asus am6020vi-t4m modem port açma nasıl yapılır.

Asus AM6020VI-T4M Modem Port Açma

Asus AM6020VI-T4M Modem Port Açma Nasıl Yapılır. Bu makalemizde Siz değerli okuyucularımıza Asus AM6020VI-T4M modem port açma.

internet tarayıcısı (Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Opera, Safari vs) açalım ve adres çubuğuna modeminizin ip olan ‘192.168.1.1’ yazdıktan sonra giriş Enter’a tuşlayalım.

Asus AM6020VI-T4M Modem Port Açma

Username(Kullanıcı adı) ve Password(Parola) bölümü gelecektir.

Username(Kullanıcı adı)bölümüne baş harfi büyük olmak olacak şekilde ‘Admin’ Password (parola)bölümünede baş harfi büyük olacak şekilde ‘Admin’yazıp Log In(oturum aç)butonuna tıklıyorsunuz.

Üst bölümde yer alan ADVANCED (ileri) butonuna tıklıyorsunuz.Sol bölümde yer alan Port Forwarding seçeneğine tıklıyorsunuz.

Açılan sayfada LAN IP yazan bölüme kayıt cihazının(dvr)cihazının Ip’sini yazıyorsunuz. User (kullanıcı)seçeneğini işaretliyorsunuz.New(yeni)seçeneğine tıklıyorsunuz.

Rule Name(kural adı)bölümüne isteğiniz adı yazabilirsiniz.Biz ‘PORT’ olarak sıralandırdık.IProtokol yazan bölüme’TCP-UDP’yani ses ve görüntü seçeneğini seçiyoruz. Port start: yazan bölüme acacağınız portu yazıyorsunuz.Biz önce mobil port olan 80’i açtık Apply (Uygulamak)yazan portuna tıklıyorsunuz.Açacağınız portlar birden fazla ise  User(kullanıcı) bölümüne tıklıyorsunuz.New(Yeni)butonuna tıklıyorsunuz.Açacağınız diğer portu yazıyorsunuz.

LAN IP yazan bölümde DVR(kayıt cihazınızın)IP ‘ni yazmanız gerekiyor.

Portlarınızın bilmiyorsanız kayıt cihazınızın ‘dvr’in arayüzüne giriş yaptığınızda ayarlar veya  network(ağ)bölümünde yazar.Bizim  açacağınız portlar HTTP  PORT 80  sub-stream  6029 …gibi portlar değişkenlik gösterir apply(uygula) butonuna tıklıyorsunuz.

Açmak istediğiniz farklı portlar var ise New (yeni) seçeneğine tıklıyorsunuz. Böylelikle Asus AM6020VI-T4M Modem Port Açma işlemleri tamamlanmış oluyor.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.