Tenda N301 Modem Kurulumu Nasıl Yapılır

Tenda N301 Modem Kurulumu

Tenda N301 Modem Kurulumu nasıl yapılır bilmiyorsanız makalemizde yazılı ve görsel olarak anlatımla yardımcı olmaya çalışacağız.

Bugün siz değerli takipçilerim ize Tenda N301 kurulum nasıl yapılır? Tenda N301 kablosuz ağ ayarları gibi yaşanılabilecek sorunlarla alakalı yardımcı olmaya çalışacağız.

Tenda N301 modem kuruluma başlamadan önce  bilgisayar ve modem arasına takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu modemin 1,  2, 3  girişlerinden bir tanesine takıyoruz. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıyoruz. Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyorsanız kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır.  Elektrik kablosunu taktıktan sonra modemin üzerinden WAN ışığı sabit yanıyorsa Tenda N301 modem kurulumuna   başlayabiliriz.

Ethernet kablonuz bulunmuyor yada bilgisayar, Laptop kullanmıyorsanız Tenda N301 modemin kablosuz ağ adını bularak bağlantı kurmanız modem kurulumu yapabilmeniz için yeterli olacaktır.

Tenda N301 Modem Kurulumu

Tenda N301 modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1  yazınız ve entere tuşlayınız.

Kullanıcı Adı: admin

Şifre: admin

Giriş Yap seçeneğine tıklıyoruz.

Tenda N301 modem arayüzü açılacaktır. İnternet Ayarları seçeneğine tıklıyoruz. Bağlantı Türü: PPPoE seçeneğini işaretliyoruz.

Kullanıcı Adı: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL Kullanıcı Adını yazıyoruz.

Şifre: Bölümüne servis sağlayıcımız dan aldığımız ADSL şifreyi yazıyoruz.

Tamam butonuna tıklıyoruz.

Tenda N301 Kablosuz Ayarları

 

Tenda N301 modem kablosuz ayarlarını yapılandırmak için Kablosuz Ayarları seçeneğine tıklıyoruz.

WİFİ AÇIK/KAPALI bölümünde WİFİ’ yi AÇIK hale  getiriyoruz.

WİFİ Adı: Bölümüne istediğimiz adı yazıyoruz bu alana yazacağımız ad kablosuz ağ adımız olacaktır.

Güvenlik Modu: WPA/WPA2-PSK seçeneğini seçiyoruz.

WİFİ Şifresi: Bölümüne 8-64 karakter arası harf ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana oluşturacağımız şifreyle kablosuz olarak bağlantı kuracağız.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.