facebook sayfa yöneticisini öğrenmek, facebook güvenlik açığı, facebook sayfa yöneticisi nasıl öğrenilir, facebook müşteri hizmetleri, Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı,

Bu Basit Hata Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı

Bu Basit Hata Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı. En son raporlara göre, ciddi bir güvenlik açığı nedeniyle, sosyal paylaşım devi Facebook yanlışlıkla verileri yöneticisi ile arkadaş olmayan kişilere davetiyelerle gönderiyor. Hatayı bulan kişiye facebook 2500 dolar ödül verildi. Bizde olsa hadi lan derler. 🙂

Bu Basit Hata Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı

Sosyal ağ devi Facebook şimdi boşluğu kapattı ve araştırmacıya 2,500 dolarlık bir bedel ödedi.

facebook sayfa yöneticisini öğrenmek, facebook güvenlik açığı, facebook sayfa yöneticisi nasıl öğrenilir, facebook müşteri hizmetleri, facebook sayfa yöneticilerini ortaya çıkardı,

Güvenlik araştırmacısı Mohamed Baset, Facebook kullanıcılarının gizli verilerini açığa çıkartan bir güvenlik açığı keşfetti. Bununla birlikte, yalnızca Facebook sayfalarının yöneticileri etkilenmektedir. Verileriniz yanlışlıkla e-posta bildirimi yoluyla yönetici ile arkadaş olmayan kullanıcılara sosyal ağ devi Facebook tarafından gönderilecek.

Sosyal paylaşım devi Facebook’un şu anda kaldırdığı hata, bir kullanıcı bir Facebook sayfasındaki bir yayını “Beğen” seviyor ancak sayfayı takip etmediğinde gerçekleşiyor. Bu durumda, sayfa yöneticisi kullanıcıyı sadece mesajı değil, aynı zamanda “Beğenilen” olarak takip etmeye davet edebilir.

E-posta ile gönderilen davetiye araştırmacıların ilgisini çekti. Birkaç dakika içinde, mesajın başlığında yalnızca söz konusu sayfanın adı değil aynı zamanda ilişkili yöneticinin adı ve diğer kişisel ayrıntılar bulundu. Hata zaman çizelgesine göre, e-postayı alma ve hata raporunu sosyal paylaşım devi Facebook’e göndermek yalnızca üç dakika sürdü.

facebook sayfa yöneticisini öğrenmek, facebook güvenlik açığı, facebook sayfa yöneticisi nasıl öğrenilir, facebook müşteri hizmetleri, Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı,

Sosyal ağ devi Facebook’un verdiği yanıt; “Arkadaş olmayanlara gönderilen sayfa davetlerinin yanlışlıkla davet gönderen sayfa yöneticisinin adını içerebileceğini anlamış olduk. Altta yatan sorunu çözdük ve gelecekteki e-postalar bu bilgiyi içermeyecektir. ”

Araştırmacı ayrıca sosyal paylaşım ağı devi Facebook tarafından 2,500 Dolar ağır bir ödül aldı. Ona göre, tek bir kod satırı yazmak zorunda kalmadan, Facebook’ta bir hata keşfetmesi ikinci kez oldu.

Ayrıca Bakınız: iPhone Tarayıcılarıyla Şifre Yöneticilerine Erişme

Umarım Bu Basit Hata Facebook Sayfa Yöneticilerini Ortaya Çıkardı beğenirsiniz. Bu yazıda yer alan bilgileri gerçekten beğendiyseniz lütfen başkalarıyla paylaşmak için biraz zaman ayırın. Yorumlar kutusunu kullanarak görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşın. Yine de bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler!

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.