Dünyanın En Popüler Arama Motorları (TOP 10)

Bu makalede Dünyanın En Popüler Arama Motorları na göz atabilirsiniz. Bu arama motoru, en iyi endeksli siteyi alıp en iyi algoritmalarla çalışıyor.

Arama motorları, internette mevcut olan doğru içeriği bulmaya yardımcı olur ve sizler için arama yapar. Arama kutusuna bir anahtar kelime yzmanız yeterlidir. Sonuçlar istediğiniz tam sonuçları gösterir.

İnternette ve bölgede, aradığınız şeyin uygun sonuçlarını vermek için çeşitli arama motorları bulunmaktadır. Yine de, üst listede yer alan birkaç arama motoru var. İnsanların internetteki en iyi arama motorlarını bilmesini sağlamak için bu yazıyı oluşturduk. Bu yazıda, dünyadaki en iyi on en iyi arama motorları hakkında internette bir şeyler aramak için kullanılabilecekleri hakkında yazılar yazdık. Bu bilgileri okumakla ilgileniyorsanız veya kullanımınız için yararlı buluyorsanız, lütfen okuyun.

Dünyanın En Popüler Arama Motorları

1. Google

Günlük milyarlarca aramadan, aramaların yaklaşık % 70’i Google arama motoru üzerinden yapılmaktadır. Bu, dünyanın en inanılmaz arama motorudur ve hiç kimse bir numaralı arama motoru olduğunu reddedemez.

2. Bing

Bu, Microsoft’un arama motorudur, böylece kalitenin kalitesini tahmin edebilirsiniz ve bu nedenle kullanıcıların çevrimiçi arama yapmaları için ikinci seçenek Bing’tir.

3. Yahoo

En eski arama motorudur ve Google’ın popülaritesinden önce, insanların zihnindeki tek arama motorudur. Şimdi bile her gün birkaç milyon kişi tarafından kullanılıyor.

4. Ask.com

Bazı sorular sormak ve bazı gerçekler ve konularla ilgili cevapları ve bilgileri öğrenmek en iyisidir. Bu, daha iyi UI ve kolay akış ile derlenen dördüncü en popüler arama motorudur.

5. AOL.com

Bu ağ, TechCrunch, Engadget ve diğer pek çok farklı web sitesini içermektedir. Bu nedenle, listede kaliteli web sitelerine sahip olmanın avantajı, çevrimiçi olarak yapılan aramalar için tutarlı 0,04 pay almasını sağlamasıdır.

6. Baidu

Bu, çinde ve dünyanın diğer birçok yerinde yaygın olarak kullanılan Çince arama motorudur. İnsanların Baidu’yu kullanmasının birkaç nedeni olabilir ve dil en önemli nedenlerden biridir.

7. WolframAlpha

Kullanıcıların aramaları için hiç bir avantajı olmadığından, kümelenme reklamları vb. yoktur. Bu arama motoru daha güvenli aramalar ve daha doğru aramalar için en iyi seçimdir.

8. DuckDuckgo

Dünyanın en iyi listesinin yerini tutan çok hızlı ve oldukça basit bir arama motoru. Bu, dünyadaki insanlar tarafından çok nadiren kullanılsa da, göz ardı edilemeyecek mükemmel özelliklere sahip. En büyük özelliği görselde yazıyor.

9. Internet Archive

10 Yahoo.ru

Alexa’ya göre ilk 30 web sitesinde yer alan bu arama motoru, iyi trafiğe sahip en iyi web sitesidir.

En iyi Arama Motorları

Bu makaleyi okuduktan sonra, dünyanın en popüler arama motorları nı  bilmelisiniz. Burada verilen tüm bilgiler, herkesin önemli yönlerini kolaylıkla alabileceği şekilde yazılmıştır. Bu makalede verilen bilgileri beğeneceğinizi umuyoruz, eğer öyleyse lütfen başkalarıyla paylaşmayı da deneyin. Ayrıca, bu içerikle ilgili önerilerinizi ve görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanarak paylaşa bilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.