En iyi bulut depolama, en iyi ücretsiz bulut depolama, en iyi bulut, en iyi cloud, en iyi bulut depolama hangisi.

En iyi Bulut Depolama Servisleri 2019

Verilerinizi saklamada cihazınız yetersiz kaldığında cloud ihtiyacı doğar. Koşun koşun En iyi Bulut Depolama Servisleri hakkında yazdık.

Taşınabilir disklerde, yeniden yazılabilir CD’lerde ve hatta disketlerde dosyalarınızı yanınızda taşımanın günlerini hatırlıyor musunuz? Neyse ki, artık bunun için endişelenmek zorunda değiliz. Bulut depolama, dosyalarınızı senkronize etmeyi ve yedeklemeyi her zamankinden daha kolay hale getirir. Buna rağmen bütçeniz için doğru bulut depolama hizmetini seçmek zor olabilir.

Mevcut en iyi seçeneklerden bazılarına ve bunların size ne kadara mal olacaklarına bir göz atıyoruz. Her şeyden önce gizliliğinizi daha fazla kontrol etmek veya değer vermek istiyorsanız, kendi kendine barındırılan bir çözümle ilgilenebilirsiniz.

Bilgisayarınızda dosyalarınızı depolamak için yeterli disk alanı yoksa veya telefonunuz veya tabletiniz tüm resimlerinizi ve videolarınızı saklamak için yeterli depolama alanına sahip değilse, ihtiyacınız olan şey Bulut Depolama Servisleri olabilir.

Çevrimiçi (bulut) dosya depolama alanı, tam olarak neye benziyor. Verilerinizi yerel depolama cihazlarınızdan başka bir yerde saklamak için çevrimiçi dosyalarınızı yüklemenin bir yoludur. Bu, gerçekten dosyalarınızı silmeden, cihazınızda verileri boşaltmanın en iyi yollarından biridir.

En iyi Cloud: Çoğu bulut depolama hizmeti, büyük miktarlarda veri depolamanıza ve büyük dosyaları, genellikle aynı anda katları yüklemenize olanak tanır. Aşağıdaki hizmetler, yüklediğiniz dosyaları paylaşmanıza ve web siteniz aracılığıyla telefonunuz, tabletiniz, dizüstü bilgisayarınız, masaüstünüz veya herhangi bir bilgisayar gibi çeşitli cihazlardan verilerinize erişim sağlamanıza da olanak tanır. Diyelim ki telefonunuzu kaybettiniz ve içinde almanız gereken görseller var. Aynı şekilde cihazınız kırılmış ta olabilir. İşte burada bulut depolama gerçekten hayat kurtarır. Bu arada kaybolan bir cihazı bulmak için Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur makalemizi incelemenizde büyük fayda görüyorum.

En iyi Bulut Depolama Servisleri

Bulut Depolama Yedekleme Hizmeti ile Aynı Değildir

Çevrimiçi depolama hizmetleri, dosyalarınız için basit çevrimiçi depolardır. Bazıları dosyalarınızı otomatik olarak hesabınıza yükleyebilir, ancak bu birincil işlev değildir, bu nedenle bir yedekleme hizmeti ile aynı şekilde çalışmazlar.

Diğer bir deyişle, çevrimiçi depolama alanı kesinlikle yedekleme programının harici bir sabit diske (veya başka bir cihaza) yedeklediği bir yerel yedeklemeyle aynı şekilde çalışmazsa da, tüm dosyaları otomatik olarak yedeklemeniz gerekmez.

Neden bir Bulut Depolama Hizmeti Kullanmalı?

Bulut depolama çözümü, dosyalarınızı çevrimiçi arşivlemek için manuel bir yöntemdir. Örneğin, tüm tatil fotoğraflarınızı veya ev videolarınızı saklamak için birini kullanırsınız. Ya da iş dosyalarınızı çevrimiçi tutmak isteyebilirsiniz, böylece bunları işte veya evde kullana bilirsiniz.

Bir çevrimiçi dosya depolama çözümü, büyük (veya küçük) dosyaları başkalarıyla paylaştığınız zaman da yararlı olur. Çünkü bunları önce çevrimiçi yükleyebilir ve daha sonra çevrimiçi hesabınızdan kimlerin erişim sahibi olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Aslında, bu bulut depolama sağlayıcılarının bir kısmı, bir başkasının çevrimiçi hesabındaki dosyaları doğrudan sizinkine kopyalamanıza izin verir. Böylece herhangi bir şey indirmenize gerek kalmaz. Veriler, sizin tarafınızdan herhangi bir çaba gösterilmeden hesabınıza konur.

Dosyalarınızı çevrimiçi saklamak, başkalarıyla işbirliği yapmayı planlıyorsanız da yararlıdır. Aşağıdaki çevrimiçi depolama hizmetlerinden bazıları, ekibiniz, arkadaşlarınız veya herkesle canlı düzenleme için mükemmeldir.

En iyi Bulut Depolama

Dropbox

Dropbox hem kişisel hem de iş bulut depolama seçenekleri sunuyor. Küçük bir başlangıç paketi ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak daha büyük depolama gereksinimi olan kullanıcılar daha büyük kapasiteli abonelik satın alabilir.

Dropbox kullanarak tüm klasörleri veya belirli dosyaları paylaşabilirsiniz ve Dropbox kullanıcıları da erişebilir. Ayrıca, çevrimdışı dosya erişimi, uzaktan aygıt silme, metin arama, dosya sürümü geçmişi desteği ve Dropbox’ı kolay kullanım için yazılımlarına entegre eden çok sayıda üçüncü taraf uygulama ve hizmetini etkinleştirebileceğiniz iki adımlı doğrulama da vardır.

Dropbox, çevrimiçi dosyalarınıza web, mobil cihazlar ve masaüstü programları dahil olmak üzere çeşitli platformlar aracılığıyla erişim sağlanır.

Ücretsiz planlar 2 GB depolama alanı içerir, ancak bir ücret karşılığında Plus veya Professional planı ile daha fazla alan (2 TB’a kadar) ve daha fazla özellik alabilirsiniz. Daha fazla bulut depolama alanı ve işle ilgili özellikler Dropbox’ın iş planlarıdır.

Box

Box (eski adıyla Box.net), ne kadar alan ihtiyacınıza ve özellik gereksinimlerinize bağlı olarak ücretsiz veya ücretli bir hesap arasında seçim yapmanıza olanak sağlayan başka bir bulut depolama hizmetidir.

Kutu, her türlü dosyayı önizlemenize olanak tanır, böylece ihtiyacınız olanı görüntülemek için onları indirmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca masaüstü, mobil ve web erişimi içerir; Sıkı güvenlik için SSL; özel paylaşım bağlantıları; dosya düzenleme; Hesabınızda saklayabileceğiniz her türlü templated notalar; ve iki faktörlü kimlik doğrulama seçeneği.

Box, her biri 2 GB boyutunda dosya yükleyebildiğinden, 10 GB’a kadar veriyi çevrimiçi olarak ücretsiz depolamanızı sağlar. Depolamanın 100 GB’a (ve dosya başına boyut sınırlaması 5 GB’ye) yükseltmek, her ay size mal olacak.

Ayrıca dosya sürümleri ve çoklu kullanıcı erişimi gibi farklı depolama limitleri ve özellikleri ile iş planları var.

En iyi Ücretsiz Bulut Depolama

Google Drive

Google, teknoloji ürünleri söz konusu olduğunda çok büyük bir isimdir. Google Drive, google’ın çevrimiçi depolama hizmetlerinin adıdır. Tüm dosya türlerini destekler ve bir hesabınız olmasa bile verileri paylaşmanıza ve başkalarıyla canlı çalışmanıza olanak tanır.

Bu bulut depolama sağlayıcısı, Google’ın E-Tablolar, Slaytlar ve Dokümanlar çevrimiçi uygulamaları gibi diğer ürünleri ve Gmail e-posta hizmetleriyle de yakından ilgilidir.

Google Drive’ı web tarayıcınızdan herhangi bir bilgisayarda kullanabilirsiniz, ancak aynı zamanda mobil cihazlardan ve masaüstünüzden bir bilgisayardan da desteklenir.

Yalnızca 15 GB’lık alana ihtiyacınız varsa, Google Drive ücretsiz olarak kullanılabilir. Aksi takdirde, 1 TB, 10 TB, 20 TB veya 30 TB depolama için ödeme yapabilirsiniz.

iCloud

Daha fazla iOS uygulaması ve cihazı birbirine bağlı hale geldikçe, Apple’ın iCloud’u, kullanıcılara bilgisayar da dahil olmak üzere birden fazla cihaz tarafından saklanabileceği ve erişilebileceği bir alan sağlar.

iCloud depolama hizmeti ücretsiz ve ücretli abonelikler sunar. Apple kimliği olan kullanıcılar, 5 GB çevrimiçi depolama alanı içeren ücretsiz iCloud depolama tabanına erişebilir.

Bir fiyata, 5 TB’den fazla alana sahip olmak için iCloud’u 2 TB’ye kadar ücretli olarak yükseltebilirsiniz.

Sync

Sync, Mac ve Windows, mobil cihazlar ve web için kullanılabilir. Uçtan uca sıfır bilgi şifrelemesini destekler ve iki kişisel plan katmanı içerir.

Kişisel plan, sınırsız bant genişliği, dosya boyutu sınırı, kullanıcıların Sync yoluyla dosya gönderme yetkisi, indirme limitleri ve istatistikler gibi gelişmiş paylaşım özellikleri, sınırsız dosya kurtarma ve sürüm oluşturma ve daha fazlasını içerir.

Sync ilk 5 GB için ücretsizdir ancak 500 GB veya 2 TB’ye ihtiyacınız varsa, Kişisel planı satın alabilirsiniz. Senk ayrıca 1-2 TB için kullanılabilen ancak kişisel bulut depolama sisteminden farklı özelliklere sahip bir İş planına da sahiptir.

En iyi Cloud Depolama Hangisi

MEGA

MEGA, ihtiyaçlarınıza göre uçtan uca şifreleme, işbirliği ve ton depolama sağlayan güçlü bir çevrimiçi dosya depolama hizmetidir.

Ayrıca süresi dolmak üzere ayarlayabileceğiniz paylaşımlı bağlantılara, şifre korumalı paylaşılan dosyalara ve daha fazlasına erişebilirsiniz.

Örneğin, MEGA ile kullanılabilen benzersiz özelliklerden biri, bir dosyayı paylaştığınızda şifre çözme anahtarını içermeyen bir bağlantıyı kopyalama seçeneğinizdir. Bu şekilde, birisi indirme bağlantısını veya anahtarı almayı başarsa, ancak ikisi de olmasaydı, paylaştığınız dosyayı indiremezler.

Her plan MEGA teklifi, ne kadar veri depolayabileceğinize değil, aynı zamanda her ay hesabınıza ne kadar veri yükleyebileceğiniz / indirebileceğinize de ayrılır.

MEGA, tüm popüler mobil platformlarla çalışır, ancak hesabınızı kullanarak MEGA cmd adlı bir metin tabanlı komut satırı sürümünü de içerir. MEGA ayrıca Thunderbird e-posta istemcisinde de çalışır, böylece büyük dosyaları doğrudan hesabınızdan bu e-posta programı aracılığıyla gönderebilirsiniz.

MEGA, yalnızca 50 GB’lık bir alana ihtiyacınız olduğunda ücretsiz bir çevrimiçi depolama sağlayıcısıdır, ancak 200 GB depolama alanından 8 TB’a kadar herhangi bir yerde sunulan Pro hesaplarından birini ve 1 TB dan 16 TB’a kadar aylık veri aktarımını satın almak istiyorsanız size ücrete mal olacaktır.

MEGA ile satın alabileceğiniz maksimum depolama alanı miktarı, açık bir şekilde tanımlanmamıştır, çünkü eğer onlarla iletişim kurarsanız daha fazlasını isteyebilirsiniz.

Yukarıda En iyi Bulut Depolama Servisleri içinden en iyi 6 sağlayıcı hakkında yazdık. Verdiğimiz bilgiler umarım işinize yarar. Ek bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda yorumlardan bize ulaşabilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.