billion modem müşteri hizmetleri, billion bipac 5500n r3 kurulumu, billion modem şifresi, billion 5500n r3 kurulumu, billion bipac 5500n r3 modem kurulumu,

Billion Bipac 5500n R3 Kurulumu Nasıl Yapılır

Billion Bipac 5500n r3 Kurulumu Nasıl Yapılır, makalemizde Billion Bipac 5500n modem kurulum işlemini yazılı ve resimli olarak adım adım anlatacağız.

Modemin kablolu ve kablosuz ağ ayarlarının yapılandırılabilmesi için öncelikle bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken’Sarı yada Gri’renkte bulunan ethernet kablosunu bir ucunu modemin Lan1,Lan2,Lan3 yada Lan4 girişlerinden bir tanesine takıp diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümü olacaktır.Ana hattan gelen telefon kablosunu modemin ‘DSL’girişine takıp modemin elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden Power, Adsl ışığı sabit yanıyorsa kuruluma başlayabiliriz.

Billion Bipac 5500n R3 Kurulumu Nasıl Yapılır

Tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.254 entere tıklıyoruz.

 

  • Kullanıcı dı:admin
  • Şifre:admin
  • Giriş butonuna tıklıyoruz.

Açılan sayfada Sihirbaz seçeneğine tıklıyoruz.

Adım 1:WAN Bağlantı Ayarrı:

  • VPI:8
  • VCI:35

Bağlantı modu:Ethernet üzerinden PPP(PPPoE)

PPP Ayarları: Kullanıcı adı bölümüne servis sağlayıcımızdan aldığımız kullanıcı adını yazıyoruz. Şifre bölümüne servis sağlayıcımızdan aldığımız şifreyi yazıyoruz.

  • Sonraki butonuna tıklıyoruz.

 

Adım 2:WLAN Bağlantısı Ayarı

WLAN: Etkinleştir işaretli olması gerekiyor.

SSID: Kablosuz Ağ Adı olarak kullanacağımı ad belirliyoruz.

Şifreleme bölümüne tıklıyoruz.

WPA2 Karışık seçeneğini seçiyoruz.

 

Önceden Paylaşılmış Anahtar bölümüne 8-64 karekter arası harf ve rakam içeren unutmayacağınız şifre yazıyorsunuz. Bu şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracaksınız.

Yapmış olduğumuz işlemlerin olduğu ekran gelecektir. Değişiklikleri uygula butonuna tıklayarak yapmış olduğumuz işlemleri kaydediyoruz. Bilion BiPAC 5500N R3 ADSL2+ modem kurulumu yapıldı. İnterneti kablolu ve kablosuz kullanıyor olmanız gerekiyor. İnternete giriş yapamıyorsanız, servis sağlayıcınızdan aldığınız kullanıcı adını ve şifreyi kontrol ediniz. Hatta olabilir.

Yukarıda anlatılan bilgilerin tamamı Billion Bipac 5500n r3 Kurulumu hakkındadır. Kurulum ile ilgili takıldığınız bir nokta eksik yada hatalı bilgi varsa bizimle iletişime geçerek bilgi ilete bilirsiniz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir Yorum

  1. elinize sağlık çok açık ve net anlaşılır bir makale teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.