AnaSayfa / Blog / Güncel Haber / Çocukları Öldüren Bilgisayar Oyunu Yöneticisi Tutuklandı
mavi balina bilgisayar oyunu, öldüren bilgisayar oyunu, çocukları öldüren bilgisayar oyunu, can alan bilgisayar oyunu,

Çocukları Öldüren Bilgisayar Oyunu Yöneticisi Tutuklandı

Çocukları Öldüren Bilgisayar Oyunu İnternet üzerinden oynanan bir bilgisayar oyunudur. Geçtiğimiz zaman içinde gerçekleşen 150 gencin intiharı ile ilişkisi olabileceği sebebiyle soruşturuluyor. Mavi balina bilgisayar oyunu oyuncuları 50 adet talimati yerine getirmek zorunda bu talimatların bazıları ölümcül olabiliyor.

Gelen Sorular:

Rus polisi, tehlikeli mavi balina bilgisayar oyunu (Blue Whale Challenge) yöneticilerinden birisi olarak iddia edilen 17 yaşında bir genç kızı tutukladı.

Oyunun yaratıcılarından biri olan 17 yaşında bir genç kızı Mavi Balina kurbanlarını “biyolojik çöp” olarak gördüğünü söyledi. 21 yaşındaki Rus tutsak Philipp Budeikin cinayetlerini itiraf ederek polise “toplumu aptallardan temizliyorum” dedi.

Çocukları Öldüren Bilgisayar Oyunu toplamda 50 günlük bir görev dağılımı ile daha savunmasız gençlere yöneliktir. Gençler, şafak vakti uyanmak, korku filmleri izlemek ve kendini incitmek gibi görevleri yerine getirmektedir ve oyunun son komutu intihardır.

Bununla birlikte, Rus polisi son zamanlarda, Rus polisinin, esasen oyuncuları intihar etmeye teşvik eden tehlikeli Blue Whale Challenge oyununun başında bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındığı iddia edilen 17 yaşındaki bir genç kızı tutukladı.

Çocukları Öldüren Bilgisayar Oyunu Yöneticisi Tutuklandı

Elbette Rus polisi tarafından tutuklanan 17 yaşındaki Rus genci kurbanlarını yalnızca “belirlenen görevleri yerine getirmedikleri takdirde onları ya da ailelerini öldüreceklerini” söyleyerek tehdit etmek için kullanıyor.

Temelde, bu Öldüren Bilgisayar Oyunu asıl amacı, depresyondaki kullanıcıları hedef almaktır, böylece mağdurları intihar isteği ve ardından intihar ederek heyecanlı bir oyuna kolayca dönüştürebilirler.

Kaydolma işleminden hemen sonra, bu kullanıcıları ne istersek kurbanları veya oyuncuları kendine zarar vermek, korku filmleri izlemek, kollarında bir balina kurmak gibi görevleri içeren 50 gün boyunca görevler belirlenir.

Sadece bunları değil, 50. gündeki nihai görevi kendilerini öldürmektir, evet, sadece kışkırtmak ya da intiharı denemek için kullanıcılara şantaj yaptıklarını söyleyebilirsiniz. Bu oyun hakkındaki en kötü şey, şimdiye kadar dünyada 150 intihar girişiminde bulunmuş olması.

Rus polisine göre, bu 17 yaşındaki Rus genci önce oyunu oynadı, ancak kendi hayatını alarak bitirmedi. Bunun yerine, diğer kullanıcıları kendilerine verilen görevleri yerine getirmeye teşvik eden oyun yöneticisine dönüştü.

Ayrıca Bakınız: Ölen Kişinin Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır

Peki, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Görüşlerinizi ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmanız yeterlidir.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.