Apple’dan Türkiye’ye Beklenen Siri Haberi geldi

Apple’dan Türkiye’ye Beklenen Siri Haberi geldi iPhone’un sesli komut özelliği olan siri Türkiye’de dil sorunundan dolayı kullanılamıyordu. iPhone nihayet yıllar sonra bu sorunu
farkedebildi. Apple’dan daha önce yapılan açıklamada iOS 8 ile birlikte Siri’nin 22 farklı dili daha destekleyeceği belirtilmiş; ancak içlerinde Türkçe dili olup olmadığı şüpheli olarak kalmıştı.

 

 

Apple’dan Türkiye’ye Beklenen Siri Haberi geldi 

Apple’dan bugün yayınlanan bir iş ilanı yayınlandı.Bu ilan jobs.apple.com üzerinden Apple, Türkçe Siri için mühendis aradığını duyurdu.Bu haberden yola çıkarsak  iOS 8.1 ile birlikte Türkçe desteğinin gelmesi beklenen Siri artık Türkiye’de yaygın olarak kullanılabilecek ve Türkçe komutlarla sorunsuz bir şekilde çalışabilecek gibi görünüyor.

Apple bu gelişme ile uluslararası bir marka olduğunu göstermiş oldu.

Apple’dan Türkiye’ye Beklenen Siri Haberi geldi

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.