Çalıntı veya Kayıp iPhone Bulma

Çalıntı veya Kayıp iPhone Bulma Adımları

Çalıntı veya Kayıp iPhone Bulma Adımları, iPhone cihazı kaybettiğinizde veya çalındığında paniğe yol açabilir ama çözüm yolu da basittir.

Sadece para kaybı değil, aynı zamanda tüm irtibatlarımız, özel bilgileriniz ve telefon numaralarınız (genellikle günlük hayatınızın büyük parçaları) ortadan kalkar. Ancak çeşitli işlemlerle iPhone’ un uzu kurtarmanıza yardımcı olabileceğinden, cihazınıza ulaşabilir yaşadığınız mağduriyeti giderebilirsiniz.

Apple’ iphone umu bul uygulaması, kayıp telefonunuzu bulmak için şirketin iCloud servisini kullanıyor. Öncelikle, iPhone’umu Kur’ u ayarladığınız dan emin olun, böylece telefonunuzun konumunu görmek için telefonunuzun bulunmadığı zamanlarda telefonu kullanabilirsiniz, telefonu uzaktan kilitleyebilir, üzerinde bir şifre belirleyebilir veya hatta verilerini uzaktan silebilirsin. Ücretsizdir ve kaybolduğunda başka bir iOS cihazına, Mac ‘e veya web ‘e bağlı bir bilgisayara erişim gerektirir.

iPhone bul listedeki diğer uygulamaların bazılarından farklı olarak, Cihaz Bulucu uygulaması aylık abonelik gerektirmez. Bunun yerine, bu uygulama bir telefonun konumunu izlemek için bir web tabanlı hesaba giriş yapmanızı sağlar, Bir hırsız tarafından erişimi engellemek için telefonun kilitlenmesine ve daha fazlasına neden olur.

Çalıntı veya Kayıp iPhone Bulma Adımları

Kaybolan telefonu bulma: Telefonunuzla ilgili konum verilerini sunucularına gönderen bir uygulama ve web tabanlı hizmet. Bu bilgilerle iPhone’unuzu GPS, harita, IP adresi ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Hatta sahip olan hırsızın resmini bile çekebilirsin.

Kayıp veya çalınan iPhone ‘lar ın GPS tabanlı konumunun yanı sıra uzaktan fotoğraf çekebilme (hatta bir hırsızlık resmini bile çekebilme), bir ses çalma (sadece iPhone’unuzu kanepede kaybettiyseniz harika) ve parça izleme özelliği sunuyor.

iPhone bul özelliği sayesinde çalınan veya kaybolan akıllı telefonları izleyebilir. Mobil Casus özellikleri, gelen aramaları ve metinleri kaydetmek, GPS ile bulmak, yeni eklenen kişileri kaydetmek, e-postaları izlemek ve daha fazlası için web tabanlı bir hesap içerir.

Apple Watch’ ınız varsa, senkronize edilmiş iPhone’unuzu ping yapmak için kullanabilirsiniz. Ping fonksiyonu, Apple Watch’ un Kontrol Merkezinde bulunur – saatinizin altından yukarı doğru kaydırarak ona ulaşın. Simgesi, ses dalgaları olan bir telefona benziyor. Ping düğmesine dokunun ve iPhone’ unuz sadece sessiz ya da titreşime ayarlanmış olsa bile bir ping sesi çıkarır. Kayıp telefon için avlarken gerektiği kadar basılı tutun.

Eklenen bir işlev olarak, iPhone’ un LED flaşının yanıp sönmesini sağlamak için ping düğmesine uzun basın.

Kayıp iPhone Bulma Adımları

Çalınan telefon nasıl bulunur: Bu teknik, çalınan bir iPhone’ u almanıza yardımcı olmayacaktır, ancak telefonunuzu evin veya ofisinizin çevresinde kaybettiyseniz, sorun olmaz. Telefon numaranızı arayın ve zil sesiniz kapalı değilse, zil seslerini takip ederek telefonunuzu koltuk minderleri arasında takip edebileceksiniz. Açıkçası, bunun için bir sabit hat veya başka bir kişinin telefonuna erişiminiz olması gerekir.

İletişim Bilgileri ile Duvar Kağıdı Yapın

Yukarıdaki birkaç uygulama benzer bir şey sunsa da, iletişim bilgilerinizle ücretsiz bir duvar kağıdı oluşturabilirsiniz. Adınız, e-posta adresiniz, ulaşabileceğiniz alternatif bir telefon numarası ve bir kişinin sizinle iletişim kurmak için kullanabileceği diğer bilgileri içeren bir duvar kağıdı oluşturmak için favori grafik programınızı kullanın. Daha sonra görüntüyü iPhone’ un uzla senkronize edin ve hem duvar kağıdı hem de kilit ekranı olarak ayarlayın. Bu bir hırsızı tedirgin etmeyecek, ancak bir tür kişi tarafından bulunup bulunmadığına dair bir iPhone geri almanıza yardımcı olabilir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.