Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur

Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur

Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur makalemizde Android, iPhone veya başka tür bir kayıp telefon nasıl bulunur detaylı olarak anlatacağız.

Yani telefonunu kaybettin. Hepimiz oradaydık. Sadece bir dakika önce cebinizdeydi ve şimdi gitti. Kanepenin koltukları arasında unutulan veya yoğun gününüzde bir yere yanlış yerleştirilen telefon kayboldu. Belki de sadece diğer katın içinde, ya da belki de onu kaldırımda bulan birinin elinde. Her iki durumda da tek yapmanız gereken onu geri almak.

Neyse ki, eksik telefonunuzu tutmanın birçok yolu vardır. iOS veya Android çalıştıran bir akıllı telefon (veya bir tablet) varsa, şansınız o kadar iyi ki, yazılımın onu avlamak için gerekli olduğu zaten var veya telefonunuzu izlemek için yükleyebileceğiniz bir uygulama var. Kaybolan telefonun veya benzer bir cihazın nasıl bulunacağıyla ilgili kılavuzumuzu okumaya devam edin.

Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur

Hiç çalındıktan sonra bir akıllı telefona ne olduğunu merak ettiniz mi? Bu film yapımcısının bir hırsızı nasıl bulduğunu öğrenmek için okuyun.

Kaybedilen telefonun akıllı telefon olması durumunda, akıllı telefon platformu sağlayıcıları (Apple ve Google) akıllı telefonlarında telefon alma teknolojisini içerir. Genellikle, bu uygulamaların çalışma şekli cihazınızla ilişkili hesaptır. Android cihazlar için bu sizin Google hesabınız ve iPhone’lar için, bu iCloud hesabınızdır. İkisi de telefonunuzu uzaktan kilitlemenize, silmenize, çaldırmanıza ve onu bulmasına yardımcı olmak için özel mesajlar oluşturmanıza olanak tanır.

Elbette, bu özellikler yalnızca telefonunuzun pili kadar iyidir. Akıllı telefonunuz kapanırsa, cüzdanınız veya yanlış yerleştirebileceğiniz başka şeyleri bulmak gibi bir durum olur.

Akıllı telefonunuzu bulan kişiyle iletişim kurarken de dikkatli olmanızı öneririz. Güvenebileceğin biriyle çalıştığını bilmeden ev adresin gibi kişisel bilgileri vermekten kaçın. Telefonunuzu nasıl iade edebildiğini bildirmek için telefon numaralarını veya e-posta adreslerini gönderin.

Kaybolan Telefonu Bulma

Android, cihazınızı bulmak ve yönetmek için Google’ın yalnızca özel hizmetini sunmakla kalmaz, aynı zamanda akıllı telefonunuzu bulmak için tasarlanan bir dizi üçüncü taraf uygulaması da sunar. Kullanımı en kolay, Google Play Hizmetleri aracılığıyla doğrudan Android akıllı telefonunuza yerleştirilen Cihazımı Bul‘dur. Bu, aynı zamanda bir tarayıcıda kullanılabilir veya Google Play Store‘dan indirilebilir. Android 2.3 veya sonraki sürümleri çalıştıran çoğu cihaz bu özelliği kullanabilmelidir. Çalıntı veya Kayıp Android Bulma Adımları daha önce yazılmıştı. İlgili makaleye giderek nasıl yapılacağı hakkında daha detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İPhone’unuzu geri almanın en iyi (ve sadece) yolu Apple’ın yerel özelliği olan iPhone’umu Bul‘dur. Uygulama, her iOS cihazında önceden yüklü olarak gelir ve kolayca bulunmanıza ve yönetmenize yardımcı olmak için eksik cihazınızı bir harita üzerinde gösterebilir. Bununla birlikte, bu özelliği kullanmak için iPhone’umu Bul uygulamasıyla bir bilgisayara veya başka bir iOS cihazına ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki, bu özellikler sadece telefonunuz açıkken ve internete bağlıyken kullanılabilir. Çalıntı veya Kayıp iPhone Bulma Adımları da daha önce yazılmıştı. Aynı şeki,lde bu makaleden istifade ederek Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur öğrenebilirsiniz.

Hakkında Fatih ATEŞ

Merhaba Ben Fatih 1988 Erzincan doğumluyum. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu’nda Bilgisayar Programcılığı mezunuyum ve özel bir şirkette çalışıyorum. Bu Sayfada yazdıklarım, çalıştığım şirketinde katkılarıyla kişilerin en fazla yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi sahibi olarak hazırlanmıştır. Amacım bunları size görsel dokümanlarla sunmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.