Pop Up Nasıl Engellenir

Pop-Up Nasıl Engellenir

Pop up reklamlar nasıl engellenir. İşte can sıkıcı pop-up ve pop-under reklamları nasıl durduracağınızı Pop-Up Nasıl Engellenir makalemizde paylaşacağız.

Bir okuyucu bize basit bir soru sordu, ‘Windows 7, Windows 8 ve Windows 10’da pop-up pencereleri nasıl engellerim?’ dedi. Bu sorunun ardındna aşağıdaki makale ortaya çıktı.

Bu iş basit değil, çünkü bu çok geniş bir soru. Bu yüzden geniş bir yaklaşım geliştirdik. Bu makalede, Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 kullanırken, Internet Explorer, Firefox ve Chrome ile internette gezinirken açılan pop-up‘ların nasıl görüneceğini size göstereceğim. Ayrıca, rahatsız edici pencerelerin nasıl kaldırılacağını da göstereceğim.

Bazı pop up’ların kaçınılmaz olduğu söylenmelidir: PC’niz risk altındaysa, Windows sizi uyarmak isteyecektir. Hemen hemen her durumda, o ve gelecekteki mesajları reddetmenize izin veren bir onay kutusu vardır. Ancak duygunun nagging sesi, asla gitmeyecek bir Windows parçasıdır. Bununla birlikte, genel bir nokta olarak, Windows’un kendisinden olmayan bir pop-up mesajın, bazı yazılımların iyi olmamasının bir işareti olması muhtemeldir. Tüm Windows PC ve dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi, sağlam ve güncel güvenlik yazılımı çalıştırdığınızdan emin olmalısınız. Bizim makalelerden birini seçin 2018’in En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları.

PC’nizi veya dizüstü bilgisayarınızı her açtığınızda istenmeyen bir açılır pencere görürseniz, ne istemediğiniz veya istemediğiniz bazı yazılımların yüklü olduğu garanti edilir. Web’de gezinirken rahatsız edici pop-up‘larla uğraşmadan önce bu sorunu ele alacağız. Şimdi bir Pop-Up Nasıl Engellenir birlikte bakalım.

Pop-Up Nasıl Engellenir

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Windows’un kendi yolunu gönderdiği bazı pop-up‘lar var. Bunlar Windows 7 ve Windows 8’de küçültüldü, ama asla tamamen uzaklaşmayacaklar. Ve, onlar önemli.

Ancak, kasıtlı olarak veya istemeyerek yüklediğiniz bazı programlar, onlar için bir kullanımdan sonra sizi uzun süre kullanmaya devam edecektir. Aşağıda size nagging yapan bir programın nasıl kurulacağını göstereceğiz. Ancak ilk önce bir uyarı: Eğer güvenlik yazılımınız, antivirüsünüz sizi güncellemenizi istiyorsa, güncel bir korumaya sahip olabilirsiniz ve bu konuda bir şeyler yapmanız gerekir. Ama bu yenilenmek için ödemek zorunda olduğu anlamına gelmez. Programı Denetim Masası > Program Ekle / Kaldır dan silebilir ve ücretsiz Windows Defender’ı açabilirsiniz.

Bu nedenle, artık kullanmadığınız yazılımları güncellemenizi veya ödemenizi isteyen can sıkıcı bir nagging penceresi görmeye devam ederseniz, bu programı kaldırmanız gerekir. Adını bilmiyorsanız, sinir bozucu bir hile yaparken görev yöneticisini açın ve orada listelenmiş olduğunu görürsünüz.

Web’de Gezinirken Çıkan Pop-Up Nasıl Engellenir

Pop-Up Nasıl Engellenir

Ayrıca Masaüstünde Reklam Çıkıyor Virüsü Çözümü konusundan da haberdar olun.

IE (Internet Explorer) ile gezinirken açılır pencerelerin nasıl görüneceğini burada görebilirsiniz. Internet Explorer’ı açın. Araçlar butonuna tıklayın (sağ üst köşede ve bir cog gibi görünüyor), ardından internet seçeneklerini seçin. Gizlilik sekmesine gidin ve Açılır Pencere Engelleyicisi‘nde Açılır Pencere Engelleyiciyi Aç onay kutusunu işaretleyin ve ardından Tamam’a dokunun veya tıklayın.

Bu kutu tıklanmışsa ve yine de pop-up’ları görüyorsanız, Ayarlar‘a tıklayın ve açılan Pop-up Engelleyici Ayarları penceresinde aşağıya inin ve ‘Engelleme seviyesi‘ seçeneğini bulun. Varsayılan ‘Orta: En otomatik pop-up’ları engelle’ seçeneğini ‘Yüksek: Tüm pop-up’ları engelle (Ctrl + Alt’ı geçersiz kılmak için’) olarak değiştirin.

Firefox’u nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlk önce Firefox’u açın. Firefox penceresinin en üstünde İçerik panelini tıklayın. ‘Pop up pencereleri engelle’ başlıklı bir onay kutusu göreceksiniz. Kontrol edildiğinden emin olun. IE’den farklı olarak, herhangi bir pop-up engelleme seviyesi yoktur: sadece açık veya kapalı. Sitelerin bir listesi var.

Varsayılan olarak Google Chrome, pop-up’ların otomatik olarak ekranınızı otomatik olarak belirleyip dağılmasını önler. Pop-up, açılır uyarı simgesi.

Chrome’u açıp seçenekler simgesini tıklatarak yerinde olduğunu kontrol edebilirsiniz, üç yatay çizgi gibi görünür ve pencerenin sağ üst köşesinde bulunabilir. Tıklayın, ardından aşağı kaydırın ve ‘Ayarlar‘ı seçin. Şimdi aşağıya doğru kaydırın ve ‘Gelişmiş Ayarları Göster‘ seçeneğini tıklayın. Ardından, ‘Gizlilik‘ altındaki ‘İçerik ayarları‘nı bulun ve seçin. Firefox gibi, artık tüm pop-up’lara izin vermeyi veya hiçbir pop-up kullanmaya izin vermeyi seçemezsiniz ve istisnalar eklemeyi seçebilirsiniz.

Yukarıda Pop-Up Nasıl Engellenir tarayıcıya ve masaüstü seçeneklerine göre anlatılmıştır. Akılınıza takılan ve hala çözemediğiniz bir urum varsa yorumlarda bizimle paylaşın yardımcı olalım.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.