En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

En Çok Kullanılan Sosyal Medya, Ölmekte olan bir sosyal medya ağı kullanıyor olabilirsiniz. En iyi sosyal ağ sitelerini burada bulabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI: Kendinizi ve çocukları çevrimiçi çocuk avcılarının tehlikeleri konusunda daima eğitin. Çocuğunuzun çevrimiçi aktivitelerini (akıllı telefonlarda da) nasıl izleyeceğinizi, web sitelerine erişimi nasıl engelleyeceğinizi veya çocuğunuzun bu ve benzeri sitelere erişmesiyle ilgili endişeleriniz varsa bir web kamerasını nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenin.

Dünyanın en popüler sosyal ağ siteleri kesinlikle yıllar içinde değişti ve kuşkusuz zaman ilerledikçe değişmeye devam edecekler. Eski sosyal ağlar ölecek, popüler olanlar evrimleşmeye zorlandıkça etrafta kalacaktır ve yenileri ortaya çıkacaktır (sadece sahte haber sitelerine dikkat edin!)

MySpace günlerinden, artık Facebook ve diğer her türlü sosyal mobil uygulamaların egemen olduğu bir sosyal medya çağına geçtik. Çoğu çocuk Snapchat’ı en çok kullandığını itiraf ediyor, bu da sosyal ağların nereye gittiğinin geleceği olabileceğini düşündürüyor.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya

Peki, şu anda herkes ne kullanıyor? Şu anki en popüler olanı görmek için aşağıdaki sosyal ağların güncellenmiş toplanmasını gözden geçirin.

En iyi Sosyal Ağ Facebook

Çoğumuz zaten Facebook’un web’deki en iyi sosyal ağ olduğunu biliyoruz. Yaklaşık 2 milyar aylık aktif kullanıcı ve günlük olarak (Facebook’un kendisine göre) günlük olarak yayınlanan bir milyardan fazla milyarlık bir sosyal paylaşım sitesidir.

Statista, tonlarca güzel özelliği olan Facebook Messenger’ın, WhatsApp’ın ardındaki en popüler mesajlaşma uygulaması olduğunu gösteriyor. İnsanlar Facebook’u tek tek ve gruplara katılarak veya kurarak kullanırlar.

Twitter

Twitter, haberlerin ilk kez kırıldığı gerçek zamanlı, kamu mikroblog ağı olarak bilinir. Kullanıcıların çoğu, kısa mesaj sınırı (şimdi 280 karakter) ve bunları tweet şeklinde kesinlikle her şeyi gösteren filtre edilmemiş feed’i nedeniyle sever.

LinkedIn

LinkedIn profesyoneller için bir sosyal ağdır. Kariyerlerini ilerletmek için bağlantı kurması gereken herkes LinkedIn’de olmalıdır. Profiller, iş deneyimi, eğitim, gönüllü çalışma, sertifikalar, ödüller ve her türlü ilgili işle ilgili bilgiler için bölümler gibi son derece detaylı özgeçmişlere benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Kullanıcılar, diğer profesyonellerle bağlantı kurarak, grup tartışmalarında etkileşime girerek, iş ilanlarını yayınlayarak, iş başvurusunda bulunarak, LinkedIn nabzını yayınlayarak ve çok daha fazlasını yaparak kendilerini ve işlerini tanıtabilirler.

En iyi sosyal medya YouTube

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Herkes video içeriğini çevrimiçi olarak izlemek veya paylaşmak için nereye gider? Açıkçası YouTube. Google’dan sonra, YouTube ikinci en büyük arama motorudur. Google, Google’a ait olmasına rağmen, güneşin altında her konuyla ilgili videoları izlemeye ve kendi videolarınızı da yüklemeye devam etmek için yayınlandığı ilk yer olarak ayrı bir sosyal ağ olarak kabul edilebilir.

YouTube, müzik videolarından ve filmlerden kişisel vloglara ve bağımsız filmlere kadar her şeye sahip. YouTube ayrıca, tüm reklamların videolardan kaldırıldığı YouTube Red adında bir premium abonelik seçeneği de yayınladı. Ayrıca artık ayrı bir canlı akış abonelik hizmeti olan YouTubeTV’yi de sunuyor.

En Çok Kullanılan Sosyal Ağlar

Instagram

Instagram, mobil web’in gördüğü fotoğraf paylaşımı için en popüler sosyal ağlardan biri haline geldi. Hareket halindeyken gerçek zamanlı fotoğraflar ve kısa videolar paylaşmak için nihai sosyal ağdır.

Artık markalar için önde gelen bir reklam platformu ve ağ üzerinden gelir elde eden Instagram Influencers.

Pinterest

Pinterest, hem sosyal ağlarda hem de arama dünyasında önemli bir oyuncu haline geldi ve görsel içeriğin web’de ne kadar önemli olduğunu kanıtladı. 10 milyon aylık benzersiz ziyaretlere ulaşan en hızlı bağımsız site olarak, Pinterest’in güzel ve sezgisel pinboard tarzı platformu, ayrı panolara kategorize edilebilecek en iyi görüntülerin toplanması için en çekici ve yararlı kaynaklardan biridir.

Pinterest aynı zamanda sosyal alışverişte çok büyük bir etken olmaya başlıyor, şu anda bazı perakendeciler tarafından satılan ürünlerin iğnelerine “Satın Al” düğmeleri sunuyor.

Tumblr

Tumblr, gençler ve genç yetişkinler tarafından yoğun olarak kullanılan son derece popüler bir sosyal blog platformudur. Pinterest gibi, en iyi görsel içeriği paylaşmak için bilinir. Kullanıcılar kendi blog temasını özelleştirebilir, farklı türde içerik biçimlerinde blog gönderileri oluşturabilir, diğer kullanıcılara gösterge tablosundaki içeriği görmek için takip edebilir ve takip edebilirler.

Mesajları yeniden yazmak ve beğenmek, etkileşimde bulunmanın popüler bir yoludur. Harika içerik yayınlarsanız, Tumblr topluluğuna ne kadar itildiğine bağlı olarak binlerce reblog ve beğeni alabilirsiniz.

SnapChat

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri

Snapchat anlık mesajlaşma konusunda heyecanlanan ve tamamen mobil tabanlı bir sosyal ağ uygulamasıdır. Dışarıda en hızlı büyüyen uygulamalardan biri, popülerliğini kendi kendini imha etme fikri üzerine kuruyor. Bir fotoğrafa veya kısa videoya, bir arkadaşınıza görüntüledikten sonra birkaç saniye sonra otomatik olarak kaybolan bir mesaj (hızlı) gönderebilirsiniz.

Çocuklar bu uygulamayı severler çünkü geleneksel sosyal ağlarda olduğu gibi herkesle paylaşmak istedikleri baskıyı alır. Tanıdık değilseniz, Snapchat’i nasıl kullanacağınız konusunda bu adım adım eğiticiye göz atın. Snapchat ayrıca, kullanıcıların istedikleri zaman halka açık olarak paylaşmalarını sağlayan Hikayeler adlı benzersiz bir özelliğe de sahiptir.

Reddit

Reddit asla en güzel tasarıma sahip olmadı, ama sizi kandırmasına izin vermeyin – bu web üzerinde gerçekleşen bir yer. Katıldıkları alt site konusuyla ilgili bağlantıları, fotoğrafları ve videoları paylaşırken sevdikleri konuları konuşmak için bir araya gelen çok güçlü ve akıllı bir topluluğa sahip.

Reddit AMA’lar, kullanıcıların ev sahibi olmayı kabul eden ünlülere ve diğer kamuya ait rakamlara soru sormalarına izin veren başka bir harika özellik. Reddit, kullanıcılar tarafından yukarı veya aşağı oylanan gönderilen bağlantıları görüntüleyerek çalışır. En fazla notu alanlar alt sınıflarının ilk sayfasına itilecek.

Yukarıdaki sosyal ağlar en popüler sosyal medyalar dır. En Çok Kullanılan Sosyal Medya Siteleri devamını da getirebiliriz ama 11 tane kafi fazlası zarar. 🙂

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.