Tüm Google Fotoğrafları Bilgisayara İndirme

Tüm google fotoğraflar bilgisayara aktarma yollarını mı arıyorsunuz? Şimdi tüm google fotoğrafları bilgisayara indirme nasıl yapılır öğrenelim.

Google Fotoğraflar sadece bir galeri uygulamasından çok daha fazlasıdır. Zaman zaman düzenli düzenlemeleri engelleyen mükemmel bir fotoğraf yedekleme hizmetidir. Ayrıca, eski hatıralarınızı kontrol etmek için her zaman zamanda geri dönebilirsiniz. Ve iyi bir şey, hem tarihlere, yerlere hem de metinlere göre arama yapabilmenizdir. Zamanla, Google Fotoğraflar binlerce hatırayı biriktirir. Peki, tüm bu hatıra dolu fotoğrafları bir kerede bilgisayarınıza (ya da telefonunuza) nasıl indiriyorsunuz?

Bir düzineden fazla fotoğraf indirmek istiyorsanız, başlangıç olarak, seçici indirme yöntemini kullanmak söz konusu değildir. Resimleri indirmek için manuel işlem çok büyük bir zorluktur ve ciddi bir zaman kaybıdır.

Sonra dosyaları açmak ve daha sonra tercihinize göre fotoğrafları düzenlemek için sakınca yoktur. Daha da önemlisi, harici indiriciler ya da indirmeleri devam ettirmek için destek yoktur. Kısacası, bu zaman alıcı ve öngörülemeyen bir mesele.

Peki, böyle durumlarda ne yaparsınız?

Tüm Google Fotoğrafları Bilgisayara İndirme

Peki, tüm Google Fotoğraflar, Albüm ve Paylaşılan albümlerinizi bilgisayarınızda tek bir yere indirme fikri nasıl geliyor? Her şeyi tek bir çatı altında almakla kalmayacak, aynı zamanda sisteminizde yer kaplamaz.

Şimdi RaiDrive adlı üçüncü taraf bir aracın yardımına gireceğiz. Bu, bilgisayarınızda Google Fotoğraflar’ın depolandığı bir ağ sürücüsü oluşturur ve bu şekilde tüm dosya ve klasörlerinizi Windows Gezgini’nin rahatlığından keşfetmenize olanak sağlar.

  • RaidDrive İndir
  • Aracı yükledikten sonra, üstteki Ekle simgesine tıklayın.
  • Sonra, kutudan Google Photos’u seçin.
  • Drive seçeneğinden Bilgisayar Sürücüsünü seçin.
  • Şimdi Drive’a bir isim verin.
  • Tüm ayarları doğruladıktan sonra Tamam butonuna basın. Sizden Google Hesabı ayrıntıları ve gerekli izinler istenecektir.
  • Uygulama kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra, Google Fotoğraflar hesabınız RaiDrive’a bağlanır.

Başlangıçta, araç ilk önce endeksleneceği ve ardından içeriği bilgisayarınıza çekeceği için fazla ilerleme görmeyeceksiniz.

RaiDrive‘ın Ağ Sürücüsünün en iyi yanı, tüm fotoğraflarınızın kolayca göz atabileceğiniz klasörler halinde düzenlenmesidir.

Ayrıca, Paylaşım klasörü arkadaşlarınız ve arkadaşlarınızla paylaştığınız tüm fotoğrafları ve albümleri içerecektir.

Google Fotoğraflar Bilgisayara Aktarma Akılda Tutulması Gerekenler

Salt Okunur Erişimi

RaiDrive, Google Fotoğraflara salt okunur erişim sağlar. Bu, tüm fotoğraflarınızı görüntüleyebileceğiniz ve isterseniz, bilgisayarınızdaki fiziksel bir yere kaydedebileceğiniz anlamına gelir. Ancak, doğrudan bilgisayarınızdan Google Fotoğraflara yükleme yapamazsınız.

Bunu yapmak için, telefonunuz üzerinden veya Senkronizasyon ve Yedekleme aracı yoluyla dosya yüklemeniz gerekir.

Endeksleme Zaman Alabilir

Fotoğrafların sayısına ve internet bağlantınıza bağlı olarak, Google Fotoğraflar‘ın içeriğini dizine eklemek biraz zaman alabilir.

Fotoğraf Kalitesi

Yine fotoğrafların kalitesi, yedeklerini alırken seçtiğinize göre olacaktır. Orijinal Kaliteyi seçmişseniz, aynısı burada da yansıtılır.

Her Zaman Bağlı Olmalısınız

Tüm fotoğrafları görmek ve erişmek için, PC’nizin internete bağlı kalmak zorunda kalacağını söylemeye gerek yok.

Bant Genişliği Tüketimini Kontrol Edin

Ayrıca, bant genişliği tüketimini kontrol etmek istiyorsanız, bir albüme sağ tıklayın ve tıpkı Windows Explorer‘da yaptığınız gibi diskin boyutunu görün.

Google Fotoğraflar Bilgisayara İndirme

Tüm Google Foto albümlerinize tek seferde erişip indirebilir ve masaüstünüze ve PC’nize indirebilirsiniz. En iyisi, sürecin basit olması ve fazla zaman almamasıdır. En önemlisi, PC’nizde gereksiz yere yemek yemiyor.

Bir gün bir ağ sürücüsüne ihtiyacınız olmadığına karar verirseniz, birkaç adımda bağlantısını kesebilirsiniz.

RaiDrive‘ı açın ve küçük Durdur butonuna tıklayın. Bundan sonra, Sürücü bilgisayarınızdan hemen kaybolur.

Ancak, RaiDrive fotoğraflarınıza erişebilecek. Tamamen kaldırmak için Google Hesabınıza gidin ve sol bölmeden Güvenlik‘i seçin.

Ardından, aşağı kaydırın ve Üçüncü Taraf Erişimini Yönetin yazan panele tıklayın.

Bu size Google hesabınıza erişimi olan tüm araçların ve hizmetlerin bir listesini verecektir.

Tek yapmanız gereken, RaiDrive‘ı ve ardından Erişimi Kaldır’ı seçmektir. Bu kadar.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.