Dizüstü Bilgisayara Wifi Nasıl Bağlanır

Dizüstü Bilgisayara Wifi Nasıl Bağlanır

Dizüstü Bilgisayara Wifi Nasıl Bağlanır. Şifre değişiklik yapıldığında kablosuz ağı unutturup tekrar bağlanmanız gerekir. Kablosuz ağ adı nasıl unutturulur.

Bilgisayarınızda kablosuz sağ alt köşesinde saat ile tarihin bulunduğu bölümde kablosuz ağınızın üzerinde kırmızı çarpı simgesi görebilir ve kablosuz ağ adına bağlantı bağlantı kuramadığınız için internet bağlantısı gerçekleştiremeyebilirsiniz.

Bu sorunun temelinde yatan sorun bağlantı gerçekleştirmiş olduğunuz modemin Wi-Fi adını değiştirmeden kablosuz ağ şifresini değiştirmeniz olabilir. Bu gibi durumlarda daha önce bağlantı kurduğunuz cihazlar otomatik bağlandığı için bağlantı sorunu yaşatabilir. Buna benzer bir işlem yapmadıysanız.

Modem arayüzünde yer alan şifreleme türü bazı akılı cihazların bağlantı kurmalarında sorun yaşatabilir. Örneğin: Wi-Fi adı (Kablosuz ağ adı ) değiştirilerek kablosuz şifre değiştirilmemesi veya modem arayüzünde güvenlik modu değiştirilip. Kablosuz güvenlik şifresinde değişiklik yapılması durumunda, bilgisayarda kayıtlı olan şifre otomatik bağlantı kurmaya çalıştığı için uyuşmazlık yaşandığı için kablosuz ağ simgesinin üzerinde kırmızı  çarpı simgesi görebilirsiniz. Bazen bu simge sarı yıldız şeklini alabilir mause ile üstüne dokunma yapmadan geldiğinizde ise uyarı değişkenlik gösterebilir.

Bu uyarı mesajı bazen sınırlı bazen ise bağlı değil bağlantı var uyarısı olarak değişkenlik gösterebilir. Yapılması gereken işlem ise oldukça basittir. Bilgisayarınızda tanımlanmış olan kayıtlı kablosuz ağı unutturup tekrar bağlanmak sorunu gidermek için yeterli olacaktır. Bilgisayarınızda kayıtlı olan kablosuz ağ adını nasıl unutturabiliriz? Bu sorunun cevabını makalemizde yazılı ve görsel olarak makalemizde ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Bugün siz değerli okurlarımıza Windows 10’da kablosuz ağ adını nasıl unutturacağınızı anlatacağız.

Dizüstü Bilgisayara Wifi Nasıl Bağlanır

Ayarlar seçeneğine tıklıyoruz.

Wİ-Fİ seçeneğine tıklıyoruz.

Wİ-Fİ ayarlarını yönet bölümüne tıklıyoruz.

Bilinen ağları yönet bölümünde interneti aldığımız modemin kablosuz ağ adını buluyoruz ve üstüne tıklayarak kablosuz ağ adının altında yer alan Unut seçeneğine tıklıyoruz.

Wİ-Fİ simgesine tıklıyoruz. Kablosuz ağ adları içinde yer alan kablosuz ağ adımıza tıklıyoruz ve bağlantı kurmayı deniyoruz. Yapılan işlemler doğrultusunda Dizüstü Bilgisayara Wifi Nasıl Bağlanır makalemizi tamamlayarak kablosuz ağ sorunuzu çözmüş olmanız gerekiyor. 🙂 Olur da farklı bir sorun yaşarsanız yorumlarda bize iletin. Yardımcı olmak için burada olacağız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.