iPhone Wifi Bağlanma Sorunu Çözümü

iPhone WiFi Bağlanma Sorunu

iPhone Wifi Bağlanma Sorunu, iphone telefonunuz internete bağlanmıyorsa bu durumda yapılması gereken ayarları makalemizde anlatacağız.

iPhone telefonlarımız da bazen Wifi ağınıza bağlanırken herhangi bir işlem yapmamanıza rağmen kablosuz ağa bağlanma sorunu yaşayabilirsiniz. iPhone telefonum wifiye bağlanmıyor diyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor.

iPhone telefonunuzun Wifi’ i bağlantısı gerçekleştiremediği yada Wifi’ ya bağlantı kurmasına rağmen internete giriş yapamadığı durumlarda sorunun çözümüyle alakalı yapılması gereken işlemleri sırası ile anlatacağız.

Modeme farklı cihaz bağlantı kurabiliyor mu? Bağlantı kuruyorsa internete diğer cihaz giriş yapıyor mu? Kontrol etmeniz gerekiyor.

Diğer cihaz kablosuz ağ adını görmüyorsa modem üstünde yer alan WLAN( Wifi) ışığının yanıp yanmadığını kontrol ediniz.

WLAN (Wifi) ışığı yanmıyorsa modem arkasında yer alan WLAN tuşuna basılı tutuyorsunuz 10 saniye kadar Wifi ışığı yandıktan sonra sorunun düzelmiş olması gerekiyor. Ancak modem üzerinde WLAN tuşuna basmanıza rağmen ışık yanmıyorsa modem arayüzünden kablosuz ağ ayarları kontrol edilir WLAN devre dışı değil ancak Wifi ışığı yanmıyorsa ve modemin kablosuz ağ adı  görünmüyorsa modem arızalıdır. Modem değişikliği yapılması gerekir.

iPhone wifi sorunu tespitinde modeminize farklı Wifi özelliği olan cihaz bağlanıyor sadece iPhone cihazınız bağlantı kurmuyorsa modeminize bağlantı kurduğunuz cihazdan tarayıcınızı açın Internet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b. açınız. Adres kısmına modem’in IP adresini yazıp modem arayüzüne ulaşarak kablosuz bölümünden modemin kanalını değiştiriniz ve yapılan değişikliği kaydediniz.

Bu ayarlar yaptıktan sonra iPhone telefonunuz internete bağlanmıyor yada internete giriş yapmıyorsa. Modemin kablosuz ayarlarının içinde yer alan güvenlik seviyesi ‘WPA2-PSK’ olarak değiştirilerek kaydedilmelidir. Modemin  kablosuz bölümünde yapılan işlemler doğrultunda iPhone telefonunuz da bağlantı sorunu yaşanıyorsa cihazla alakalı yapılması gereken işlemler aşağıdaki gibidir.

Hala iphone wifi bağlanmıyor internet erişimi alamıyorsanız aşağıdaki adımları uygulamaya devam edin.

iPhone Wifi Bağlanma Sorunu

 

iPhone telefonun Ayarlar bölümüne tıklıyoruz.

Genel bölümüne tıklıyoruz.

Sıfırla seçeneğine tıklıyoruz.

Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine tıklıyoruz. iPhone telefon kapanıp tekrar açılacak ve tekrar modemin kablosuz ağ adına bağlantı kurmamız gerekecek. Kablosuz Ağ adına bağlantı kurduğunuz da sorun düzelmiş olacak. İnternetinizi sorunsuz kullanabilirsiniz. Böylece iPhone Wifi Bağlanma Sorunu ortadan kalkmış olması gerekir.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.