Everest SG 1500 Kablosuz Ayarları Nasıl Yapılır

Everest SG 1500 Kablosuz Ayarları

Everest SG 1500 Kablosuz Ayarları nasıl yapacağınızı ihtiyaç duyduğunuzda kullana bilmeniz için makalemizde yazılı olarak ayrıntılı şekilde anlatacağız.

Everest SG 1500 modem de kablosuz ağ adı ve kablosuz şifre bölümleri farklı farklı yerlerde yer almaktadır. Kablosuz ağ ayarlarını yaparken  bilgisayar ve modem arasına ethernet kablonuzu takmanızı önermekteyiz. Aksi taktirde kablosuz ağ adınızı değiştirerek Değişiklikleri Uygula butonuna tıkladığımızda, internet bağlantınız kopacak. Yeni oluşturduğunuz ağ adını bularak eski kablosuz şifrenizle bağlantı kurmanız ve ardından kablosuz şifrenizi değiştirmeniz gerekecektir.

Ancak modeme takılı olması gereken ‘Sarı ya da Gri’ renkte bulunan ethernet Kablosunu bir ucunu, modemin Ethernet 1, Ethernet 2, Ethernet 3 ya da Ethernet 4 girişlerinden bir tanesine taktığımızda. Diğer ucunu ise bilgisayar kasamızın arka kısmında bulunan bölümüne takıp yada Laptop üzerinden işlem gerçekleştiriyor sak, kullanmakta olduğunuz Laptop bağlantısının sağında ya da solunda bu giriş bölümüne olacaktır. Everest SG 1500 modeme ethernet kablosu yardımıyla kullandığımız cihazlardan birini bağlarsak kablosuz ağ adımızı değiştirdiğimizde kablo bağlantısı olduğu için sayfa giderek aynı sayfa tekrar geri gelecektir. Kablosuz şifrenizi de değiştirdikten sonra kablosuz bağlantınızı kontrol ediniz. Everest SG 1500 kablosuz ayarları nı gerçekleştirdiniz. Ethernet kablosunu bilgisayardan ve Laptop tan çıkartabilirsiniz.

Ethernet kablonuz yada bilgisayar, Laptop unuz bulunmuyorsa Everest SG 1500 modeme kablosuz olarak bağlı görünen cihazdan da kablosuz ayarları yapabilirsiniz.

Everest SG 1500 Kablosuz Ayarları

Everest SG 1500 modeme bağlı olarak görünen cihazdan tarayıcınızı (İnternet Explorer, Firefox, Chrome,Opera, Safariv.b.) açın ve adres kısmına modem’in IP’si olan 192.168.1.1 entere tıklıyoruz.

Kablosuz seçeneğine tıklıyoruz. SSID: Bölümüne istediğiniz adı yazabilirsiniz. Bu alana oluşturacağınız ada kablosuz olarak bağlantı kuracaksınız.

Değişiklikleri Uygula butonuna tıklıyoruz. Kablosuz ayarların yapılandırılması için sol bölümde uyarı mesajı çıkacaktır. Dikkat Konfigüre değiştirildi sonsuza dek etkili yapmak için Kaydet butonuna tıklıyoruz. Modem ile Laptop arası ethernet kablosu taktıysanız sayfa gidip aynı sayfa tekrar geri gelecektir.

Ancak kablosuz bağlıyken kablosuz ağ adınızı değiştirdiysek yeni oluşturduğumuz kablosuz ağ adına eski şifremizle bağlantı kuruyoruz.

Kablosuz Güvenlik Kurulumu modemde kablosuz şifre değişikliği yapabilmek için Güvenlik seçeneğine tıklıyoruz.

Şifreleme WPA(TKIP) WPA Kimlik Denetim Modu: Kişisel( Önceden Paylaşılmış Anahtar) işaretli olması gerekiyor. Önceden Paylaşılmış Anahtar: Bölümüne 8-64 karakter arası har ve rakam içeren unutmayacağımız şifre yazıyoruz bu alana yazacağımız şifre kablosuz şifremiz olacaktır. Apply Changes seçeneğine tıklıyoruz. Sol bölümde çıkacak olan Dikkat Konfigüre değiştirildi sonsuza dek etkili yapmak için Kaydet butonuna tıklıyoruz.

Yeni oluşturduğumuz kablosuz ağ adına yeni oluşturduğumuz kablosuz şifreyle bağlantı kurarak internetinizi kablosuz kullanabilirsiniz. Böylece everest sg 1500 kablosuz ayarları tamamlanmış olur. İnternetin keyfini çıkarın.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.