icloud şifremi unuttum, apple şifremi unuttum, apple kimliği şifremi unuttum, apple store şifremi unuttum,

Apple Kimliği Şifremi Unuttum Sorunun Çözümü

Apple Kimliği Şifremi Unuttum Sorunun Çözümü Nasıl Yapılır. Güvenlik seviyesi oldukça yüksek olan iphone cihazlarında en çok karşılaştığımız sorunlardan biridir. Apple kimliği parolamı unuttum sorunu çözümü ise oldukça basittir. Bu makalede icloud, appstore apple şifre unutma sorununun çözümünü paylaşacağız.

Gelen Sorular:

icloud şifremi unuttum, apple şifremi unuttum, apple kimliği şifremi unuttum, apple store şifremi unuttum,

Apple kimliği parolamı unuttum sorunu çözümünü yazılı ve görsel olarak anlatacağımız makalemizi inceleyerek destek alabilirsiniz.

 • iPhone cihazınız açık konumdaysa ve Apple kimliğinizin parolasını unutuysanız.
 • iPhone telefonunuzun ayarlar bölümüne giriş yapınız.
 • [Adınız] – Parola ve Güvenlik – Parolayı Değiştir’e dokunun, ardından parolanızı güncellemek için
 • iOS 10.2 veya önceki bir sürümünde iCloud – [adınız] – Parola ve Güvenlik – Parolayı Değiştir’e dokunun, ardından ekrandaki adımları izleyin.

Apple Kimliği Şifremi Unuttum Sorunun Çözümü

 

Önceki adımla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? iCloud’a giriş yapmamış olabilirsiniz. Ayarlar’ı açıp “[Aygıtınıza] giriş yapın” -“Apple kimliğiniz yok mu veya unuttunuz mu? seçeneğine dokunun ve ekrandaki adımları izleyin. iOS 10.2 veya önceki bir sürümünde iCloud – Apple Kimliğini veya Parolayı mı Unuttunuz? seçeneğine dokunun, ardından ekrandaki adımları izleyin.

İphone cihazınız açılmıyor icloud parolanızı istiyorsa bilgisardan tarayıcınız olan (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açınız.

www.icloud.com yazıyoruz. Entere tuşluyoruz. Yada Tıklayın

İcloud’ a Giriş Yap ekranı gelecektir Apple kimliğini veya parolayı mı unuttunuz? Seçeneğine tıklıyoruz.

Başlamak için Apple Kimliğinizi girin

Unuttuğunuz parolnızı sıfırlamak, kilitli hesabınızın kilidini kaldırmak veya Apple Kimliğinizi kurtarmak için doğru yere geldiniz.

 • [email protected] bölüme apple kimliğinizi yazıyorsunuz.
 • Resimdeki karekterleri yazın bölümüne karekterleri yazıyoruz. Okunmyorsa yeni kod bölümüne tıkladığımızda farklı karekte sunacaktır. Görme problemi olan kullanıcılar için Görme engeli seçeneğine tıkladığınızda karekterleri sesli olarak alabileceksiniz.
 • Devam butonuna tıklıyoruz.
 • İcloud e-postanız doğru ise;

Parolayı Sıfırla

Parolayı nasıl sıfırlamak istediğinizi seçin:

İcloud e-postanızı göreceksiniz. Parolanızı sıfırlamak için aşağıdaki seçeneklerden seçim yapın.

 • Hesabınızı kurtarmak için kurtarma e-postası ekledikseniz. Kurtarma e-postanızı göreceksiniz. E-postanızın şifresini biliyorsnız. Kodu e-postanıza göndererek Apple parolanızı sıfırlaya bilirsiniz. Kurtarma e-postanızını hatırlamıyorsanız yada kurtarma e-postanızın şifresini unuttunuz ve sıfırlayamıyorsanız.
 • Güvenlik sorularını cevapla seçeneğini tıklayabilirsiniz.

Apple Kimliğinizi pluştururken seçtiğiniz soruyu/soruları cevaplayın

 • Devam butonuna dokunduğunuz zaman;

 • Parolayı Sıfırla ekranı gelecektir.
 • Devam etmek için lütfen doğum tarihinizi doğrulayın

Doğum tarihinizi yazıyorsunuz.

 • Devam butonuna tıklıyoruz. Doğu tarihiniz doğru ise güvenlik sorunuz veya birden fazla güvenlik sorusu oluşturduysanız. Sırasıyla güvenlik sorunuz çıkacaktır. Güvenlik sorunuzu cavaplarsanız yeni şifre oluşturarak apple kimliğiniz yeni şifrenizle kullanabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: iPhone’u Yeniden Başlatma Nasıl Yapılır

Umarım Apple Kimliği Şifremi Unuttum Sorunun Çözümü makalemizi beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.