DMAX Frekans Ayarları Nasıl Yapılır

DMAX Frekans Ayarları Nasıl Yapılır

DMAX Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? NTV Spor’un yayınına son vermesinin ardından, kanalın yerine geçen DMAX’i nasıl izleyeceğinizi anlatacağız.

Dünyaca ünlü TV kurumu olan Discovery tarafından satın alınan NTV Spor, yayın hayatına artık DMAX TV ismiyle devam edecek.

17 Mart saat 22.30′ u gösterdiğinde, Yüzde Yüz Futbol programının bitiminde, Rıdvan Dilmen, Murat Kosova ile ekran hayatına son veren NTV Spor’un yerine geçen DMAX, NTV Spor kanalı Türksat 4A’ da çok yakında yayına başlayacaktır. Türksat 4A Uydu Frekans Listesi makalemiz incelemenizi öneririz.

Kanalın yayınlarında görüldüğü kadarıyla NTV Spor’un dışında belgesel, sinema, dizi gibi yapımlara yer verilmektedir. Daha önceki yıllarda CNBC-E ve E2 kanalarının yer aldığı TV dünyasında DMAX’ın bu iki kanalın yerini doldurması bekleniyor. DMAX’ta yayınlanacak olan dizilerde Vikings gibi başyapıtlar yer alacak. NTV Spor bünyesinde bulunan programların önemli bir kısmının yayın hayatına DMAX’ta devam etmesi bekleniyor. DMAX kanal frekansı NTV Spor’un uydu frekansı ile aynı değerlere sahiptir. Yani kanalın yayınlarına ulaşmak için ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. 17 Mart 2018 tarihinde DMAX, NTV Spor’un yerine yayına başlamıştır.

Türksat 4A uydusunda yer alan Dmax TV yayınının frekans bilgileri 17 Mart 2018 tarihinde sitemize eklendi/güncellendi. Frekansla alakalı sorun yaşıyorsanız. Güncel frekans bilgileri yanı sıra, yayının uydu alıcılarınız da izleyebilmeniz için frekans bilgilerinin nasıl yüklendiği hakkında bilgi de aşağıda yer almaktadır.

DMAX Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?

Digiturk: 49. Kanal
Tivibu: 62. Kanal
Dsmart: 46. Kanal / 85. Kanal
Fil Box: 31. Kanal
Kablo Tv: HD:47, SD: 931
Tv Plus: 39. Kanal
Vodatone Tv: 50. kanal

DMAX Frekans Ayarları
Uydu Adı: TÜRKSAT 4A
Alış Frekansı: 12.015 MHZ
Polarizasyon: YATAY (H)
SemboI Hızı: 27.500 MS/S
FEC: 5/6

Türk televizyon dünyası NTV Spor’u kaybetse de, dünya çapında oldukça bilinen ve sevilen bir çok izleyicisi olan kanalı da bünyesine kazanmış oldu. Yukarıdaki bilgilerle dmax kanal ayarları tamamlanmış olması gerekir. Hala kanılı izleyemiyorsanız Türksat 4A Uydu Frekans Listesi 2018 ve Türksat 4A Uydu Ayarları makalelerimizi de kontrol ediniz. Bunlara rağmen sorununuz çözülmüyorsa yorumlarda bizimle paylaşın birebirde yardımcı olmaya çalışalım.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.