarlı olma ihtimali çok yüksektir ve bunun en basit anlamının yolu SD kart farklı bir cihazda veya bilgisayarda test etmektir.

SD kartlar bu kadar pahalı olmasa da, beklentileri yerine getirmediği için birini atmak zorunda değilsiniz. Örneğin, bir cep telefonunda bir SD kart kullanmak istemeseniz bile, bir Raspberry Pi bilgisayarına güç sağlamak için kullanabilirsiniz.

Peki siz, Telefonunuzun SD kartını biçimlendirmek için başka hangi yöntemleri uygulamaları kullandınız? Yorumlarda paylaşın.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.