iPhone ve iPad DNS Değiştirme

iPhone ve iPad DNS Değiştirme

iPhone ve iPad DNS Değiştirme iOS tabanlı cihazlarda internet yada kablosuz ağa bağlantı sorunlarında yapılması gereken işlemleri anlatacağız.

iPhone ve iPad cihazınızda farklı kablosuz ağlara bağlandığınızda sorun yaşamıyor ancak sadece bir modemin kablosuz ağ adına bağlantı kurduğunuzda sorun yaşıyorsanız. Sorunun çözüm yoluna makalemizde ulaşabilirsiniz.

Makalemiz sadece kablosuz ağa bağlantı sorunuyla kısıtlı olmayıp, kablosuz ağ adına bağlantı kurup. Sadece iPhone, iPad cihaz yada cihazlardan internete giriş yapamıyorsanız. Cihazınızda donanımsal sorun yok ise yapacağınız bir kaç değişiklikle sorunun çözümüne ulaşabileceksiniz.

Ancak işleme başlamadan önce iPhone ve iPad cihazınızı kapatıp tekrar açmanızı ve kablosuz ağa tekrar bağlantı kurmanızı denemenizi öneriyoruz sorun devam eder ise; Aşağıda yer alan adımları takip ediniz.

iPhone ve iPad DNS Değiştirme

iPhone ve iPad’ de DNS Değiştirme işlemi için cihazınızın kablosuz bölümüne giriş yaparak sorun yaşadığınız kablosuz ağ adının yanında bulunan (İ) simgesine tıklıyoruz.

DNS’ i Ayarla seçeneğine tıklıyoruz.

Otomatik Elle seçenekleri açılacaktır. Elle seçeneğini işaretliyoruz.

DNS SUNUCULARI Bölümüne 8.8.8.8 8.8.4.4 yazıyoruz ve sol üst bölümde yer alan üçgen simgesine tıklayarak DNS’ i Ayarla bölümünden çıkıyoruz.

Sorun yaşanılan iPhone ve iPad DNS Değiştirme işlemini tamamladıktan sonra internete giriş yapmayı deniyoruz. Sorun devam eder ise iPhone ve iPad’ de IP Değiştirme makalemizi incelemenizi önermekteyiz.

Hakkında Songül KOÇER

Özel bir şirkette Teknik Destek Asistanı olarak çalışmaktayım. Burada edindiğim bilgileri ve deneyimleri makaleler oluşturarak farklı kişilerinde bu bilgi ve deneyimlerden faydalanmasını sağlamaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.