PDF Dosyasından Şifre Kaldırma Şifre Kırma

PDF Dosyasından Şifre Kaldırma

Bu makalemizde Bir PDF Dosyasından Şifre Kaldırma adımlarını uygulayabilmeniz için hızlı ve kolay bir şekilde size birkaç farklı yolda göstereceğiz.

PDF dosyaları çok yaygındır ve neredeyse belli bir noktada şifre korumalı olanıyla karşılaşırsınız. Hala karşılaşmadıysanız bravo. 🙂 Olursa karşılaşırsanız içindeki bilgiye gerçekten ihtiyaç duyduğunuz anda nasıl elde edileceğine dair bir panik içinde olacaksınız.

PDF dosyalarını ücretsiz açabilmeniz için size birkaç farklı yol göstereceğiz.

PDF Nedir?

Taşınabilir Belge Biçimi “Portable Document Format” (PDF), belgeleri, yazılım, donanım veya işletim sisteminden bağımsız olarak güvenilir bir şekilde sunmak ve değiştirmek için kullanılan bir dosya biçimidir. Adobe tarafından icat edilen PDF, artık Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) tarafından sürdürülen açık bir standarttır. PDF’ler bağlantılar ve düğmeler, form alanları, ses, video ve iş mantığı içerebilir. Elektronik olarak da imzalanabilirler ve ücretsiz Acrobat Reader DC yazılımı kullanılarak kolayca görüntülenebilirler.

1991 yılında, Adobe kurucularından Dr. John Warnock, Camelot Projesi adını verdiği bir fikirle kağıda dijital devrimi başlattı. Amaç, herhangi birinin herhangi bir uygulamadan belgeleri yakalamasını, bu belgelerin elektronik versiyonlarını her yere göndermesini ve bunları herhangi bir makinede görüntülemesini ve yazdırmasını sağlamaktı. 1992’ye kadar Camelot PDF’ye dönüştü. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki işletmeler tarafından güvenilen format olarak kullanılmaktadır.

PDF Dosyasından Şifre Kaldırma

Windows 10 için en iyi ipuçlarımıza ve püf noktalarına bakın.

Google Chrome PDF Dosyasından Şifre Kaldırma

Google Chrome’un makinenizde yüklü en son sürümüne sahip olduğunuzdan ve söz konusu PDF dosyasını en üstteki Chrome sekmesine sürükleyip bıraktığınızdan emin olun.

Sağ üstteki yazdırma seçeneğini seçin. Yazdırma arabirimi yüklendikten sonra, hedefin altındaki ‘Değiştir…’ düğmesine tıklayın ve as PDF olarak kaydet ’seçeneğini seçin.

Daha sonra soldaki ‘Kaydet’i kaydedebilir ve tekrar açtığınızda, dosyaya eklenmiş bir şifre olmaz.

Ücretsiz yazılımı kullanarak PDF Dosyasından Şifre Kaldırma

PDF dosyalarından şifreleri kaldırmanıza izin veren iki ücretsiz yazılım parçası vardır.

PDF şifre kırma için PDFelement ve PDF Password Remover, hem kullanımı çok kolay hem de güçlü araçlar için iyi seçeneklerdir.

Yazılım kullanımı oldukça sezgiseldir, yazılımı indirip yükledikten ve verilen talimatları uyguladıktan sonra PDF dosyanızı açmanız yeterlidir.

Adobe Reader Kullanarak PDF Dosyasından Şifre Kaldırma

Adobe Reader’ı indirin ve yükleyin, ardından istediğiniz PDF’yi açın.

Dosyaya, Özellikler’e gidin ve soldaki İzin Ayrıntılarınıza gidin.

Güvenlik sekmesinde, şifreyi kaldırmak için ‘Güvenlik Yöntemi’ açılır menüsünde ‘Güvenlik Yok’ seçeneğini belirtin, ardından PDF’i kaydedin.

Hepsi bu kadar.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.