en iyi ücretsiz antivirüs, ücretsiz antivirüs, ücretsiz antivirüs programları, en iyi ücretsiz antivirüs programları

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları 2019

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları makalemizde 2019 yılının en iyi 5 ücretsiz antivirüs programı hakkında detaylı bilgi verilecektir.

İyi bir antivirüs programı, güvenli bir sistem için gereklidir ve kesinlikle büyük koruma sağlamak için bir ödeme yapmanız gerekmez. Aşağıda, bugün Windows için karşıdan yükleyebileceğiniz en iyi beş ücretsiz antivirüs programının elimizdeki listesi yer almaktadır.

Tüm bu programlar tanım güncellemelerini otomatik olarak gerçekleştirir. Dosyalarınızın kötü amaçlı yazılımlardan korunduğundan ve kişisel bilgilerinizin özel kaldığından emin olmak için her zaman çalışır. İstediğiniz zaman istek üzerine tarama yapmaya başlayabilir.

Bununla birlikte, her birinin göze çarpmasını sağlayan birkaç belirgin farklılığı vardır, bu yüzden hangisinin kullanılacağına karar verdiğinize dikkat edin.

Windows PC kullanıcıları kötü amaçlı yazılım saldırılarını engellemek, bilgisayarlarının verimli çalışmasını sağlamak ve çevrimiçi kimliklerini ve kişisel bilgilerini korumak için güçlü bir virüsten koruma programına ihtiyaç duyar. Ücretli antivirüs programları, çocukları çevrimiçi ortamda korumak, mobil cihazlarda güvenliği yönetmek ve bilgisayarın güvenlik duvarını, yazılım güncellemelerini ve diğer özelliklerini izlemek için birçok özelliğe sahiptir. Ancak bazı kullanıcılar bu ekstra özellikler için yıllık bir abonelik ücreti ödemek istemez.

Bu sizi tarif ederse doğru yere geldiniz. En yaygın kullanılan ücretsiz antivirüs programlarını, kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma, sistem etkisi, kullanım kolaylığı ve kullanışlı ek özelliklerine göre değerlendirdik.

Peki hangi Ücretsiz Antivirüs Programları ürünü sizin için en iyi olurdu? Ücretsiz antivirüs programı olarak Kaspersky Free Antivirus, Bitdefender Antivirus Free Edition’ı en iyi yer için kullanmaya zorladı. Her ikisi de sisteminizi yavaşlatmadan kötü amaçlı yazılımlara karşı mükemmel koruma sağlar, ancak Kaspersky taramaları zamanlamanıza olanak tanır ve hızlı bir tarama seçeneği sunar.

Bununla birlikte, Bitdefender hala en iyisi “ayarla ve unut” seçeneği. Yüklemeden sonra, kendisi ilgilenir ve kullanıcının müdahalesine gerek yoktur. Büyük ebeveynlerinizin bilgisayarına virüsten koruma yazılımı yüklemeniz gerekiyorsa, ancak izlemesi için zamanınız yoksa, bu mükemmel bir çözüm olabilir.

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Hem Kaspersky’nin hem de Bitdefender’ın ürünleri yalnızca temel özellikleri sunar. Normalde midpriced ücretli antivirüs paketlerinde bulunan bir parola yöneticisi veya sertleştirilmiş bir web tarayıcısı gibi özellikler istiyorsanız, Avast Free Antivirus sizin için olabilir. Ancak zararlı yazılımlara karşı koruma ilk iki kadar iyi değildir ve performansa etkisi daha ağırdır.

Önemli: Bir antivirüs aracı yüklemek için Windows’a giriş yapamıyorsanız, çalışmakta olan bir bilgisayara erişin ve daha sonra virüslü bilgisayarlarda çalıştırabileceğiniz ücretsiz önyüklenebilir bir virüsten koruma aracı yapmak için bunu kullanın.

Avast Free Antivirus

en iyi ücretsiz antivirüs, ücretsiz antivirüs, ücretsiz antivirüs programları,
En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Avast, yüz milyonlarca insan tarafından kullanılıyor ve antivirüs programlarının hemen hemen her “en iyi listesinde” yüksek puanlar alıyor. Yeni tehditleri engelleyeceğiniz, ancak özelleştirilebilecek kadar sağlam bir program istiyorsanız, kullanmayı düşünmelisiniz.

Avast Ücretsiz Antivirüs, Avira’ya benzer; Güvenlik ve gizlilikle ilgili ek hizmetler sağlayan virüs kalkanı ile birlikte yükleyebileceğiniz çok sayıda bileşen var.

Virüsten koruma bölümü, değiştirebileceğiniz birçok seçeneğe sahiptir, ancak herkesin kullanabileceği kadar kolaydır, çünkü çoğu öğenin yanında bilgi bulanıklığı vardır. Böylece onları etkinleştirirseniz ne olacağını merak etmeyeceksiniz.

Ayrıca, hem tanım hem de program güncellemeleri otomatik olarak gerçekleştirilir (manuel bir seçenek de mevcuttur), yani Avast’ı yükleyebilir ve en son ve en iyi sürümü çalıştırıp çalıştırmadığınızı düşünmeden bir şey yapmasına izin verin.

Avira Free Security Suite

Ücretsiz antivirüs programları içinde birinci sırada yer alan Avira sunduğu ücretsiz yazılım paketinin ana bileşeni, koruma bulutu olarak adlandırılan isteğe bağlı “bulut içinde algılama” özelliğidir. Bu tarama yöntemi, Avira’nın antivirüs aracının tehditleri ellerinden çıkmadan tespit edip durdurmasını sağlar.

Avira çalıştıran herhangi bir bilgisayarda şüpheli bir dosya algılandığında, belirli bir dosyanın parmak izi oluşturulur ve Avira’ya anonim olarak yüklenir ve böylece tarama yapıp durumunu (güvenli veya tehlikeli) rapor edebilirler. Her Avira kullanıcısı, programın uygun harekete geçmesini sağlar.

Avira, mevcut tehditleri tarayabilir ve

kaldırabilir, yeni olanları otomatik olarak algılayabilir ve durdurabilir. Ransomware, Truva atları, casus yazılım ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Hatta hangilerinin aktif olarak izleyebileceklerini seçebilir ve çeviriciler, şakalar, reklam yazılımları vb. Gibi başkalarını da (tavsiye edilmez) devre dışı bırakabilirsiniz.

Avira Free Security Suite, Windows 10 ve Windows 8 dahil olmak üzere Windows 7 SP1 ve daha yeni bilgisayarlarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Bitdefender Antivirus Free Edition

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Sadece ücretsiz değil, kullanımı kolay ve çok sayıda buton ve menü ile karışık olmayan bir virüsten koruma programı istiyorsanız, Bitdefender Antivirus yazılımının ücretsiz sürümünü kesinlikle denemelisiniz.

Virüslere, solucanlara, rootkit’lere, casus yazılımlara vb. Karşı yalnızca anında koruma sağlamaz, aynı zamanda internette gezinirken ve şifrelerinizi girdiğinizde güvenliği sağlamak için anti-phishing ve anti-dolandırıcılık koruması da sağlar.

Aslında minimal tasarımına rağmen Bitdefender’ın ne kadar iyi çalıştığını dikkat çekiyor. Klasörleri ve dosyaları doğrudan programa sürükleyip bırakabilir, böylece anında bir tarama gerçekleştirebilir, tam sistem taraması başlatabilir veya sağ tıklama içerik menüsünden seçim nesnelerini tarayabilirsiniz — hepsi aynı anda çalışabilir .

Nasıl başlatıldığına veya kaç tarama yapıldığına bakılmaksızın, bu taramaların geçmişi programın ana penceresinde ve ayarların Olaylar alanında sizin için kaydedilir .

Birçok özelleştirme seçeneğinden yoksun bir programın bariz dezavantajı, bu konuda değiştirebileceğiniz fazla bir şey olmamasıdır. İstediğiniz bir şey olabilir, ancak mevcut olmayabilir; Bu nedenle, Bitdefender’ın bu baskısıyla yapabileceğiniz tek şeyin, taramaları başlattığını ve durduracağını unutmayın.

Bitdefender Antivirus Free Edition, Windows 10, Windows 8 ve Windows 7 üzerinde çalışır.

Adaware Antivirus Free

en iyi ücretsiz antivirüs, ücretsiz antivirüs, ücretsiz antivirüs programları,
En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Adaware Antivirus birkaç dakika içinde kurulur, sistem kaynakları üzerinde hafiftir ve iki yoldan biriyle kullanılabilir. Birincisi, olduğu gibi tehditleri kontrol ettiği normal moddadır, ancak diğeri , “ana” antivirüs programınıza ek olarak kullanmanıza izin verir ( Bitdefender veya Avira ile birlikte ).

Bu “ikinci savunma hattı” ne denir, gerçek zamanlı korumayı devre dışı bırakır, ancak mevcut tehditleri manuel olarak taramak için Adaware Antivirüs’ü kullanmanıza izin verir. Birincil AV yazılımınız, bilgisayarınıza bulaştığını bildiğiniz kötü amaçlı yazılımlar bulmuyorsa, bu yararlıdır.

Hangi yolu kullanırsanız kullanın, Adaware Antivirus, fidye yazılımlarına, casus yazılımlara, virüslere ve diğer kötü amaçlı yazılımlara karşı bir koruma sağlar. Bu tehditleri hızlı, eksiksiz veya özel bir tarama ile bulabilirsiniz.

Günlük, haftalık ve aylık zamanlanmış taramalar desteklenir ve hatta sadece rootkit gibi bazı şeyleri kontrol etmek veya sadece çerezleri ve önyükleme sektörü virüslerini izlemek için bir tarama bile çalıştırabilirsiniz.

Adaware Antivirus ayrıca, taramayı çalıştırmak (daha hızlı yapmak için), dosyaları / klasörleri / dosya uzantılarını taramalardan hariç tutmak için daha fazla sistem kaynağı kullanmak için özel bir performans ayarı seçmenize ve yeni tanım güncellemelerini ne sıklıkta kontrol edeceğinize karar verir (her 1 / 3/6/12/24 saat).

Adaware Antivirus Free, Windows’un tüm sürümleriyle çalışır.

 

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Avast son derece  özelleştirilebilir ve tehditler tespit edildiğinde ve ekranda ne kadar süreyle bildirimlerin kalması gerektiğinden, taranması gereken dosya uzantılarının türüne kadar her şeyi değiştirmenize izin verir.

Avast kurulmadan önce, bir düzine farklı araç kullanma seçeneğiniz vardır: dosya, davranış, web ve posta kalkanları; yazılım güncelleyici, tarayıcı temizleyici, kurtarma diski, Wi-Fi denetçisi, güvenlik ve SafePrice tarayıcı uzantıları; VPN istemcisi ; şifre yöneticisi; önemsiz dosya temizleyici; ve Oyun Modu.

Teknik olarak, sadece antimalware korumasını istiyorsanız, sadece listenin başından kalkanları yükleyebilirsiniz; Diğerleri gerekli olmayan eklentilerdir ancak bir noktada yardımcı olabilirler.

Avast Free Antivirus, Windows 10, 8, 7, Vista ve XP ile uyumludur.

Panda Dome

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Panda Security’nin ücretsiz antivirüs programı Panda Panda (daha önce Panda Free Antivirus olarak da bilinir ), dakikalar içinde kurulur ve yukarıda bahsi geçen Bitdefender gibi minimal bir tasarıma sahiptir. Ancak, bir CPU veya bellek kıskacı olmasa da ve özelleştirilebilir gibi görünmese de, pek çok seçeneğin tümü ayarlarda saklanır.

Buradan, sıkıştırılmış dosyaları kontrol etmek ve potansiyel olarak istenmeyen programları taramak için hem istek üzerine hem de otomatik taramalar yapmak gibi şeyler yapabilirsiniz.

Otomatik, kalıcı tarayıcı, davranışsal ve analiz tarama seçenekleri, virüsleri etkisiz hale getirmeden önce size sorma ve dosyaların güvenli veya zararlı olup olmadığına bakana kadar çok saniyelik bir süre boyunca çalışmasını engelleyen bazı ek seçenekler de içerir.

Panda Dome için tamamen kendine özgü bir şey, güvenlik haberleri ve popüler bir satıcı kişisel bilgilerinizi etkileyebilecek bir veri ihlali yaşandığında olduğu gibi kritik, uyarı ve bilgilendirici mesajları gösterebilen bölümleri uyarır. Bununla birlikte, isterseniz bunları kapatabilirsiniz.

Tarayıcı çerezleri, işlemler ve halihazırda belleğe yüklenen şeyler gibi aktif olarak çalışan tehditleri kontrol etmek istiyorsanız. Sadece birkaç dakika içinde taramayı tamamlayabilirsiniz. Bununla birlikte, elbette, tam sistem taraması veya özel tarama için bir seçenek de vardır.

Panda Dome, Windows 10’dan Windows XP’ye tüm Windows sürümlerinde çalışır

En iyi Ücretsiz Antivirüs Programları içinde 5 programı detayını sizinle paylaştık. Bilgisayar için En iyi Ücretsiz Antivirüs Programı  Verilen bilgileri beğendiyseniz farklı kişilerinde istifade edebilmesi için paylaşınız. Yine de bu uzun yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.